Burun Ucu Ödemi Nasıl Geçer?

Burun Ucu Ödemi Nasıl Geçer? Burun Ucu Neden Düşer? Burun ucu düşerse ne yapılır? Hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını yazımız da derledik.

Burun Ucu Ödemi Nasıl Geçer? Burun Ucu Neden Düşer?

Burun Ucu Ödemi Nasıl Geçer
Sayfa İçeriği: Burun Ucu Ödemi Nasıl Geçer

Burun estetiği sonrası kısa süre içinde burun ucu şişiği kendiliğinden iyileşmektedir. Burun sırtına uygulanan bant vede uç kısma uygulanan tampon tedavisiyle burun hızlı şekilde iyileşmeye geçmektedir. Yazımızın içeriğin de ise, siz değerli dostlarımız için burun ucu düşer mi? ve burun ucu neden düşer? Sorularının cevaplarını ayrıntılı olarak derledik. Siz de yazımızın devamına giderek burun ucu düşerse ne yapılır? Öğrenebilirsiniz. Peki burun ucu ödemi nasıl geçer?

İnsanların yaşı ilerledikçe, bütün vücut dokuların da olduğu gibi yer çekimi etkisi ile yüz dokuların da vede burun ucun da bir miktar aşağı doğru yer değiştirme olabilmektedir. Her kişinin yaşı ilerledikçe burun ucunda bir miktar düşme olmakta. Bu düşme bazı insanlar da bir miktar daha fazla olabilmektedir. Bunun nedeni burun derisinin kalın olması, kilo alıp verme vede yapısal olarak burun ucunun düşük olmasından kaynaklıdır. Bu tip durumlar da ise daha erken yaşta burun ucu zaten düşmeye başlar. Ameliyat olunmasa bile burun ucu, yaş ilerledikçe bir miktar düşmektedir. Ameliyat sonrası da dokuların sertliğinin, gerginliğinin yeterli olmamasından kaynaklanan burun ucunun yer değiştirmesi gibi durumlarla karşılaşılabilir. Burun ucu bu yüzden de düşebilir. Yalnız bu durum herkes de görülmeye bilir. Genellikle ileri ki yaşta yapılan, burun estetikleri sonucu, kalın vede yağlı derili burunlar da vede yüzüne göre burun derisi büyük olan insanlar da daha çok görülmektedir. Siz de yazımızın devamına giderek burun ucu neden düşer? Sorusunun cevabına ayrıntılı olarak ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz.

Burun Ucu Düşerse Ne Yapılır?

Burun Ucu Ödemi Nasıl İyileşir?

Burun, kıkırdak, kemik, yumuşak doku vede ciltten meydana gelmektedir. Tüm bu dokular da iyileşmeden sorumlu farklı hücreler görev yapmaktadır. Bu yüzden her doku kendi içinde bağımsız şekilde kendini tamir etmektedir. Tüm yara iyileşme modellerin de tamir için öncelik ile bölge hücreler birikir. Daha sonra haftalar içinde bu hücrelere görevlerini tamamladıkça iyileşme bölgesinden uzaklaşırlar. Kemik doku da vede yumuşak doku da farklı iyileşmeler olduğundan burun iyileşir iken özellikle ilk 6 ayda asimetrik görünebilmektedir. Burun üst bölümünde yani kemik olan bölgede cilt daha incedir vede çok daha hızlı iyileşmektedir. Böylelikle ilk aylar da burnun ucuna doğru olan bölüm kaba vede şiş görünmektedir. Bu durum da, hastaları oldukça korkutmaktadır. Burun ucuna gittikçe, cilt kalınlaşır vede iyileşme süresi gecikir. Ortalama birinci yıla gelindiğin de iyileşme eşitlenmiş olmakta vede burun daha güzel görünmektedir.

Burun Ucu Düşerse Ne Yapılır
Burun Ucu Düşerse Ne Yapılır

Burun yukarıdan aşağı bir çizgiyle sağ vede sol taraf ile ikiye ayırırsak iyileşme olur iken, sağ vede sol tarafta iyileşme farklı hızlar da olacağından yine burun da asimetrik vede eğri görüntüler oluşacaktır. Burun ameliyatında ki, burun ucu şişliği kaçınılmaz sonuçlar arasındadır. Yalnız bunun derecesi ameliyatta kullanılan tekniğe göre değişiklik göstermektedir. Açık burun estetiğin de oluşan burun ucu şişliği daha fazla olmakta ve şişlikler de daha sert olmaktadır. Kapalı burun estetiğin de ise ,burun ucu şişliği daha az olmaktadır. İyileşme sürecin de bu şişlikler düzeleceğinden, hasta kişiler sabırlı süreçten geçmesi gerekmektedir.

Burun Ucu Estetiği Nasıl Geçer?

Hasta kişinin burun ameliyatı sonrası burun ucu şişliği kısa süre zarfında kendiliğinden geçecektir. Uzman hekimin vermiş olduğu ilaçlar vede düzenli pansuman ile şişlik kısa sürede inecektir. Hastanın burun ucun da gerçekleşen şişkinlik en aza indirilmesi için tampon tedavisi uygulanmakta. Burun sırtına uygulanan bant vede uç kısma uygulanan tampon tedavisi ile hasta kişinin burnunun hızlı şekilde iyileşmesi beklenmektedir. Hasta kişinin burun ameliyatından sonra hızlı şekilde iyileşme sağlaması için süreç boyunca hasta düzenli pansuman yaptırması lazım. Tamponların 24 saatte bir değişmesi hijyen açısından vede enfeksiyon kapmaması için oldukça önemlidir.

Burun Ucu Ödemi Nasıl Geçer, burun ameliyatı sonrası burunun iyileşme ve ilk asimetrik görünmesi genellikle 6 ay içindedir. Tam asimetrik için ise 1 yılı bulabilmektedir. Bu yüzden kemik doku da vede yumuşak doku da farklı iyileşmeler görülmektedir. Eğer ki sizin de burun ucu ödemi nasıl geçer, yazımız hakkın da sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Burun ucu ödemi nasıl geçer, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da burun ucu ödemi nasıl geçer yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Yumurta Kalaza Nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed