Burun Estetiği Faydaları Nelerdir?

Burun Estetiği Faydaları Nelerdir? Burun Estetiği Nedir? Burun estetiği kişiden kişiye değişmektedir, burun estetiği ile ilgili bilinmesi gerekenler…

Burun Estetiği Faydaları Nelerdir? Burun Estetiği Nedir?

Burun Estetiği Faydaları Nelerdir
Sayfa İçeriği: Burun Estetiği Faydaları Nelerdir, Burun Estetiği Nedir, Burun Estetiğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler, Burun Estetiğinin Kişiye Faydaları, Burun Estetiği Öncesi Karar Aşaması, Burun Estetiği Hangi Mevsimde Yapılmalı, Adet Döneminde Burun Estetiği Yapılır Mı, Burun Estetiği Ameliyatında Hangi İlaçlarda Kanama Riski Vardır, Burun Estetiği Öncesi Hangi Tetikler Yapılır

Burun estetiği faydaları nelerdir ile ilgili bilinmesi gerekenler vede burun estetiği nedir? hakkında bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz. Burun estetiği kişiye özel olarak yapılan estetik operasyondur. Burun için yapılan estetiklerin bir çok nedeni, sebebi yer almaktadır. Kimileri burunu beğenmedikleri için, kimisi burun rahatsızlıkları için burun estetiği yaptırmaktadır. Burun estetiği ameliyatının olumlu sonuçlar verebilmesi için tutarlılık önem taşımaktadır. Burun estetiği faydaları nelerdir? gibi soruların cevaplarına yazımızdan detaylı şekilde ulaşabilirsiniz.

Burun estetiği ameliyatına girecek kişilerin tutarlı olmalarını öncelikle her burun şekli her kişinin yüzünde aynı etkiyi göstermediğini bilmeleri gerekmektedir. Her insan kendi yüzüne yakışan burun şeklini benimseyerek ameliyat olmalıdır. Zaten her burun estetiği ameliyatında tüm kişiye aynı burun ameliyatı yapılmış olsa insanlar birbirlerine benzerlerdi. Her insanın yüz profili farklıdır. Her insanın yüz simetrisi kendine özdür. Bu sebeple de burun estetiği yapılırken kişinin yüzüyle orantılı burun şekli tercih edilmelidir.

BURUN ESTETİĞİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Burun estetiği öncesi karar aşamasında operasyon olmadan önce iyi bir araştırma yapılmalı vede ameliyatı yapacak estetik cerrahın iyi seçilmesi gerekmektedir. Cerrah ile iyi bir görüşme yapılıp, tüm burun estetiğinden beklentiler anlatılmalıdır. Operasyon bitiminde her hangi bir aksilik yaşanmaması için en önemli aşamadır. Burun estetiğine girecek kişinin gerçekçi beklentilere sahip olması lazım. Teknolojinin de gelişmesi ile artık burun estetiği ameliyat olmadan önce özel bilgisayar programları yardımı ile hastanın değişik açılardan çekilen fotoğrafları değerlendirilerek yine sanal ortamda oluşturulacak olan yeni burun şekli incelenebilmektedir. Her hasta da burun şeklini operasyon olmadan önce kendilerinde nasıl duracağını görebilmektedir.

Burun estetiği yaptırmaya karar veren kişiler, burun ameliyatını her mevsimde yaptırabilmektedir. Burun estetiği ameliyatına talep en çok ilkbahar vede sonbahar aylarında olmaktadır. Genç yaştaki kişilerin daha çok okulların kapandığı dönemlerde tercih ettiği burun estetiğini yaz aylarındada yaptırmanın bir sakıncası bulunmamaktadır. Burun estetiğini yaz aylarında yaptıranların bir ufak sıkıntısı ise 3/4 hafta kadar güneşten kaçınması gerekmektedir. Bu sebeple de yazın burun estetiği ameliyatı talepleri azdır. Güneş ışınlarına maruz kalan kişide ciltte kalıcı güneş lekeleri meydana gelebilmektedir. Bahar aylardada burun estetiği alerjik yapısı olanlar için uygun değildir. Çünkü burun estetiği ameliyatın bittikten sonra hapşırmak oldukça risk taşımaktadır. Yeni tasarlanmış burun şekli hapşırmanın etkisi ile bozulabilmektedir.

Adet döneminde burun estetiği yapılması uygun değildir. Bunun nedeni ise adet dönemindeki kadın bedeninde daha fazla ödem oluşması vede bu yüzden burunda kılcal damarlarda büzülme yeteneğinin azalmasıdır. Burun estetiğinden sonra bazı ilaçları kullanmak riskli olabilmektedir. Risk oluşturacak ilaçların başında ise aspirin gelmektedir. Aspirin kan sulandırıcı etkisi olduğundan bütün ilaçların ameliyattan en az 15 gün önceden kesilmiş olması önerilmektedir. Burun estetiğine girecek hastalara öncelikle bazı kan testleri yapılmaktadır. Test sonucunda hastada beklenmedik yada meydana gelebilecek kanama sorunları tespik edilmeye çalışılır. Bu tesler sonucu hepsi belirlenmez. Hastaların bilmesi gereken vede düşen görev daha önceleri yaşadıkları kanama sorunlarını, geçirdikleri operasyonları açıkça doktoruna anlatmalarıdır. Olası bir cilt kesiğinde bile kaybedilen kan miktarı fazla olması kanamanın sorunu hakkında bilgi verebilmektedir.

BURUN ESTETİĞİNİN KİŞİYE FAYDALARI

Burun estetiği sırasında kişiye genelde genel anestezi uygulanır. Hasta ameliyata girmeden önce muayene edilerek burun şeklinin değişimine hazır olup, olmadığı belirlenmektedir. Hastanın yandan profiline bakılarak nefes yollarındaki sorunlarda değerlendirilmektedir. Hastalara olası komplikasyonlar hakkında bilgiler sunulur. Sonra ameliyatta açık yada kapalı teknikle hastanın burun şekli değişimi uygulanır. Operasyon sırasında kullanılan tekniğin tercihi cerrahın seçimi vede hastanın durumuna burunda yapılacak değişimlere göre değişmektedir. Ameliyat 2 saat sürebilmektedir. Ameliyat bittikten sonra hemen burun değişimi belli olmaz. Burun estetiğinin operasyon iyileşme süresi biraz uzun sürmektedir. Ameliyatın fazla ağrılı olmadığı da hekimler tarafından söylenmektedir.

Burun Estetiği Faydaları Nelerdir, sayfamız da burun estetiği ile ilgili bilmeniz gerekenleri yazımız da bulabilirsiniz. Sizde burun estetiği faydaları nelerdir yazımız da sormak istediğiniz sorularınızı bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Burun estetiği faydaları nelerdir sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Nemli Havalarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed