Burun Eti Belirtileri Nelerdir?

Burun Eti Belirtileri Nelerdir? Burun Eti Nasıl Tedavi Edilir?, Burun eti şişmesi nedenleri, hakkında bilmeniz gereken bazı bilgileri yazımızda derledik.

Burun Eti Belirtileri Nelerdir? Burun Eti Nasıl Tedavi Edilir?

Burun Eti Belirtileri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Burun Eti Belirtileri Nelerdir

Burun eti, sağlıklı solunum noktasında büyük önem taşımaktadır. Çünkü bu doku solunum sırasında alınan dokuyu ısıtır, nemlendirir vede zararlı mikroorganizmaları tutarak akciğere ulaşmasını önlemektedir. Yazımızın içerğinde, siz değerli dostlarımız için burun eti nasıl tedavi edilir? vede burun eti neden olur? İle ilgili sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki Burun eti belirtileri nelerdir?

Burun eti, burun ile vücut arasında bir filtre görevi görmektedir. Yalnız çeşitli nedenlere bağlı olarak alt konkanın büyümesi, rahat bir şekilde nefes almayı zorlaştırır sonuç olarak geceleri rahat uyumama, burun tıkanıklığı, vücuda oksijenin az girmesi gibi bir çok farklı sağlık problemlerine yol açabilmektedir. Halk arasında burun eti ile geniz eti sıklıkla karıştırılmaktadır. Özellikle çocukluk döneminde meydana gelen geniz eti büyümesi sorunu, burun eti büyümesinden çok daha farklıdır. Konka yani, burun eti rahatsızlıkları vücuda yeterli miktarda oksijen girmesini de önleyebildiğinden çok daha farklı belirtilere neden olabilmektedir. Özellikle de sabah saatlerinde yaşanan baş ağrısı yeterli oksijen alınmamasından dolayı yaşanmaktadır. Boğazda tahriş vede acı hissinin olması, ağız kuruluğu gibi şikayetler de hastaların geceleri sürekli olarak ağızdan nefes alıp vermesinden kaynaklanmaktadır. Tüm bunlarla birlikte, hastalarda daha spesifik belirtiler de meydana gelebilmektedir. Yalnız uygun tedavi prosedürünün izlenmesinin ardından, hastaların yaşadıkları bu semptomların tamamı ortadan kalkabilir vede dolayısı ile yaşam konforu, uyku konforu da yeniden istenen düzeye ulaşabilmektedir. Yazımızın devamına giderek burun eti tedavisi, ile alakalı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Burun Eti Nasıl Tedavi Edilir?

Burun Eti Şişmesi Nedenleri

Bazı ilaçların kullanımı,
Alerjik reaksiyonlar,
Üst solunum yolu enfeksiyonları,
Hava kirliliği.

Burun eti şişmesi genetik faktörlere bağlı olarak meydana gelebilmektedir. Aynı zamanda bazı nedenlerde burun eti şişmesine neden olur. Bazı rahatsızlıkların da, burun etinde büyümeye neden olmaktadır. Bu rahatsızlıklar tedavi edildiğinde, burun etinde de kendiliğinden küçülme oluşmaktadır. Bu nedenle burun etin de müdahale edilmesine gerek kalmamaktadır. Bazı ilaçların kullanımında da geçerlidir. İlaçların kullanımının bırakılması durumunda burun etleri yeniden eski ebatlarına gelebilmektedir.

Burun Eti Şişmesi Nasıl Tedavi Edilir
Burun Eti Şişmesi Nasıl Tedavi Edilir

Burun eti ameliyatına karar verilebilmesi için, bazı muayeneler yapılması lazım. Hastanın solunumu ciddi durumda etkileyen burun eti büyümesi sorunu olduğunda, kulak burun boğaz doktoru tarafından ameliyat kararı alınabilmektedir. Ameliyat genel anestezi altında gerçekleştirildiğinden hastanın herhangi bir acı veya ağrı hissedilmez. Ameliyat sırasında burun kemiğinin çıkarılması gerekebilir. Yumuşak dokuya da, radyo frekans yöntemi ile işlem uygulanır vede bu sayede burun etlerinin küçülmesi sağlanmaktadır.

Burun Eti Ameliyatı Kaç Günde İyileşir?

Vücutta kendiliğinden eriyen dikiş ipleri kullanılarak operasyon ile kesi işlemi yapılan dokular tamamlanır vede ameliyat da bu biçimde tamamlanmaktadır. Kimi zaman argon plazma ile burun etlerinde küçülme sağlanabilir veya dondurma yani, krioterapi yöntemi de tercih edilmektedir. Burun etlerinin kesilerek küçültülmesi gibi teknikler de ameliyatta uygulanmaktadır.

Burun Eti Belirtileri Nelerdir, burun etinin küçültülmesi için, içinde bir takım özel maddeler bulunan spreyler tercih edilebilir. Yalnız bu spreylerin 5 ya da 6 günden fazla kullanılmaması lazım. Burun etinin küçültülmesinde spreylerin tedavi edici bir özelliği yoktur bunuda bilmeniz gerekmektedir. Eğer ki sizin de burun eti belirtileri nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Burun eti belirtileri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da burun eti belirtileri nelerdir, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kolesteatom Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed