Çinko Fazlalığı Belirtileri Nelerdir?

Çinko Fazlalığı Belirtileri Nelerdir? Aşırı Çinko Nelere Yol Açar? Çinko fazlalığı nasıl tedavi edilir? ile ilgili bilinmesi gerekenler sayfamızda…

Çinko Fazlalığı Belirtileri Nelerdir? Aşırı Çinko Nelere Yol Açar?

Çinko Fazlalığı Belirtileri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Çinko Fazlalığı Belirtileri Nelerdir, Aşırı Çinko Nelere Yol Açar, Çinko Zehirlenmesi Neden Olur, Çinko Zehirlenmesi Belirtileri Nelerdir, Çinko Zehirkenmesi Nasıl Tedavi Edilir, Aşırı Çinko Alımının Yan Etkileri

Çinko fazlalığı belirtileri nelerdir ile ilgili bilmeniz gerekenleri siz değerli dostlarımız için sayfamız da mercek altına aldık. Aşırı çinko nelere yol açar? hakkında yazımızın devamına giderek öğrenebilirsiniz. Aşırı çinko alımı ne gibi sorunları beraberinde getirdiği hakkında bilgilere sayfamızdan ulaşmanız münkün. Peki çinko fazlalığı belirtileri nelerdir?

Çinko insan vücudu için gerekli bir, vitamin çeşitidir. Sağlıklı bir yaşam için çinko gereklidir. Çinko, hücre bölünme vede onarımına yardımcı olmaktadır. Bağışıklık sistemini korumaktadır. Karbonhidratlı metabolize etmektedir. İnsanlar için tat vede koku alma duygusu ihtiyacı için çinko önemlidir. Yalnız çinko alımını aşırı olarak yaparsak, çinko zehirlenmesine neden olur. Yetişkin bireyler için günlük olarak tavsiye edilen çinko miktarı ise, 9 ile 11 mg’dır.

ÇİNKO ZEHİRLENMESİ BELİRTİLERİ NELERDİR?

Kusma, şok, ishal.
Nefes almada zorlanmalar.
Ağrı vede sızı.
Ateş vede titreme.
İdrara çıkamama.
Ağız içinde metalık tat.
Nöbet geçirme.
Bayılma yada bilinç düzeyinde değişiklikler.
Benzinde vede gözün beyaz kısmında sararmalar.

ÇİNKO ZEHİRLENMESİ NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Çinko fazlalığı denilen çinko zehirlenmesi, aşırı derece de alındığında ağır metal zehirlenmesine de yol açmaktadır. Bulantı vede kusmanın yanı sıra da, ağızda metalik tat, baş dönmesi, düşük kan basıncı, konvülziyon, nefes darlığı vede şoka bile yol açabilmektedir. Çinko zehirlenmesini vücut içinden atabilmek için, su vede süt gibi sıvılar, çinkonun etkisini yok eden ilaçlar vede mide yıkama gibi işlemler ile yapılabilmektedir. Çinko zehirlenmesinde en sık görülen sorunlar ise, mide rahatsızlıkları, kusma vede ishaldır. Bu belirtilen etkilerden genellikle de kusma ile bulantı büyük miktarda çinko alımından sonra, çinkonun sindirilmesinden yarım saat içinde başlamaktadır. Yüksek dozda tüketilen çinkonun bir diğer önemli belirtisi, idrarda azalma olmasıdır.

Çinko Fazlalığı Belirtileri Nelerdir, yazımız da hazırladığımız, çinko zehirlenmesi hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğerki sizin de çinko fazlalığı belirtileri nelerdir, yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Çinko fazlalığı belirtileri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Sürekli Gaz Çıkarmanın Nedenleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen + four =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2018 Kardesiz Blog Designed