Burun Tıkanıklığında Bunu Yapmayın!

Burun Tıkanıklığında Bunu Yapmayın! Burun Tıkanıklığı Açmanın Yolları, Mevsimlerden dolayı insanların burun tıkanıklığı sorunları olduça büyük.

Burun Tıkanıklığında Bunu Yapmayın! Burun Tıkanıklığı Açmanın Yolları

Burun Tıkanıklığında bunu yapmayın
Sayfa İçeriği: Burun Tıkanıklığı Nasıl Geçer, Burun Nasıl Temizlenir, Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir, Burun Tıkanıklığı, Burun Temizliği

Burun Tıkanıklığı, diyerek geçmemek lazım aslında. Bir çok sebepten dolayı bağlı olarak burunların tıkanık olduğu hastalarda gözlenmektedir. Burun Tıkanıklığı için bir çok şikayetle doktora başvuran hastalar, aslında mevsimlerden dolayı yaşadıkları sıkıntıdan dolayı hayatlarını felç etmektedir. Yaşam kalitesini düşürmekte olan burun tıkanıklığı günümüzde, nerde bakılsa %20 insanda görülmektedir. Bilmeniz gereken bir diğer burun tıkanıklığında yapmamanız gerek bir olayda tıkalı olduğu dönemlerde süt içmemektedir.

BURUN TIKANIKLIĞINDA SÜT İÇMEKTEN KAÇININ!

Burun tıkanıklığında, süt içmekten mutlaka kaçının. Burnunuz eğerki tıkalı ise bir ılık bardak içine bir kaşık tuz koyarak burnunuzu rahatlatmak için kullanabilirsiniz. Burun deliklerinize zeytinyağı damlatarakta burun tıkanıklığınızın bir nevze önüne geçebilirsiniz. Günümüzde her insanın başına gelebilecek burun tıkanıklığı, aslında önemsenmeli bir hastalıktır.

Burundan alınan nefes, sağlıklı birey için vede vücut solunum sistemleri için önemlidir. Burun tıkanıklığı insanların yaşam kalitesini oldukça düşürmekte vede büyük ölçüde etkilemektedir. Burun tıkanıklığı hem yetişkinlerde hemde çocuklarda mevsim geçişlerinde sıkça rastlanılan hastalıklardandır. Burun tıkanıklığı, beraberinde bir çok hastalığada neden olabilmektedir.Evde burun tıkanıklığı için yapmanız gerekenler ile burnunuzu açmanız mümkündür. Yalnız bilmeniz gerekir ki, eğerki burun akıntısı kanla birlikte geliyorsa yada burnunuz 2 haftadan fazladır tıkalı olarak gözlemleniyorsa derhal bir kulak burun boğaz doktoruna gözükmeniz önerilmektedir.

Anatomik problemlere vede burun içindeki dokulardaki şişliğe yol açan inflamatuar problemlere bağlı olarak görülen burun tıkanıklığı yaşam kaliteniz için burun tıkalı dönemlerinde süt içmekten uzak durun. Süt mukus üretimi olarak önemli bir faktör olduğu için her zamankinden az tüketilmelidir. Gün içinde kendinizi sıcak tutarak vede evde terleyerek burun tıkanıklığınıza iyi gelecektir. Tıkanıklığa birde tuzlu su ile burnu temizlemek oldukça faydalıdır.

BURUN TEMİZLİĞİ

Yatmış olduğunuz odayı mutlaka nemli tutmaya özen gösterin. Çünkü bulunduğunuz ortamın nemli olması burun tıkanıklığınıza iyi gelecektir. Burun temizliğiniz için, ılık bir bardak suya bir çay kaşığı kadar tuz vede bir çay kaşığı kadarda karbonat koyarak tıkalı burnunuzu temizleyebilirsiniz.

Burun Tıkanıklığında bunu yapmayın, eğerki tıkalı olduğunu düşündüğünüz vede nefes almanız zorlaştı ise sakın süt içmeyiniz, süt içmekten kaçının. Burun tıkanıklığında süt tüketiminizi azaltmalısınız. Sizinde burun tıkanıklığında bunu yapmayın yazımızla ilgili sorularınız varsa bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz. Burun tıkanıklığı sayfamızdan arkadaşlarınızında haberi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Whatsapp Son Hamle! O Özelliği Artık Kullanılmayacak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed