Burun Neden Ağrır?

Burun Neden Ağrır? Burun Ağrısı Nasıl Geçer? Burun Neden Şişer? Hakkında merak edilen bazı bilgileri yazımızın içeriğinde sizler için hazırladık.

Burun Neden Ağrır? Burun Ağrısı Nasıl Geçer? Burun Neden Şişer?

Burun Neden Ağrır
Sayfa İçeriği: Burun Neden Ağrır

Burun ağrısına özellik ile sinüzit elmacık kemikleri vede burun boşluklarının iltihaplanmasıyla birlikte meydana gelen burun kemiği ağrısına akut viral sünizit ismi verilmektedir. Enfeksiyon virüsünün burunda bulunan mukusları tıkaması durumunda meydana gelmektedir. Yazımızın içeriğinde, siz değerli dostlarımız için burun neden şişer? ve burun ağrısı nasıl geçer? Sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz? Peki Burun neden ağrır?

Burun ağrısının bir çok nedeni olabilmektedir. Bunların bazıları polen veya toz gibi alerjik olan maddelerden kaynaklanan faktörler olduğunuda unutmamak gerekeri. Burun şişliği, alerjisi olan kilcilerde küf, toz, polen, mantar vede benzeri olan alerjik maddelerin solunması durumunda burun etleri kapsamında en çok altta kalan et şişme eğilimi göstermektedir. Hava kirliliği veya sigara burun etlerinin şişmesine neden olan en önemi etkenler arasındadır. Bununla birlikte sinüzit, burun kemik eğriliği, burun iltihapları, burun etlerinin şişmesi de bu duruma neden olabilmektedir. Yazımızın devamına giderek burun ağrısı nedenleri ile alakalı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Burun Ağrısı Nasıl Geçer?

Burun Ağrısı Nedenleri

Grip,
Sigara dumanı,
Sinüzit,
Hava kirliliği,
Alerjenler,
Burun eti şişmesi.

Burun sızlamasının en yaygın nedenleri arasında genel olarak grip hastalığı vardır. Aşırı şekilde dumana maruz kalmak da, yine burun sızlamasına neden olur. Özellik ile dumanlı havalarda, bu havayı solumak doğrudan sağlığa zarar verebilmektedir. Bundan dolayı da bir yan etki olarak burun sızlaması yaşanabilmektedir.

Burun Ağrısına Ne iyi Gelir
Burun Ağrısına Ne iyi Gelir

Burun ağrıları, kronik yapıya sahiptir. Şikayeti için müdahale edilmeden önce, ilk olarak hekime başvurulması lazım. Bunun dışında tıkanmaya bağlı bir şekilde gelişmiş olan burun ağrısı için, mandalina kabukları ya da evde kuru papatyaların kaynatılarak buharının solunması burun ağrısının hafiflemesine yardımcı olmaktadır. Bu uygulama yalnız yarım saatte bir defa yapılabilmektedir. Kemik ağrısına bağlı bir şekilde gelişiyor ise, soğuk ya da sıcak kompres de ağrıya iyi gelmektedir.

Burun Neden Ağrır, burun ağrısı hafife alınmamalı ve burun ağrısı ile birlikte burundan kanda geliyor ise vakit kaybetmeden bir doktora başvurulmalı ve nedeni öğrenilmilip tedavinin başlaması gerekmektedir. Eğer ki sizin iğne korkusu nasıl geçer, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. İğne korkusu nasıl geçer, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da iğne korkusu nasıl geçer, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Göz İltihaplanması Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed