Sürekli Gaz Çıkarmanın Nedenleri Nelerdir?

Sürekli Gaz Çıkarmanın Nedenleri Nelerdir? Sürekli Geğirme Neden Olur? Günümüz de bir çok insanın başına gelen geğirme nedenlerini yazımızda hazırladık.

Sürekli Gaz Çıkarmanın Nedenleri Nelerdir? Sürekli Geğirme Neden Olur?

Sürekli Gaz Çıkarmanın Nedenleri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Sürekli Gaz Çıkarmanın Nedenleri Nelerdir, Sürekli Geğirme Neden Olur, Sürekli Geğirme Ve Gaz Çıkarmayı Önlemek İçin Yapılması Gerekenler, Sürekli Geğirme Nedenleri, Sürekli Gaz Çıkarma Nedenleri, Sürekli Geğirmeye Ne İyi Gelir, Sürekli Gaz Çıkarmaya Ne İyi Gelir, Sürekli Geğirme Nasıl Geçer, Sürekli Gaz Çıkarma Nasıl Geçer, Sürekli Geğirme Nasıl Tedavi Edilir, Sürekli Gaz Çıkarma Nasıl Tedavi Edilir

Sürekli gaz çıkarmanın nedenleri nelerdir hakkında bilinmesi gerekenleri yazımız da derledik. Sizde sürekli geğirme neden olur? merak ediyorsanız sayfamızdan ulaşabilir vede ulaşabilirsiniz. Günlük hayatımız da bir çok insanın başına gelen sürekli gaz çıkarma vede sürekli geğirme rahatsızlığı ile ilgili bilmeniz gerekenleri sizler için hazırladık. Peki sürekli gaz çıkarmanın nedenleri nelerdir?

Sürekli geğirme vede gaz çıkarma bağırsaklardaki iltihap vede mide kanserine kadar bir çok nedenden dolayı kaynaklanabilen sağlık sorunudur. Gastrit rahatsızlığı, günümüz de en sık görülenler nedenlerindendir. Bu rahatsızlık genellikle, bakteriyel enfeksiyon, uzun süre aspirin, aşırı alkol kullanımı vede ibuprofen gibi belirli ilaçların kullanımı yada safra reflüsü nedeni ile mide astarının ülserleşmesi vede iltihaplanması ile ortaya çıkmaktadır. Gastritin rahatsızlığına neden olduğu iltihap sinidirim sisteminin çalışmasını bozarak, karın ağrısına vede gaz sıkışmasınada yol açmaktadır.

Laktoz intoleransı rahatsızlığı ise, laktoz içeren besinleri tüketiminden dolayı devamlı olarak geğirme hali, sürekli gaz çıkarma, ishal, şişkinlik, mide bulantısı vede mde krambı gibi belirtiler ile karşılaşılabilmektedir. Normal şekilde laktozlu gıdarda bulunan, laktoz şekeri vücut içinde laktoz enzimi tarafından parçalanması gerekmektedir. Kişinin vücut içinde eğerki laktoz enzimi bulunmuyorsa yada az miktarda ise, laktozlu besinler sindirmekte zorlaşır vede bunun sonucuda sürekli gaz çıkarmadan mide krambına kadar çeşitli sağlık sorunları yaşanmaktadır.

Çölyak hastalığı ise, sürekli olarak glutenli gıdaların tüketildiğinde geğirme, gaz çıkarma, midede şişkinlik, karın krampı gibi belirtiler ile karşılaşılmaktadır. İrritabi bağırsak sendromu rahatsızlığından dolayı da geğirme vede gaz çıkarma sorunu yaşanmaktadır. Bu rahatsızlıkta en sık rastlanan bağırsak hastalığı olmakta. Henüz bu hastalığın kesin bir nedeni bilinmemektedir. Bağırsak enfeksiyonları vede stresin irritabl bağırsak sendromunu tetiklediği de uzmanlar tarafından düşünülmektedir.

SÜREKLİ GAZ ÇIKARMA NEDENLERİ

SÜREKLİ GEĞİRME NEDENLERİ

Stres, kabızlık, mide kanseri.
Yumurtalık kanseri.
Bağırsak iltihabı.
Fonksiyonel dispepsi.
Pankreas iltihabı.
Safra kesesinde taş.
Hamilelik.
H. Pylori enfeksiynu.
Garda enfeksiyonu
Yumurtalıklarda kist.
Fıtık.
Fibromiyalji hastalığı.
Gıda zehirlenmesi.
Kistik fibrozis hastalığı.
Bağırsak tıkanması, düğümlenmesi.

Sürekli olarak geğirme vede gaz çıkarma tedavisi için, dahile doktoruna başvurmalısınız. Uzman hekim, çeşitli testler uygulayarak, bu duruma yol açan sebepleri tespit ederek gereki olan tedavi yöntemini hastalarına uygulayacaktır.

SÜREKLİ GEĞİRMEYİ VE GAZ ÇIKARMAYI ÖNLEMEK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Günde 10 bardak su tüketin.

Hareketli yaşamaya özen gösterin, her gün 1 saat yürüş yapın.

Tek seferde büyük öğünler yemek yerine, sık sık azar azar yiyin.

Günlük 2 bardak papatya çayı tüketin.

Stresten vede strese neden olan insanlardan uzak durun. Stres gibi durumları atlatmak için kendinizi başka şeyler ile meşgul edin.

Alkolden vede asitli içeceklerin tüketiminden uzak durun.

Sakız çiğnemeyin vede sigara tüketmeyin.

Ağızdan hava alacak şekilde, nefes almaktan kaçının. Her zaman burundan nefes alma alışkanlığı edinin.

Nane, rezene, papatya vede zencefil gibi bazı bitkilerin gaz söktürücü özelliği bulunmaktadır. Bu bitkileri çay olarak tüketilmesi midede biriken gaz rahatlıkla boşaltılabilir.

Sürekli Gaz Çıkarmanın Nedenleri Nelerdir, yazımız da hazırladığımız sürekli gaz çıkarma vede sürekli geğirme nedenlerini öğrenebilirsiniz. Sizin de eğerki sürekli gaz çıkarmanın nedenleri nelerdir yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Sürekli gaz çıkarmanın nedenleri nelerdir sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kan Gazı Testi Neden Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − 10 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed