Burun Kıllarının Görevi Nedir?

Burun Kıllarının Görevi Nedir? Aşırı Burun Kıllarından Kurtulma Yöntemi, Burun kıllarını almak zararlı mı? Hakkında merak edilen her şey yazımızda.

Burun Kıllarının Görevi Nedir? Aşırı Burun Kıllarından Kurtulma Yöntemi

Burun Kıllarının Görevi Nedir
Sayfa İçeriği: Burun Kıllarının Görevi Nedir

Burunda yer alan kıllar, göze bazı durumlar da çirkin gelse de, çok önemli göreve sahiptir. En büyük faydasından biri ise solunan havada ki nemi koruması vede diğer faydası da zararlı maddeleri vücuda girmesini önlemektedir. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için düzenlediğimiz aşırı burun kullarından kurtulma yöntemi vede burun kullarını almak zararlı mı? Sorularının cevaplarını ayrıntılı olarak derledik. Peki Burun kullarının görevi nedir?

Burunda yer alan kıllar, göze bazı durumlar da çirkin gelse de, çok önemli göreve sahiptir. En büyük faydasından biri ise solunan havada ki nemi koruması vede diğer faydası da zararlı maddeleri vücuda girmesini önlemektedir. Yalnız tamamının alınması da, görevi için ve hastalığa yol açabilmektedir. Burun kıllarının hepsi alınması, burun için de kurumaya neden olur. Kılların alınmasından sonra ise, kıl köklerin de iltihap da oluşabilmektedir. Bu nedenlerden dolayı, eğer burunda dışarı sarkan kıllar var ise, bunları kökünden almak yerine, yalnızca uçlarını makasla kesmek daha doğrudur. Burun kıl alma makinesi ya da tıraş makinelerinde ki burun kıl aparatıyla burunda ki kılları almak, burun sağlığı için hiç iyi değil. Bu yüzden mümkün olduğunca dikkat edilmelidir. Siz de yazımızın devamına giderek burun kıllarının görevi ile ilgili daha fazla bilgilere ulaşabilirsiniz.

Burun Kıllarını Almak Zararlı Mı?

Burun Kullarının Görevi

Burunda olan kulların doğuştan olmasının nedeni, solunan havanın ısısının dengelenmesi, ağır metal, polen, toz vede zararlı kimyasallar gibi vücutta hastalığa neden olacak maddelerin solunum ile vücuda girişini engellemektedir. Uzmanların araştırmalarına göre, burun kulları fazla olan kişiler de astım vede burun tıkanıklığı şikayetlerinin çok daha az olduğu belirtilmiştir.

Burun Kılları Nasıl Alınır?

Burun kullarını temizlemek için, tüy dökücü krem asla tercih edilmemeli. Çünkü tüy dökücü kremin içeriğin de, çok güçlü kimyasallar vardır ve bu maddeler buruna bu kadar yakın yere sürüldüğün de, mukoza zarı yanar vede ayrıca toksik gazla solunmakta. Bu yüzden tüy dökücü krem burunda ki kılları almak için uygun yöntem değildir.

Burunda ki kılları almak ya da artmasının önüne geçmek için, buz lazer uygulata bilirsiniz. Buz lazer de kullanılan cihaz özel bir uca sahiptir. Bu uç burunda ki kıllara kolaylık ile ulaşır vede hassas uygulama yapmaktadır. Uzmanlar burunda yer alan kılların cımbız ile alınmaması gerektiğini belirtmektedir. Cımbızla kökünden çekmek yerine, kılları kırparak temizlemeniz çok daha sağlıklıdır. Aksi taktir de bu işlem çok acılı olur ve kökünden aldığınız için burun kir vede bakterilere karşı korumasını kaybeder. Bu durum da solunum yolu ile aldığınız zararlı maddeler, vücuda kolaylıkla giriş yapmaktadır. Cımbız ile almakta çok ısrarcı iseniz, dışarıdan çok gözüken kılları alabilirsiniz. Bunun dışında içeride ki kıllara dokunmamalısınız. Burun kullarını almak için kullanacağınız cımbızı, kullanım öncesin de mutlaka antibakteriyel sabun vede suyla yıkamalısınız.

Burun Kıllarını Doğru Almanın Püf Noktaları

Burun kıllarını almak için, özel makaslar bulunmaktadır. Burun makası ile burunda ki aşırı kılları temizleyebilirsiniz. Bunu yapar iken, kullanılacak makasları kozmetik mağazaları, internette online alışveriş sitelerin de ya da eczaneler de bulabilirsiniz. Evde bulunan kumaş makası veya yuvarlak çocuk makası burunda ki kılları kesmek için uygun değildir. Bu durum burun içinde yara oluşumuna neden olabilir.

Burun kıllarını almak için, burun kılı makinesini tercih edebilirsiniz. Bu makine pratik olduğundan, zaman almaz vede kılları almak sadece bir kaç dakika sürmektedir. Bu makinenin ucun da silindir şekili bir aparat vardır. Bu aparatı burun deliğine çok ileri gitmeden yerleştirin. Makinenin tuşuna bastığınız da, bu aparat burun kıllarını kökünden alacaktır. Yapmanız gereken tek şey, makineyi farklı dereceler de sağa vede sola döndürmenizdir.

Burun Kıllarının Görevi Nedir, Tüm vücudumuz da olduğu gibi burun için de çıkan kıllar da doğal vede önemli yere sahiptir. Burun kullarının çok görünür olmasından şikayetçi iseniz, kılları kökünden çekmek yerine uçlarını kesmek için uygulayacağınız farklı güvenli yöntemler vardır. Yazımızın içeriğin de, bu yöntemleri sizlere ayrıntılı olarak derledik. Eğer ki sizin de burun kıllarının görevi nedir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Burun kullarının görevi nedir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da burun kullarının görevi yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Hamilelikte Ananasın Faydaları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed