Arı Sokması Nasıl Geçer?

Arı Sokması Nasıl Geçer? Arı Sokmasına Ne İyi Gelir? Arı sokması bir çok insanın başına günümüz de gelmektedir. Arı sokması için bir çok yöntem vardır.

Arı Sokması Nasıl Geçer? Arı Sokmasına Ne İyi Gelir?

Arı Sokması Nasıl Geçer
Sayfa İçeriği: Arı Sokmasına Nasıl Geçer, Arı Sokmasına Ne İyi Gelir, Arı Sokmasında Alerjik Reaksiyon Belirtileri, Arı Sokması Belirtileri, Arı Sokması Alerji, Arı Sokması Kaşıntı, Arı Sokması Şişlik, Arı Sokmasının Zararları

Arı sokması nasıl geçer ile ilgili bilmeniz gerekenler vede arı sokmasına ne iyi gelir? hakkında bilgilere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. Siz de eğerki arı sokması gibi sorunlar yaşadı iseniz sayfamızdan yardım alabilir vede arı sokması için gerekenleri öğrenebilirsiniz. Arı sokması genel de acı verici bir şey olarak günümüzde kabul edilir. Arı sokması bölgesinde geçici olarak keskin ağrı, kızarıklık, şişlik, sıcaklık vede kaşıntı görülebilmektedir. Ciddi bir soruna neden olmaz. Eğer sizinde arılara karşı alerjiniz varsa yada birden fazla arı sokması yaşadıysanız sorunlu olabilmekte vede nadirde olsa hayati risk oluşturabilmektedir.

Bal arısının sizi sokması, balı cildinize vermesidir. Yani sokma sonrasında bal arası ölmektedir. Bal arıları bir kişiyi soktuktan sonra ölen tek arı türüdür. Yaban arıları vede diğer türler kokularını kaybetmezler vede birden fazla sokabilirler. Arıların sizi sokması vede acı ile diğer semptomlara sebep olacağı zehirli bir toksinin arkasında bırakabilir. Bazı kişilerin bu toksinlere alerjisi bulunmaktadır. Hafif olan alerjij reaksiyonlar ise aşırı kızarıklığa vede sokma bölgesinde şişme olmasına neden olabilmektedir.

ARI SOKMASINDA ALERJİK REAKSİYON BELİRTİLERİ

Bilinç kaybı.
Soluk cilt.
Kurdeşen.
Şiddetli kaşıntı.
İshal.
Baş dönmesi.
Hızlı nabız.
Mide bulantısı vede kusma.
Dil vede boğazın şişmesi.
Nefes almada zorluk.

Yukarda vermiş olduğumuz belirtilerden birini yada bir kaçını eğerki kendinizde görüyorsanız vakit kaybetmeden hastaneye gitmelisiniz. Eğerki bu belirtilerden hiç biri yoksa arı sokmasına alerjiniz bulunmamaktadır.

ARI SOKMASINA NE İYİ GELİR?

Bal
Karbonat
Elm şirkesi
Diş macunu
Et tokmağı
Islatılmış aspirin

Her arı sokmasında doktora gitmek gerekmez. Kusma, solunum yada baş dönmesi gibi ciddi bir alerjik reaksiyonlar görünüyorsa yerel acil servisini arayabilirsiniz. Şiddetli alerjik reaksiyonlar görünüyorsa vakit kaybetmeden acil servise gitmelisiniz. Arı sokması belirtileri eğerki bir kaç gün sonra iyileşme görünmez ise doktora danışın. Birden çok kez arı sokmalarında acil yardım alın.

Arı Sokması Nasıl Geçer hakkında yazımız da arı sokması ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizde eğerki arı sokması nasıl geçer yazımız hakkında kafanıza takılan sorular varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Arı sokması nasıl geçer sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Burun Estetiği Faydaları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed