Karın Kası Çalıştıran Plank Nasıl Uygulanır?

Karın Kası Çalıştıran Plank Nasıl Uygulanır? Plank Hareketi Zayıflatır Mı? Plank sayesinde karın kaslarınızı harekete geçirebilirsiniz.

Karın Kası Çalıştıran Plank Nasıl Uygulanır? Plank Hareketi Zayıflatır Mı?

Karın Kası Çalıştıran Plank Nasıl Uygulanır
Sayfa İçeriği: Karın Kası Çalıştıran Plank Nasıl Uygulanır,Plank Hareketi Zayıflatır Mı, Plank Hareketi Yapılışı, Plank Hareketi Ne İşe Yarar, Plank Hareketi Nasıl Yapılır, Karın Kası Nasıl Güçlendirilir, Plank Egzersizi Yapanlar, Göbek Eritme Hareketi, Kas Çalıştıran Hareketler, Evde Plank Hareketi Nasıl Yapılır

Karın kası çalıştıran plank nasıl uygulanır ile ilgili bilinmesi gerekenleri yazımızdan öğrenebilirsiniz. Plank hareketi zayıflatır mı? hakkında merak edilenleri sayfamızda sizler için hazırladık. Sizde plank hareketi ile karın kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Plank hareketini doğru şekilde yaptığınız da, karın kaslarınız hareket geçmektedir. Plank hareketi faydalarını sizler için hazırladık.

Plank hareketi spor yapmaya yeni başlayanlar için yabancılık çektirici birşeydir. Adını ilk defa duyacağınız plank hareketi aslında oldukça basit harekettir. Spor yapan kişiler, plank hareketini ilk defa uygulayacaklar ise, başlangıçta biraz zorlanabilirler. Yalnız, vücut plank hareketi yapmaya alıştıkça, hareketin vermiş olduğu kaslardaki ağrılar da kendiliğinden geçecektir.

PLANK HAREKETİ NE İŞE YARAR?

Vücudunuz yay gibi esnetmektedir.
Boyun vede bel ağrıları azaltmaktadır.
Metabolizmayı hızlandırmaktadır.
Kalça kaslarınızı sıkıştırarak, fit görünüme neden olmaktadır.
Plank hareketi karın kaslarını güçlendirmekte oldukça etkili yöntemdir.

PLANK HAREKETİ NASIL YAPILIR?

Plank Hareketi Yapılışı
Plank Hareketi Yapılışı

Plank hareketi hazırlığı için, vücudunuz zemine tam bakacak şekilde yere uzanıp, dirsekleri 90 derece duracak şekilde yerden destel alınız. Omuzlarınızı da aynı hızada tutup, baş bölgesinden topuklara kadar vücudunuzu düz tutun. Sadece parmak uçları vede dirseklerden destek alın. Plank hareketinde dikkat edilmesi gereken önemli pozisyon ise, dirseklerin omuz altında durmasıdır. Yukarda resimde örnek plank hareketi duruş şekli bulunmaktadır.

Karın Kası Çalıştıran Plank Nasıl Uygulanır, yazımzı da karın kası çalıştırma hareketi hakkında bilgilere ulaşabilir vede plank hareketi nasıl yapılır? öğrenebilirsiniz. Karın kası çalıştıran plank hareketi yapılışını sayfamızdan bulabilir vede uygulayabilirsiniz. Sizin de eğerki karın kası çalıştıran plank nasıl uygulanır yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Karın kası çalıştıran plank nasıl uygulanır sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Çeken Giysiler Nasıl Genişletilir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed