Burun Kemiği Ağrımasının Nedenleri Nelerdir?

Burun Kemiği Ağrımasının Nedenleri Nelerdir? Burun Kemiği Neden Ağrır? Soğuk algınlığı sırasında oldukça şiddetli ağrıyan burun kemiği hakkında bilgiler…

Burun Kemiği Ağrımasının Nedenleri Nelerdir? Burun Kemiği Neden Ağrır?

Burun Kemiği Ağrımasının Nedenleri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Burun Kemiği Ağrımasının Nedenleri Nelerdir, Burun Kemiği Neden Ağrır, Burun Kemiği Ağrısı Belirtileri Nelerdir, Burun Kemiği Ağrısı Nasıl Geçer, Burun Ağrısı Belirtileri, Burun Ağrısının Neden Olduğu Hastalıklar, Burun Ağrısı Neden Olur, Burun Kemiği Ağrısına Ne İyi Gelir

Burun kemiği ağrımasının nedenleri nelerdir hakkında bilmeniz gerekenleri yazımızdan ulaşabilirsiniz. Burun kemiği neden ağrır? ile ilgili tüm merak edilenler vede burun kemiği ağrısı belirtilerinin neler olduğunu sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Burun kemiği ağrısı bazı durumlarda ciddi hastalığın habercisi de olabilmektedir. Her burun ağrısı ciddi bir hastalık olmasa da, soğuk algınlığında burun kemiği ağrısı görülebilmektedir. Burun kemiği ağrısına dair merak edilenleri sayfamızdan bulabilirsiniz.

Burun kemiği ağrısı, çoğu zaman üst solunum yolu hastalığı ile ortaya çıkmakta vede başka hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Genellikle sinüzit vede elmacık kemikleri boşluklarının iltihaplanmasıyla oluşan burun kemiği ağrısına da akut viral sünizüt denmektedir. Akut viral sünizit ise, enfeksiyon virüsünün mukusları tıkaması ile meydana gelmektedir. Toz vede polen gibi alerjik olaylarda burun kemiği ağrısı yapabilmektedir. Kişi de bu durum kronik hale gelince, iltihaplanma oranı da artmaktadır. Bu yüzden de burun vede yüz şişliğine sebep olmaktadır. Sivilceler vücudun hemen hemen her yerinde çıkmaktadır, burunda da çıkan sivilce burun kemiğinin ağrımasına neden olabilmektedir.

BURUN KEMİĞİ AĞRISININ NEDENLERİ

Kıl köklerinin tıkanması ile oluşan iltihaplı sivilceler.
Şiddetli enfeksiyon virüsleri.
Akut sinüzit tıkanmalar.
Üst solunum yolu hastalıkları.
Burun kemiğinden geçen sinir hücrelerinin azar görmesi.
Aftların burundan çıkması.
Şiddetli göz ağrısı yada baş ağrısındaki sorunlar göze sıçlarası gibi durumlar burun kemiği ağrısına neden olabilmektedir.

BURUN KEMİĞİ AĞRISI BELİRTİLERİ NELERDİR?

Burun içi akıntının koyu olması.
Burnun şişmesi vede kanaması.
Nadiren görülsede burun ucunun kızarması gibi belirtiler burun ağrısında görülebilir.

BURUN KEMİĞİ AĞRISI NASIL GEÇER?

Burun kemiği ağrısı için öncelikle kronik olan bir burun ağrısı için müdahale edilmeden doktora gidilmelidir. Yalnız tıkanmaya bağlı olarak gelişen burun ağrısı için mandalina kabukları veya evde varsa kuru papatyaları kaynarken buharını solumaktır. Bu soluma uygulaması yarım saatte bir yapılabilir. Eğerki burun kemik ağrısı, kemik ağrısına bağlı olarak gelişiyorsa soğuk veya sıcak kompres yapabilirsiniz. Yalnız bu uygulamalar yapılırken burnunuza aşırı baskı yapmamaya dikkat etmelisiniz.

Burun Kemiği Ağrımasının Nedenleri Nelerdir, yazımız da burun kemiği ağrısı ile ilgili bilinmesi gerekenlere ulaşabilirsiniz. Sizde eğerki burun kemiği ağrısı nedenlerini vede belirtileri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız sayfamızdan bulabilirsiniz. Sizin de eğerki burun kemiği ağrımasının nedenleri nelerdir yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Burun kemiği ağrımasının nedenleri nelerdir sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Karın Kası Çalıştıran Plank Nasıl Uygulanır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed