Burun İçi Yapışıklık Neden Olur?

Burun içi Yapışıklık Neden Olur? Burun İçi Yapışıklık Nasıl Geçer? Burun içi yapışıklığın belirtileri ile ilgili bilmeniz gereken, bazı bilgiler yazımızda.

Burun İçi Yapışıklık Neden Olur? Burun İçi Yapışıklık Nasıl Geçer?

Burun içi Yapışıklık Neden Olur
Sayfa İçeriği: Burun içi Yapışıklık Neden Olur

Burun içi yapışıklığı genellikle ameliyat komplikasyonları neden olabilmektedir. Burun eti ameliyatı sırasında, burun etlerine fazla müdahale mukoza hasar almasına neden olabilmekte vede yapışıklık artırmaktadır. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için burun için yapışıklığın belirtileri ve burun içi yapışıklık nasıl geçer? Sorularının cevaplarına ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki Burun içi yapışıklık neden olur?

Burun etlerine aşırı fazla müdahale edilmesi, mukoza hasarlanmasına neden olabilmekte vede yapışıklık artıran risklerin meydana gelmesine neden olmaktadır. Ameliyat sonrası bazı durumlar da istenmeyen sonuçlar oluşmaktadır. Burun içi yapışıklık ise bu durumlardan biridir. Burun içi yapışıklık yeni cerrahi müdahale ile çözülebilmektedir. Burun içinde yapışıklık bulunuyor ise, bu durumu fark etmek biraz zor durumdur. Ama burun içi yapışıklığın belirtileri, nefes almada azalma, burun tıkanıklığı vede horlama gibidir. Özellikle de burun tıkanıklığı, sağlık durumunu etkileyerek yaşam kalitesini de düşürmektedir. Kalitesiz nefes alındığı için de, baş ağrısı gibi sorunlarla da karşılaşabilirsiniz. Belirtilerin bazılarını gördüğünüz de, doktora danışılmalıdır. Yazımızın devamına giderek burun içi yapışıklık nedenleri ile ilgili bazı bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Burun İçi Yapışıklık Nasıl Geçer?

Burun İçi Yapışıklık Nedenleri

Travmatik cerrahi vede karşılıklı yüzeyler de hasarlı mukozaların meydana gelmesi,
Burun içi mukozal hasarı, artıran cerrahi uygulamalar,
Burun ameliyat sonrası, burun içi kabuklarının iyi temizlenmemesi,
Burun içi mukoza hasarını artıran, tampon uygulaması gibi nedenler burun içi yapışıklığın da rastlanabilir.

Nazal sineşi olarak isimlendirilen, burun içinde ki mukozal yüzeyler arasın da meydana gelen, bu yapışıklıklar nedeni ile hastalar, geçirdikleri cerrahiden kısa süre sonra, tekrarlayan burun tıkanıklığı, uyku sorunları, horlama vede dolayısı ile azalmış yaşam kalitesi gibi problemleri yeniden başlayabilmektedir. Bu gibi durumların meydana gelmesi vede burun içi yapışıklık geçmesi için tekrar cerrahi işlem uygulanmalıdır.

Burun İçi Yapışıklık Neden Olur, Burun içinde bazı durumlar da uygulanan cerrahi işlemlerden veya burun içi tampon uygulamaları sonrasın da yapışıklık meydana gelebilmektedir. Genellikle nazal septumla, alt burun etleri arasında meydana gelen bu, yapışıklık en sık olarak burun eti ameliyatlarından sonra rastlanmaktadır. Eğer ki sizin de burun içi yapışıklık neden olur, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarınızdan sorabilirsiniz. Peki Burun içi yapışıklık neden olur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da burun içi yapışıklık nedenleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Soğan Suyunun Saça Faydaları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed