Dostunu İyi Seçmelisin Yoksa Kaybedersin

Dostunu iyi Seçmelisin Yoksa Kaybedersin Dosta Ağıtlar, yalnız kalmış benliğimde içimi döktümlerim hep terkedip gittiler, dost sandıklarım.

Dostunu İyi Seçmelisin Yoksa Kaybedersin Dosta Ağıtlar

Dostunu iyi Seçmelisin Yoksa Kaybedersin
Sayfa İçeriği: Dostunu İyi Seçmelisin Yoksa Kaybedersin Yazıları, Dostunu İyi Seçmelisin Yoksa Kaybedersin Özdeyişi, Dosta Ağıtlar Yazıları, Dosta Ağıtlar Sözleri, Dosta Ağıtlar Sözleri, Dost Kavramı Nedir, Dost Seçimi, Dost Nedir, Dost Kime Denir

Dostunu iyi seçmelisin yoksa kaybedersin hayat yolunda amansız bir şekilde. Kiminin dost, kimin de post olduğunu anlamadan yaklaşma yanarsın. Her el uzatanı dost sanma, yoksa dost sandıklarından yersin darbe. Darbeler içinde kalmaktansa, yenilgine düşme amansız. Her insanı dinle, seni dinleyene sadık ol. Sende derdini anlat ama karşındakinin derdine ortak olarak, dostunu iyi seçmelisin, dost kavramını iyi bilmelisin.

Yalnızlık evrende yalnız kalmak demek değildir. Hiç bir zaman insan yalnız değildir, yanında olmasa da kimse her zaman bilen, gören, duyan vardır unutmamak lazım. Dostunu seçerken dikkat etmezsen, kaybedersin. Kaybettiklerin seni birer birer bitirmeden, doğru yolu seçmelisin. Arkadaşlarına kanma, kandırırlar seni. Üzüntüye kapanıp, kendini perişan eyleme. Yarın ne olacağını kimse bilemez.

DOST DEDİĞİN ANLAMIYORSA SENİ VAZGEÇ

Herşeyi paylaşmalısın ama dost dediğin anlamıyorsa seni vazgeçmelisin. Üzerine gitmemelisin bazı şeylerin. Kimi yardım eder, kimi çıkar için yanında olur. Seçmesini bilen, seçeneğini doğru yapar. Her zaman kaybeden sen olmadan, tanı her insanı. Gülmeyi bilmelisin, gülerken arkana bile bakma. Yarın güzel olacak düşüncesi ile hayallerini kaybet. Birgün yapamadıklarını elbet yaparsın. Geçmişini asla yargılama, geçmişini geçmişte bırakarak önüne bak vede ilerle. Bugün senin için iyi olacağını düşünmelisin.

İnsan hasta olabilir, önemli olan kötü hastalıklar sağlığımızdan alı koymasın. Hastalıkta bize kader, sağlıkta bize kader. Hasta olmasını bilen beden, iyileşmesini de huzurlu iken yenilemektedir. Bazen düşünmelisin hatasız kul olmadığını. Sende hata yapabilirsin, hatalarını düzelttiğin sürece. Bu dünyada hatasız kimse yoktur o yüzden çekinme, utangaç olma vede içine kapanık davranma. Kimse bu dünyada kalıcı değil. Bugünün bitişi, yarının başlangıcı olduğunu içine yer et.

Dostunu İyi Seçmelisin Yoksa Kaybedersinn, dost kavramını iyi bilmelisin. Dostunu ise iyi tanımalısın. Tanımadıklarınla dost olunmaz mı diyorsan, tabiki de olunur önemli olan iyi tanıyıp, iyi seçmektir. Sende dost edinmelisin ki hayatına neşe vede mutluluk gelsin. Tüm güzellikleri yaşamak için dostunu iyi seçmelisin.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed