Parke Çizikleri Nasıl Giderilir?

Parke Çizikleri Nasıl Giderilir? Parke Çiziklerinden Kurtulma Yöntemleri, Çizik parkelerden kurtulma yöntemleri ile ilgili bazı bilgiler yazımızda.

Parke Çizikleri Nasıl Giderilir? Parke Çiziklerinden Kurtulma Yöntemleri

Parke Çizikleri Nasıl Giderilir
Sayfa İçeriği: Parke Çizikleri Nasıl Giderilir

Genellikle parkeler dayanıklı, şık, doğal vede uzun ömürlü olması ile hemen hemen tüm mekanlar da tercih edilmektedir. Yalnız bazı durumlar da, parkeler yanlış temizlik sonucun da ya da mobilyalar parke üzerinde sert itilip, çekildiğin de veya herhangi bir nedenden dolayı zarar görmektedir. Siz değerli dostlarımız için, yazımızın içeriğin de, parke çiziklerinden kurtulma yöntemleri ve çizik parkelerden kurutulma yöntemleri soruları ile ilgili bazı bilgileri ayrıntılı olarak yazımızda derledik. Peki Parke çizikleri nasıl giderilir?

Laminent parkeleri temizlemek kolay da olsa, aslında yapılan en ufak bir yanlışta parkelerin çizilmesine neden olur. Parkeleri temizlerken çok dikkat edilmelidir. Parke üzerinde ki mobilyalar da parkelere zarar vereceğinden, mobilyalar dikkatli şekilde kaldırılmalı ve fazla sürtünmeyi engellemeniz gerekmektedir. Bir kaç yöntemle parke çiziklerini kolaylıkla geçirebilirsiniz. Yazımızın devamın da ise siz dostlarımız için parke çiziklerinden kurtulma yöntemlerini hazırladık.

Çizik Parkelerden Kurtulma Yöntemleri Nelerdir?

Parke Çiziklerinden Kurtulma Yöntemleri

Rötüş kalemi ile parkedeki çiziklerden kurtulma yöntemi ile tüm çizikleri yok edebilirsiniz. Parke de yer alan çizikler eğer ki, balmumu, zeytin yağı ya da ütü yöntemi ile geçmiyor ise, son çare olarak rötüş kalemini deneyebilirsiniz. Bu kalemi yapı malzemesi satan, herhangi mağazadan satın alabilirsiniz. Buz ile parkedeki çiziklerden kurtulma yöntemi de, bir diğer yöntemler arasındadır. Bunun için; Parke üzerinde ki çiziklerin üzerine buz dolu plastik torba yerleştirin vede parmağınız ile baskı uygulayarak boyayı çıkarmaya çalışın. Bir kaç dakika için de basi boya çizgilerinden kurtulmuş olursunuz.

Balmumu ile parkedeki çiziklerden kurtulma yöntemi, en çok bilinen yöntemler arasındadır. Bu yöntem ile parkedeki çizikleri yok edebilirsiniz. Öncelik ile çiziklerin olduğu zemini güzelce temizleyin ve kurulayın. Sonra çizgileri balmumu ile doldurun. 24 saat boyunca kuruması için beklemeli vede ertesi günü ıslak bez ile silin. Bu sayede parke üzerindeki çiziklerin gittiğini görebilirsiniz. Ütü ile parkedeki çiziklerden kurtulma yöntemi ile parkedeki çiziklerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Parkede meydana gelmiş çizilmeleri, delik ya da oyukları gidermek için öncelik ile parkeyi ıslak kağıt havlu ile ıslatın. Sonra ütüyü yüksek derece ısıtıp dairesel hareketler yaparak ıslak bölgeye sürün.

Parke Çiziklerini Yok Etme Yöntemleri

3 dakika boyunca aralıklara uygulayacağınız, buhar uygulaması çizikleri giderdiğini göreceksiniz. Aynı zaman da parkede ki, çöküntülerin üzerine, bir süre ütü tuttuğunuz da parke genleşerek çöküntüleri de giderebilirsiniz. Zeytinyağı ile parkedeki çiziklerden kurtulma yöntemi sayesin de, parkeniz de bulunan çizikleri yok edebilirsiniz. Öncelikle küçük çizgileri gidermek için zemini deterjan vede su ile güzelce temizleyin. Sonra kuru bez yardımı ile temizlediğiniz zemini kurutun. Daha sonra bir pamuğun üzerine bir kaç damla zeytinyağını damlatarak, parkede ki çiziklerin üzerine sürün. Zeytinyağını uyguladıktan sonra, pamukla güzelce ovalayın. Yaklaşık 25 dakika sonra çiziklerin geçtiğini görebilirsiniz. Eğer çizikler yok olmadı ise, bir kaç gün boyunca tekrar deneyiniz.

Parke Çizikleri Nasıl Giderilir, parke üzerinde oluşan çizikleri geçirmek için yazımızın içeriğin de, bazı yöntemleri derleyip hazırladık. Bu yöntemler sayesin de kısa sürede parkelerinizi yenisi gibi yapabilir ve kullanabilirsiniz. Bu sayede çiziklerden kurtulabilirsiniz. Eğer ki sizin de parke çizikleri nasıl giderilir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Parke çizikleri nasıl giderilir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da parke çiziklerini yok etme yöntemleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Burun Kıllarının Görevi Nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed