Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir?

Boğaz Ağrısına Ne iyi Gelir? Boğaz Ağrısı Nedenleri Nelerdir? Günümüz sıklıkla karşılaşılan boğaz ağrısı nedenleri ile ilgili bilmeniz gerekenler yazımızda.

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir? Boğaz Ağrısı Nedenleri Nelerdir?

Boğaz Ağrısına Ne iyi Gelir
Sayfa İçeriği: Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir, Boğaz Ağrısı Nedenleri Nelerdir, Boğaz Ağrısı Nedenleri, Bakteriyel Boğaz Enfeksiyonu Belirtileri, Viral Boğaz Enfeksiyonu Belirtileri, Boğaz Ağrısına Evde Neler Yapılmalı, Boğaz Ağrısına Bitkisel Çözüm, Boğaz Ağrısı Nasıl Geçer, Boğaz Ağrısına Ne Yapmak Gerekir

Boğaz ağrısına ne iyi gelir ile ilgili merak edilenler vede insanlar tarafından araştırılan boğaz ağrısı nedenleri nelerdir? hakkında bilgileri yazımızda sizler için hazırladık. Boğaz ağrısı şikayetiniz varsa, sizde yazımızın devamına giderek boğaz ağrısına ne iyi gelir? öğrenebilirsiniz. Genellikle kış aylarında yaşanan boğaz ağrısı farklı hastalıkların da belirtisi olduğu gibi çevresel faktörlerinde belirtisi olabilmektedir. İnsana rahatsızlık vede huzursuzluk veren boğaz ağrısı nedenleri ile ilgili bilmeniz gerekenler yazımız da yer almaktadır.

Günümüz de her mevsimde kişilerin karşılaştığı rahatsızlıklardan biri olan boğaz ağrısı için evde önlem alabilirsiniz. Enfeksiyon sonucun da meydana gelen boğaz ağrısı kimyasal kullanmadan doğal bitki çayları ile tedavi edilebilmekte. Boğaz ağrısı kişiden kişiye yaz, kış demeden görülebilen hastalıktır. Yaz ayların da tüketilen soğuk içecekler, klimalar kışın’da soğuk havaların gelmesi ile boğaz ağrısının en yaygın nedenlerindendir. Boğaz ağrısı her kişide değişiklik şekilde görülmekte genelde, kaşıntı, ağrı yada tahrişle kendini göstermektedir. Boğaz ağrısının ilk olarak belirtisi yutkınmada zorluklardır. Boğaz ağrınız için eviniz de yapmış olduğunuz yöntemler ile geçmiyor yada azalmıyor hatta uzun süre devam ediyor ise doktora görünmenizde sağlığınız için fayda var.

BOĞAZ AĞRISI NEDENLERİ

Bakteriler vede virüsler boğaz ağrısının ana nedenleri arasındadır. Akciğer enfeksiyonları, reflü, allerjik rinit, sinüzit, akut larengotrakeit, larenjite vede tümörlerde boğaz ağrısı nedenleri arasında yer almaktadır. Boğaz ağrısı enfeksiyon etkenine göre bulaşıcı olabilmektedir. Viral enfeksiyonlar vede A grubu beta hemolitik streptokok ismi verilen bakteriye bağlı olarak gelişen enfeksiyonların bulaştırıcılığı daha yüksektir.

BAKTERİYEL BOĞAZ ENFEKSİYONU BELİRTİLERİ

Baş ağrısı.
Boğazlarda iltihaplanma.
Ateş.
Halsizlik.
Öksürük.
Lenf bezlerinde şişlik.
Hapşırma.
Mide bulantısı vede kusma.

VİRAL BOĞAZ ENFEKSİYONU BELİRTİLERİ

Boğazda kuruluk.
Tıkanıklık.
Sinüs ağrısı.
Derin ses.
Hırlama.

BOĞAZ AĞRISINA EVDE NELER YAPILMALI?

Tavuk suyu çorbası boğaz ağrısında size çok büyük ilaç görevinde olacaktır.

Yemeklerde yutulması kolay besinler tercih edilmelidir.

C vitamini bakımından zenginliği olan besinleri tüketmeye özen gösterin vede limon büyük bir antioksidandır.

Sıvı tüketimi boğaz ağrısında oldukça önemlidir. Sıvılar balgamın ince tutulmasına vede kolay temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

Tuzlu su gargarası yapabilirsiniz. Tuz yardımı ile boğazda oluşan enfeksiyonları yok edebilirsiniz. Bir bardak suya yarım çay kaşığı tuz koyarak, gargara yapın vede sonra suyu tükürün. Bu yöntemle boğazınız temizlenecek vede balgamdan arınacaktır.

Kirli havalardan mümkün oldukça uzak durun. Bulunduğunuz odayı sık sık havalandırmaya özen gösterin.

Boğaz enfeksiyonlarınız geçene kadar sigara kullanımını durdurun.

Yüksek ses ile konuşmaktan kaçının.

Capsicum, acı biberin içinde bulunmakta vede ağrıyı hafifletmekte, iltihapla da savaşmaya yardımcı olmaktadır. Bir bardak suyun içine acı biber yada acı biber sosu ilave ederek gargara yapabilirsiniz. Boğazınız yanacaktır yalnız kısa süreli bu acı iyileşmenize yardımcı olacaktır.

Limon vede bal kullanabilirsiniz. Limon vede bal karıştırarak ılık bir bardak suyun içine ilave ediniz. Bal boğazınızı kaplar vede yumuşatır, limon da balgamın azaltılmasın da yardımcı olur.

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir, hakkında boğaz ağrısı nedenlerini hazırladık vede boğaz ağrısı için neler yapabileceğinizi bulabilirsiniz. Sizin de eğerki boğaz ağrısına ne iyi gelir yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Boğaz ağrısına ne iyi gelir sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak sayfamızdan haberdar olmalarını sağlayabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Diş Çürümesine Neden Olan Durumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed