Şırıngayla Bebek Nasıl Beslenir?

Şırıngayla Bebek Nasıl Beslenir? Bebeği Parmakla Besleme Yöntemi, Bebeği şırınga ile beslemek tehlikeli mi? İle ilgili bilinmesi gereken bilgiler yazımızda.

Şırıngayla Bebek Nasıl Beslenir? Bebeği Parmakla Besleme Yöntemi

Şırıngayla Bebek Nasıl Beslenir
Sayfa İçeriği: Şırıngayla Bebek Nasıl Beslenir

Bir çok anne adayının merak ettiği ve araştırdığı şırıngayla bebek besleme yöntemini yazımız da derleyip hazırladık. Siz de yazımızın devamına giderek bebeği parmakla besleme yöntemini öğrenebilirsiniz. Bebekler doğduğunda yemekleri zor yediğinden bazen parmak vede şırınga ile beslemek zorunda kalınmakta. Yazımızın içeriğin de bebeği şırınga ile beslemek tehlikeli mi? Bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki şırıngayla bebek nasıl beslenir?

Biberon vede emzik, bebeklerin temek ihtiyacı olarak görülmektedir. Sık kullanılacak ürünler daha bebek doğmadan hamilelik dönemin de alınmakta ve hazır hale getirilmektedir. Anne karnın da 9 aylık kadar geçen yolculuk sonrasın da dış dünyaya adapte olmaya çalışan bebekler, doğuştan gelen bazı refleksleri de bulunmaktadır. Bu refleksler ise, yakalama refleksi, emme arama refleksi, moro refleksi, basma vede adımlama refleksi, tonik ense refleksi, aksırma ve öksürme refleksleridir. Emme ve arama refleksini geliştirmek için, ilk aylar da biberon vede emzik kullanımı bazı anneler abartmaktadır. Bebeklerini plastiklere alıştırdıkları için de, memeyi kabul etmezler. Meme reddi gibi olumsuz durumlar da, bebeklerin anne sütünden eksik kalmamaları için emzirme dönemin de beslenebilecekleri parmakla beslenme, şırıngayla beslenme yöntemlerini yazımızın içeriğin de ayrıntılı olarak derleyip hazırladık.

Bebeği Parmakla Besleme Yöntemi

Bebeği Şırıngayla Besleme Yöntemi

Bebekler özellikle anne sütünü ilk 6 ayda kesinlikle alması gerekmektedir. İçeriğin de bebeğe özel vitamin, mineral, demir vede protein bakımından zenginlik bulunan anne sütü mutlaka ilk altı ayda bebeğe verilmelidir. Bebeğinize anne sütünü şırıngayla kolaylıkla verebilirsiniz. 1 Adet iğnesiz enjektöre önceden sağdığınız sütü bebeğinize verebilirsiniz. Ellerinizi öncelikle güzelce yıkayın ve steril bir halde iken serçe parmağınızın tırnaksız tarafını bebeğin üst damağına değdirir iken diğer taraftan emdiği hızda enjektör ile damla damla sütü sıkın. Bebeğin emme hızına uygun ilerlediğiniz de memeden süt emermiş gibi yöntem sağlanabilir.

Parmakla beslenme yöntemin de ise parmağın gırtlağa yönelik değil de, ağız tavanına doğru tutmanız doğru olacaktır. Emer iken duraklıyor ise bebeğin yorulduğunun göstergesi olabilmekte, bu yüzden nazikçe parmağınızı çıkarın. Bebeğiniz tamamen doyunca da kendi parmağı bırakıp ağzından çıkarabilmektedir.

Şırıngayla Bebek Nasıl Beslenir, bebeği besleyeceğiniz sıvıyı mümkün ise anne sütü yokluğun da formül iğnesiz enjektöre çekmenizdir. Parmağınızın tırnaksız kısmını, bebeğin damağına yerleştirin vede emme refleksini ilk gösterdiği anda itibaren enjektörde ki sıvıyı bebeğinizin ağzına damlatmaya başlayın. Eğer ki sizin de şırıngayla bebek nasıl beslenir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Şırıngayla bebek nasıl beslenir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da bebeği şırıngayla besleme yöntemi yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Burun Ucu Ödemi Nasıl Geçer?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed