Deri Altında Sivilce Nedenleri Nelerdir?

Deri Altında Sivilce Nedenleri Nelerdir? Deri Altı Sivilceler Nasıl Geçer? Deri altı sivilceler neden olur? İle ilgili bilinmesi gereken bazı bilgiler.

Deri Altında Sivilce Nedenleri Nelerdir? Deri Altı Sivilceler Nasıl Geçer?

Deri Altında Sivilce Nedenleri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Deri Altında Sivilce Nedenleri Nelerdir

Kör sivilceler olarak bilinen, deri altı sivilceler ergenlik sivilcesi gibi uçlu olmazlar. Cilt yüzeyinin hemen altında çıkmaktadır. Cilt yüzeyin de hafif tümsek görünümlü olurlar. Kızarıklıkla vede ağrı ile kendini göstermektedir. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için deri altı sivilceler nasıl geçer? ve deri altı sivilceler neden olur? Soruları ile ilgili cevaplara ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki deri altı sivilce nedenleri nelerdir?

Deri altında meydana gelen sivilcenin içinde cerahat yer almaz vede genel de burun kenarın da, burnun üzerin de, kulağın arka bölgesin de vede alın çevresinde çıkmaktadır. Deri altında çıkan sivilceleri patlatmak oldukça zor olmaktadır. Bunları sıkıp patlatmak, deri altın da enfeksiyonun yayılmasına olanak sunmuş olursunuz. Bu nedenle uzman hekimler deri altında çıkan sivilcenin asla patlatılmaması gerektiğini belirtmektedir. Bu tür sivilcelerden kurtulmak için evde bazı yöntemler uygulayarak kurtulabilirsiniz. Siz de yazımızın devamına giderek deri altında sivilce nedenlerini ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Deri Altında Sivilceler Neden Olur?

Deri Altında Sivilceler Nasıl Geçer?

Deri altında çıkan sivilcelere öncelikle ılık kompres yapmak, ciltte ki kan akışını hızlanmasını sağlamaktadır. Kan akışının hızlanması ile, sivilcenin iyileşme süresi de hızlanmaktadır. Kör sivilcenin üzerine kompres yapmak için, küçük kabın içine sıcak su koyun. Pamuk ile bir bez ya da tülbenti sıcak suyun içine batırın vede fazla suyunu sıkın. Bezi veya tülbenti bir kaç dakika deri altında çıkan sivilcenin üzerinde tutun. Bu işlemi deri altında çıkan sivilceler için gün içinde 3/4 kez uygulayabilirsiniz.

Elma sirkesi ve maden suyu karışımı da, deri altında çıkan sivilceler için ayrı bir yöntemdir. Elma sirkesi barındırdığı asit ile sivilce önleyici özelliği bulunmaktadır. Maden suyunun da hem sivilce önleyici, hem de cilt temizleyici özelliği bulunmaktadır. Bu özellikleri ile deri altında ki, sivilceyi kısa sürede tedavi etmektedir. Deri altında çıkan sivilceyi önlemek için, bir kap içine, bir kahve fincanı maden suyuyla, bir fincan elma sirkesi kaşık yardımı ile karıştırın. Bir parça pamuk ile karışıma batırın ve deri altında çıkan sivilcenin üzerine sürün. Elma sirkesi vede maden suyu karışımının 15 dakika cilde nüfuz etmesini sağlayın. Daha sonra cildi ılık suyla durulayın. Deri altında çıkan sivilceden kurtuluncaya kadar, gün içinde bir defa uygulayabilirsiniz.

Diş macunu ile deri altında çıkan sivilceden kurtulmak. Diş macunu içeriğin de nane yağı ya da karanfil yağı bulundurur. Bu özelliği ile diş macununun deri altında çıkan sivilceyi kurutma özelliği bulunmaktadır. Diş macunu kimyasal maddeler barındırdığı için, hassas cilde sahip olanların diş macunu kullanırken dikkat etmeleri gerekmektedir. Deri altında çıkan sivilceyi kurutmak için, yalnızca beyaz renkli diş macunu tercih edilmelidir. Gece yatmadan yarım saat öncesin de, pirinç tanesi boyutun da diş macunu, deri altında çıkan sivilcenin üzerine sürülür. Diş macunu gece boyunca sivilcenin üzerinde kalmalıdır. Sabah kalktığınız da ılık suyla durulayın. Bu yöntemi gündüz uygulamak isteyenler, diş macununu deri altında çıkan sivilcenin üzerine en az 1/2 saat bekletmeli. Deri altında çıkan sivilceler kayboluncaya kadar, her gün bir defa diş macunu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Deri Altı Sivilceler Neden Olur?

Deri Altında Sivilce Nedenleri

Aşırı stres,
Aşırı miktar da B12, lityum, kortikosteroid gibi içerikleri barındıran ilaçlar,
Regl dönemi,
Ergenlik vede hamilelik dönemin de vücutta, hormonların değişimi,
Cilde uygun olmayan kozmetik ürünler,
Sağlıksız, aşırı yağlı yiyecekler tüketmek,
İçeriğin de trans yağ bulunduran paketli besinler tüketmek,
Temiz olmayan cilde, ağda yapmak ya da ağda sonrasın da cildi temizlememek.

Limon suyu ile deri altında çıkan sivilceleri yok etmek. Limon suyu doğal antiseptik özelliği sayesin de barındırdığı sitrik asit ihtiva etmektedir. Bu özellikleri ile limon suyu, sivilcelere karşı en etkili doğal yöntemler arasında bulunmaktadır. İçeriğin de ihtiva ettiği sitrik asit ile sivilceleri kurutmakta vede sivilce oluşumunun da önüne geçmektedir. Deri altında çıkan sivilceyi kurutmak için, gazlı beze ihtiyacınız vardır. Gazlı bezi eczanelerden bulabilirsiniz. 1 tane limonun suyu bir bardağa sıkılır ve gazlı bez limon suyuna batırılır. Daha sonra deri altında çıkan sivilcelerin üzerine sürülür. Gazlı bez deri altında çıkan sivilcelerin üzerinde yaklaşık olarak 20 dakika bekletilmeli. Bu işlemi mümkün ise uzanır pozisyon da yapmanız önerilmektedir. 20 dakika beklettikten sonra cildinizi ılık suyla durulayın. Bu yöntemi 1 hafta boyunca günde iki defa düzenli olarak yapabilirsiniz.

Deri Altında Sivilce Nedenleri Nelerdir, deri altında çıkan sivilceleri evde doğal yöntemlerle kendiniz de kısa sürede geçirebilirsiniz. Bazı doğal yöntemler, deri altında çıkan sivilcelere iyi gelmektedir. Sizin de eğer ki deri altında sivilce nedenleri nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Deri altında sivilce nedenleri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da deri altında sivilce nedenleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kadınlarda Sol Kol Ağrısı Nasıl Geçer?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed