Beyin Tümörü Belirtileri Nelerdir?

Beyin Tümörü Belirtileri Nelerdir? Beyin Tümörü Neden Olur? Beyin tümörü ile ilgili bilinmesi gerekenler vede beyin tümörü ölüm belirtileri yazımızda…

Beyin Tümörü Belirtileri Nelerdir? Beyin Tümörü Neden Olur?

Beyin Tümörü Belirtileri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Beyin Tümörü Belirtileri Nelerdir, Beyin Tümörü Neden Olur, Beyin Tümörü Nedenleri, Beyin Tümörü Belirtileri, Beyin Tümörü Nasıl Tedavi Edilir, Beyin Tümörü Hastaların Yaşama Süresi, Beyin Tümörü Nasıl Teşhis Edilir

Beyin tümörü belirtileri nelerdir ile ilgili bilinmesi gerekenleri siz değerli dostlarımız için yazımız da hazırladık. Beyin tümörü neden olur? hakkında merak ettiklerinize yazımız aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Beyin tümörü hakkında herşeyi sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Peki, Beyin tümörü hastaları ne kadar sürede öldürür?

İnsan vücudunun en önemli organı olan beyin, öğrenme yeteneğimizi, hislerimizi, hafızalarımızı, konsantrasyonumuzu, kan damarlarımızı, diğer organlarımızı kontrol eden temel organdır. Vücut sisteminde önemli rol oynayan beyin, her bir reaksiyonu, hareketi vede işlevleri kontrol etmektedir. Kişilerde beyin tümörü, beyindeki dokuların anormal şekilde büyümesi ile ortaya çıkmaktadır. Beyin tümörleri iki huylu olarak gelişmektedir. İyi huylu vede kötü huylu olarak. İyi huylu tümörler kanser teşkil etmeyen, kötü huylular ise kanser teşkil eden olarak sınıflandırılmaktadır.

İyi huylu yani kanser teşkil etmeyen tümör kanser hücrelerini barındırmaz, eğerki cerrahi işlem ile alındı ise genellikle tekrarlamaz. İyi huylu tümör dokusu etrafındaki sağlıklı dokulara yayılmazlar. Kötü huylu tümörler ise kanser hücresi içermektedir. Özellikle de hızlı büyürler vede etrafındaki sağlıklı hücrelere de geçerler. Kötü huylu beyin tümörleri nadiren vücudun diğer bölümlerine de yayılabilirler yalnız tedavi sonrası tekrar oluşabilmekteler.

BEYİN TÜMÖRÜ NEDEN OLUR?

Kişi de beyin tümörü olarak neden oluştuğuna dahil neden bilinmemektedir. Yalnız belli faktörler ile beyin tümörü oluşma riskini arttırmaktadır. Aile geçmişi, beyin tümörlerinin yaklaşık olarak %5’i kalıtsal genetik faktörler ile ilgili oluşabilmektedir. Beyin tümörleri yaş ayırt etmeden, her yaşta insanda olabilir. Özellikle de yaşı bireyler vede çocuklarda yaygın görülmektedir. Beyin tümörü özellikle de erkekler, kadınlara göre daha çok yatgındır.

Aşırı derece kişinin radyasyona maruz kalması, Aile bireylerinin geçmişinde eğerki beyin tümörü oluşmuş olması da hastalığın oluşma riskini arttırmaktadır. Obez olan kişilerde vede aşırı kilolu insanlar da olabilmektedir.

Beyin tümörü teşhisi için, doktorunuzun sizin için bir kaç test vede prosedürün uygulanmasını önerebilmektedir. Nörolojik test diğer şeylerin arasında, duymanızı, görüşünüzü, dengenizi, koordinasyonunuzu, reflekslerinizi vede güçlülüğünüzü kontrol etmektedir. Görüntüleme testleri ile, manyetik rezonans görüntüleme yani MRG, beyin tümörlerinin teşhis edilmesine yardımcı olmak için yaygın olarak kullanılan cihazlardandır.

BEYİN TÜMÖRÜ BELİRTİLERİ

Sabahları aşırı kusma.
Uyuşukluk, sinirlilik vede depresyon.
Mide bulantısı.
Halüsinasyon.
Bacaklarda vede kollarda halsizlik.
Felç.
Konuşma problemleri.
Yürüyüş bozukluğu.
Denge problemleri.
Bacaklarda vede kollarda uyuşma.
Görme sorunları, çift görme de dahil.
Geveleyerek konuşma, düzgün konuşamama gibi.
Yüzün yada vücudun yarısında felç veya güçsüzlük.
Koordinasyonsuz kas harektleri.
Baş ağrısı, beyin de tümör olan kişilerin yarısında ilk belirti olarak gelmektedir.

BEYİN TÜMÖRÜ NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Beyin tümörü tedavisi kişinin vücut sağlığına bağlı olduğu gibi tümörün tipine, yerine vede büyüklüğüne de bağlıdır. Beyin tümörü için üç çeşit tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Bunlar ise, ameliyat, radyon tedavisi, kemoterapi tedavisi olarak geçmektedir.

Beyin tümörü hastalarının yaşama süresi, beyin tümörünün kaçıncı evrede olduğuna bağlı olarak değişmektedir. Birinci evrede beyin tümörü tedavi ile geçebilmektedir. İkinci evrede, kişi uzun seneler boyunca beyin tümörü ile yaşabilir. Üçüncü evrede kişi kendine dikkat eder ise, büyük ihtimal ile 3 sene kadar yaşamakta. Dördüncü evre ise ortalama olarak ömür en fazla 18 aydır.

Beyin Tümörü Belirtileri Nelerdir, yazımız da beyin tümörü neden olur? ile ilgili bilgi sahibi olabilir vede beyin tümörü belirtilerini öğrenebilirsiniz. Sizin de eğerki beyin tümörü belirtileri nelerdir yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Beyin tümörü belirtileri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Belde Sinir Sıkışması Belirtileri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed