Boyun Fıtığı Nerede Hissedilir?

Boyun Fıtığı Nerede Hissedilir? Boyun Fıtığı Belirtileri?, bir çok insanın sorunu olan boyun fıtığı hakkında sayfamız da bilgilere ulaşabilirsiniz.

Boyun Fıtığı Nerede Hissedilir? Boyun Fıtığı Belirtileri?

Boyun Fıtığı Nerede Hissedilir
Sayfa İçeriği: Boyun Fıtığı Nerede Hissedilir, Boyun Fıtığı Belirtileri, Boyun Fıtığı İçin Risk Faktörler, Boyun Fıtığı, Boyun Fıtığı Ağrıları Nerelerde Hissedilir, Boyun Fıtığı Bacak Ağrısı Yaparmı, Boyun Ağrısı Nasıl Geçer, Boyun Fıtığı Ağrısı Hangi Kola Vurur, Boyun Fıtığı Baş Ağrısı Ve Mide Bulantısı Yaparmı, Boyun Ağrısına Ne İyi Gelir, Boyun Fıtığı Nereye Vurur

Boyun ağrıları her insan da görülebilen sorunlar arısındadır. Ense bölgesinde oluşan sorunlardan kaynaklanan boyun ağrıları bazı durumlarda ise, ense bölgesinden, sırta,kollara,başa vede gögüs bölgesine doğru gelmektedir. Ellerde vede kollarda uyuşma, baş dönmesi,ellerde güçsüzlük vede sersemlik hissi hastaların en sık karşılaştığı sorunlardır. Ağrının şiddeti ile hastanın boynunu hareket ettirme kapasitesi azalmaktadır. Günlük aktiviteleri yapmakta kişi güçlük çekmektedir.

Boyun ağrılarına bir çok hastalıklar neden olmaktadır. Başlıcaları ise, disk dejenerasyonu,fıtık,boyun omurgasında kireçlenme,stres,mas neden olmaktadır. Aşırı derece kullanmaya bağlı sorunlar ise, kötü duruş pozisyonu,aktiviteler vede psikolojik stres etkili olmaktadır. Uzun süre kişi başını yukarı yada öne doğru pozisyonda tutularak çalışması durumunda boyun vede sırt artıları ortaya çıkmaktadır.

BOYUN FITIĞI BELİRTİLERİ

Dengesizlik vede yürüme güçlüğü.
Ağrı ile birlikte yayıldığı kolda kuvvet kaybı.
Ele alınan cisimleri düşürmek.
Parmak uçlarına kadar yayılır vede uyuşma ile birlikte seyreden ağrılar.

7 Adet oldukça küçük omurlar boyunda yer almaktadır. Her omur aralarında disk denilen kıkırdak koku bulunmaktadır. Diskler zamanla yıpranarak, omurgada dışa doğru taşma yaparak boyun fıtığı oluşmasına sebep olmaktadır. Fıtıkşma başlamasında, omuriliğin yada sinir kökünün üzerine baskı oluşabilmektedir. Boyun fıtığı,ele vede kola şiddetli vede yanıcı ağrı,karıncalanma,uyuşma,ileri vakalarda kol vede elde kas güçsüzlüğü görülebilmektedir. Cerrahi girişim gerekmeksizin boyun fıtıkları tedavi edilebilmektedir. Felç olma riski taşıyan hastalara, cerrahi tedavi yöntemleri yapılmaktadır. Cerrahi olmayan tedaviler de, ilaç tedavileri,lokal enjeksiyonlar,egzersiz fizyoterapi,elektrik akımları,fizik tedavi uygulamaları uygulanmaktadır. Günümüz de son yıllarda fıtık tedavisi için dikey transiyon tedavisiyle oldukça başarılara imza atılmıştır.

BOYUN AĞRILARINA KARŞI NASIL ÖNLEM ALINMALI

Boyun ile sırt bölgesinin güçlendirilmesi, boyun duruşunun ise düzgün şekilde olması, boyunda travmadan vede tekrarlayıcı stresten kaçınılmalısınız. Sağlıklı beslenilmeli vede düzenli olarak aktivite yapmalısınız. Sigara kullanmamalısınız.

BOYUN FITIĞI İÇİN RİSK FAKTÖRLER

Uzun süreli bilgisayar kullanımı.
Boyun kasların da zayıflık.
Yanlış duruş pozisyonları, psikilojij stres,yorgunluk.
Travma geçirmek,şoförlük,babkacılık, trafik kazları gibi mesleklerde çalışmak.
Profesyonel olmayan mesaj.
Temizlik,perde asma,dikiş,ev işleri,nakiş,perde silme gibi bir çok aktiviteler boyoun ağrılarınzı arttıran aktivitelerden.

Boyun Fıtığı Nerede Hissedilir?, hakkında merak edilenler vede boyun fıtığı belirtilerini sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Sizinde eğerki boyun fıtığı nerede hissedilir yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilir vede boyun fıtığı nerede hissedilir sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Domates Çorbası Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed