Çeneden Ses Gelmesi Neden Olur?

Çeneden Ses Gelmesi Neden Olur? Çene Eklem Sorunları, Bir çok insanın yaşam kalitesini düşüren çeneden ses gelmesi, eklem şikayetlerinin sebepleri…

Çeneden Ses Gelmesi Neden Olur? Çene Eklem Sorunları

Çeneden Ses Gelmesi Neden Olur
Sayfa İçeriği: Çeneden Ses Gelmesi Neden Olur, Çene Eklem Sorunları, Eklem Rahatsızlığı Nasıl Anlaşılmakta, Çene Eklemi Tedavisi, Çeneden Ses Gelmesi, Çene Eklemi Rahatsızlıkları, Çeneden Gelen Klik Sesi, Çeneden Gelen Tak Sesi, Çenede Çıtlama Sesi, Çeneden Ses Gelmesi Egzersizleri

Çeneden ses gelmesi neden olur, çene problemleri yaşayan kişiler için eklem şikayetlerinin sebeplerini yazımızdan bulabilirsiniz. Sizin de eğerki çeneden ses gelmesi probleminiz varsa sayfamızdan sorunla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Bir çok insanın hayatını zora sokan vede yaşam kalitesini düşüren, çeneden ses gelmesi vede diş gıcırdatması günümüz de sorun haline gelmektedir. Bu durum bazen hafif seyrederken, hızlıca düzelebilen, bazı insanlar da ise günlük hayatlarını olumsuz yönde bile etkileyebilecek düzeydedir.

Çok özel olan çene eklemi, vücudumuzdaki eklemler içerisin de 3 yönde hareket edebilen tek eklemdir. Dokuların bir sebeple bozulması durumunda, eklem içerisinde düzensizliklere neden olmaktadır vede kişiler tarafından şikayetler başlamaktadır. Eklem şikayetlerinin sebepleri arasında en çok görülenler strestir. Büyük şehirlerde yaşayıpta, eklem şikayeti olmayan insan yok gibidir. İnsanın strese bağlı olarak, diş gıcırtmana vede diş sıkma gibi çene eklemi, kasları üzerindeki aşırı baskıya neden olup, şikayetlerinide birlikte getirmektedir. Yaralanma sonucu vede kaza eklem bölgelerine gelen travmalar eklem sebepleri arasında yer alırken, gelişim bozuklukları vede bazı hastalıklar da eklem şikayetlerinin sebeplerindendir. Diş dizisindeki düzensizlikler, tek taraflı çiğneme gibi sorunlar da eklem şikayetlerinin sebepleri arasında yer almaktadır.

ÇENEDEN SES GELMESİ

Hastaları diş hekimine getiren en büyük nedenler, çeneden gelen ses olmasıdır. İnsanlar da, yemek yerken çeneden ses gelmesi, konuşurken, açma kapama, esnerken çene eklemi fonksiyonlarında duyulan çıtır çıtır ses hastaların şikayeti olmaktadır. Çeneden ses gelmesi genellikle kişilerde, yemek yerken görünmektedir. Yemek yerken çenenin fonksiyonel hareketleri yerine gelmiş olur vede bölelikle sesler farkedilir hale gelmektedir. Eklem probleminin kesin tanıları olarak bilinen ‘klik’ sesi tıbbi olarakta tanısı konulmuştur. Kişilerin çenesinden gelen, klik sesi eklem içerisindeki bozukluktan dolayı gelmektedir. Açma kapama sırasında duyulan, yemek yerken, çene eklemi yerinden çıkarken yada yerine otururken klik sesi duyulabilmektedir.

Çene eklemi şikayetleri arasında gelen çıt sesi ile beraberinde başka sorunlarıda görülebilir. Ağız açıp kapatmada ağrı, çenede yorgunluk, sabahları yanak bölgesinde ağrılar vede çene açmada zorluklar gibi şikayetler çene eklemi rahatsızlıkları arasında görülebilmektedir.

EKLEM RAHATSIZLIĞI NASIL ANLAŞILMAKTA

Kaslarda yorgunluk hissi.
Eklem vede kaslarda ağrılar.
Çene ekleminden ses gelmesi.
Çenenin kilitlenmesi yada zorlanması.
Kulak şikayetleri.
Boyun ağrıları.
Çenenin bir tarafa kayması.
Boyun ağrıları.

Çene eklemi tedavi edilmez ise eğerki eklem içindeki bozukluklar vede hasar artacağından kötü hal alarak ilerler. Sesin eğerki bir tedavi edilmeden gitmesi, kesilmesi eklemin yuvasına oturmadığını göstermektedir. Deviasyon adı verilen çeneyi açıp, kapatırken bir tarafa doğru çenede kaymalar oluşur. Eklem sorunları, diş gıcırdatmaya bağlı olarak diş problemleri, diş kırıkları vede husursuzluk gibi sonuçları getirebilir. İlerleyen durumlarda ise çene kilitlenmesi yaşanabilmektedir. Her rahatsızlıklar gibi eklem şikayetlerinin de erken müdahalesi etkili vede hızlı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Çeneden Ses Gelmesi Neden Olur, hakkında sayfamız da çeneden ses gelmesi ile ilgili bilmeniz gerekenleri hazırladık. Çeneden ses gelmesi neden olur, yazımız hakkında sorularınız varsa eğer, bize yorum bölümünden sorabilir vede çeneden ses gelmesi neden olur sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kıl Dönmesi Belirtileri Neler?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed