Belde Sinir Sıkışması Belirtileri Nelerdir?

Belde Sinir Sıkışması Belirtileri Nelerdir? Belde Sinir Sıkışması Nedenleri, Belde sinir sıkışması neden olur? ile ilgili bilinmesi gerekenler sayfamızda.

Belde Sinir Sıkışması Belirtileri Nelerdir? Belde Sinir Sıkışması Nedenleri

Sayfa İçeriği: Belde Sinir Sıkışması Belirtileri Nelerdir, Belde Sinir Sıkışması Nedenleri, Belde Sinir Sıkışması Belirtileri, Belde Sinir Sıkışması Neden Olur, Belde Sinir Sıkışması Tedavisi, Belde Sinir Sıkışması Nasıl Geçer, Belde Kas Sıkışması Nedenleri, Belde Kas Sıkışması Belirtileri, Belde Kas Sıkışması Nasıl Geçer, Belde Kas Sıkışması Neden Olur

Belde sinir sıkışması belirtileri nelerdir hakkında bilinmesi gereken tüm herşeyi yazımızdan bulabilirsiniz. Sizde belde sinir sıkışması hakkında merak ettiklerinizi yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. Belde sinir sıkışması nedenlerine dair tüm herşeyi yazımızdan bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki belde sinir sıkışması belirtileri nelerdir?

Belde sinir sıkışması, zorlanma, tekrarlanan hareketler yada aşırı gerilme ile ortaya çıkarak etilenen bölgede hareket kısıtlanmasına vede ağrıya neden olmaktadır. Eğer beliniz de bir kası çekerek incittiyseniz veya sinir sıkışmasına neden olduysanız bu sizin çoğunlukla nesneleri yerden kaldırmak, yataktan çıkmak vede eğilmek gibi temel aktiviteleri gerçekleştirmenizi olumsuz etkilemektedir.

BELDE SİNİR SIKIŞMASI NEDENLERİ

Çok ağır şeyleri kaldırmak.
Aynı yerde uzun süre oturmak.
Kötü duruş pozisyonları.
Nesneleri yanlış teknikler ile kaldırma.
Anormal şekilde belinizi bükmek yada düşmek.
Bel egzersizleri gibi sürekli olarak bel hareketleri yaparak, bel kasşarını fazla çalıştırmak.

Bir çok neden beldeki zorlanmanın sebebi olabilmektedir. Vücut kaslarınız ağırlığınızı uzun süre desteklemek durumunda olduğundan sık sık zorlanmaktadır. Bu nedenle uzun zaman aralıklarında, aynı pozisyonda oturmak veya uzun süre ayakta durmak belde sinir sıkışmasını tetiklemektedir.

BELDE SİNİR SIKIŞMASI BELİRTİLERİ

Vücutta kas yırtılır ise, kopmaya neden olabilir, buda kanın deri altında birikmesine vede morarmanın meydana gelmesine sebep olmaktadır. Yalnız bu durum tüm kas yırtılmalarında görülmeyebilir. Ağrı düzeyi, incinmenin şiddetine göre değişikllik gösterebilir, bel bölgesinde sızı veya zonklama şeklinde hissedilebilmektedir. Sıkışmış sinir kanın sıkışan bölgeye iyileşme sürecinde, hızlı şekilde gitmesine neden olmaktadır. Bu da etkilenen bölgede şişmeye yol açmakta vede büyük yırtılmalarda vede gerilmelerde daha çok karşılaşılan durum olarak görülmektedir. Sıkışan kas şiştiğinde aniden kasılmakta vede bölgede spazmaya yol açmaktadır. Belinizi daha çok incinmekten koruma çabası için vücudunuz hareketi kısıtlamak adına, etkilenen kası vede etrafındaki sinirleri sertleştirmektedir.

Morarma.
Şişlik.
Ağrı.
Spazm.
Sertlik.

Belde sinir sıkışması tedavisi için, hareketten sakınmalısınız. Rahat pozisyonlar bulmalı ona göre hareket etmelisiniz. Eğerki bel ağrınız şiddetli ise, soğuk kompres uygulaması yapabilirsiniz. Bel ağrılarınız için, ağrı kesiciler vede krem ile merhem kullanabilirsiniz.

Belde Sinir Sıkışması Belirtileri Nelerdir, yazımız da düzenlediğimiz belde sinir sıkışması hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizde belde sinir sıkışması nedenlerini sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Eğerki sizin de belde sinir sıkışması belirtileri nelerdir yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Belde sinir sıkışması belirtileri sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Nedensiz Kayboluşlarımın Hayalindeyim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed