Burunda Şişlik Sebepleri

Burunda Şişlik Sebepleri Burun Neden Şişmekte Tedavisi, Burun ile ilgili problem yaşayan insanlar, burunda şişlik sebeplerini araştırmakta.

Burunda Şişlik Sebepleri Burun Neden Şişmekte Tedavisi

Burunda Şişlik Sebepleri
Sayfa İçeriği: Burunda Şişlik Sebepleri, Burun Neden Şişmekte Tedavisi, Burun Şişmesinin Nedenleri, Burun Kenarında Şişlik, Burun Kemiği Şişmesi Nasıl İner, Burun Kenarında Sert Şişlik, Burun Şişmesi Darbe, Burun Eti Şişmesi İçin Sprey, Burun Şişmesi Ne Zaman İner, Burun Eti Şişmesi Bitkisel Tedavi, Burnumun İçinde Şişlik Var

BURUNDAKİ ŞİŞLİK NASIL GEÇER

Burun ile ilgili problem yaşayan insanlar, burunda şişlik sebeplerini araştırmakta. Yazımız da siz değerli kullanıcılarımız için burunda şişlik sebeplerini bulabilirsiniz. Burun neden şişmekte tedavisi nedir hakkında öğrenmek istediklerinizi, öğrenebilirsiniz. İnsanların sosyal hayatlarını olumsuz olarak etkileyen burun şişmeleri aslında basit sorunlardan dolayı kaynaklanmaktadır. Burun ile ilgili rahatsızlıkların genellikle ciddi bir sorun görünmemektedir. Burun şişmesi sebepleri vede tedavisi yöntemlerini sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Burun şişmesi tedavisi için öncelikle altta yatan asıl sebebin bulunması gerekmektedir. Yol açan, asıl faktörün ne olduğunu anlamanız için uzman hekime başvurmalısınız. Enfeksiyondan kaynaklanan burun şişliği için antibiyotik almanız için doktora gitmelisiniz. Evde uygulayabileceğiniz diğer yöntem ise, buz tedavisi, burun spreyleri, başınızı yüksekte tutmak, sigaradan uzak durmak, tuzlu su spreyi kullanmak burun şişmesine iyi gelmektedir.

BURUN ŞİŞMESİNİN NEDENLERİ

Alerjik rinit
Burun polipi
Sinüzit
Burna darbe alması
Enfeksiyon
Yabancı nesne
Gebelikte burun şişmesi

Toz,sigara dumanı,polen,bakteri gibi diğer kirler nefes alındığında alerjik olarak rinite yol açmaktadır. Burun içinde ise, mukoza tabakasının şişmesine sebep olmaktadır. Burun polipleri de, burunda şişmeye neden olmabilmektedir. En çok görülen vakalardan burun şişmesi, sinüzit olarak görünmektedir. Enfeksiyon vede alerjik reaksiyon nedenler oluşabilmektedir. Sinüzte neden olan iltihaplanma sinüz, mukozasının şişmesin sonucunda burun tıkanıklığına vede aşırı mukus üretimine neden olabilmektedir.

Eğerki buruna darbe aldıysanız, en yaygın olarak görülen burun şişliğ görülebilmektedir. Düşmekte burun şişmesine sebeptir. Yabancı nesneler en çok ufak çocuklarda görülmektedir. Buruna, kaçan yabancı cisim yada madde sıkışması sonuçu burun etinde hassasiyet vede şişlğe sebep olmakta. Enfeksiyon’da burun şişmesinin yagın olan nedenlerinden birtanesidir.

Burunda Şişlik Sebepleri, yazımız da hazırladığımız burunda şişlik nedenlerini bulabilir vede burun şişmesi tedavisi hakkında bilgiler öğrenebilirsiniz. Evde uygun yöntemler ile burun şişliğini geçirebilirsiniz. Sizinde burunda şişlik sebepleri yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilrisiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Yüzdeki Çiller Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed