Kadınlarda Sol Kol Ağrısı Nasıl Geçer?

Kadınlarda Sol Kol Ağrısı Nasıl Geçer? Kadınlarda Sol Kol Ağrısı Nedenleri, Kadınlarda sol kol ağrısına ne iyi gelir? Hakkında merak ettikleriniz yazımızda.

Kadınlarda Sol Kol Ağrısı Nasıl Geçer? Kadınlarda Sol Kol Ağrısı Nedenleri

Kadınlarda Sol Kol Ağrısı Nasıl Geçer
Sayfa İçeriği: Kadınlarda Sol Kol Ağrısı Nasıl Geçer

Kadınlarda oluşan kol ağrılarının bir çok nedeni bulunmaktadır. Kadınlar genel olarak kemiklerin ya da kasların hasar görmesi, darbe sonucu, kireçlenme, panik atak ya da adet dönemin de kol ağrısı yaşayabilir. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için kadınlarda sol kol ağrısı nedenleri vede kadınlarda sol kol ağrısına ne iyi gelir? Sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz. Peki Kadınlarda sol kol ağrısı nasıl geçer?

Kadınlarda sol kol ağrısı bazı durumlar da eklem bağlarının ya da tendonların iltihaplanması ile de oluşabilir. Bazı kol ağrıları ise kalp krizi gibi ciddi durumların habercisi olabilir. Kadınlarda sol kol ağrısı eğer dayanılmaz bir ağrı haline geldi ise, darbe vede yaralanmanın üzerinden haftalar geçmesine rağmen, kol ağrısı devam ettiğin de ya da herhangi bir nedenden dolayı, sol kol ağrıyor ise, travmatoloji, ortopedi, kardiyoloji, fizik tedavi ya da nöroloji doktorlara başvurabilirsiniz. Yazımızın devamına giderek kadınlarda sol kol ağrısı nedenlerine ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Kadınlarda Sol Kol Ağrısına Ne İyi Gelir?

Kadınlarda Sol Kol Ağrısı Nedenleri

Kalp krizi,
Boyun fıtığı,
Kireçlenme,
Karpal tünel sendromu,
Reflü,
Panik atak,
Adet döngüsü,
Çıkık ya da burkulma,
Tendinit,
Bursit.

Vücutta tendonlar kasları, kemiklere bağlayan dokulardır. Tendonların aşırı zorlanması ile iltihaplanmasına da tendinit denir. Tendinit sonucun da sürekli kol ağrısı yaşanabilir. Bir yerden darbe alan kol, yaralandoğın da ya da düşme sonrası kolda ki eklemin birbirini bağlanmasını sağlayan bağ dokusun da yırtıklar oluşabilir. Kolu kullanır iken zorlanmalar oluşabilir vede bunun sonucun da ağrılar meydana gelebilir.Genellik ile kolların aktif işçiler de vede sporcular da bursit oluşabilir. Kemiklerin etrafını saran yumuşak dokuya bursa denmektedir. Bursit iltihaplanması, kemiklerin etrafını saran yumuşak dokunun, iltihaplanması ile sıvı birikmesine verilen isimdir.

Sol kol ağrısının nedeni boyun fıtığı olabilmektedir. Sol kol da uyuşma vede kolun tamamını kaplayan ağrı var ise, sol kolun ağrıması boyun fıtığının belirtisi olabilmektedir. Uzun sürece telefon da mesajlaşma vede oyun oynama, telefon ya da laptop klavyesi kullanma, sürekli elde bulaşık yıkama gibi durumlar da sol kol ağrıları yaşanabilir vede karpal tünel sendrom yaşanabilir. Karpal tünel sendromu kolun avuç içine doğru uzanan bölümünde ki sinirlerin karpal tünel de sıkışması sonucu oluşur. O bölgede ki sinirler sıkışır vede bunun ile birlikte kol da uyuşma vede ağrı ile birlikte karpal tünel sendromu meydana gelir.

Kadınlarda sol kol ağrısının, en büyük nedenlerinden biri de kalp krizi habercisi olmasıdır. Her sol kol ağrısı, kalp krizi belirtisi olmamak ile birlikte, eğer kişide mide bulantısı, baş dönmesi, nefes darlığı, solunum güçlüğü, dengesizlik vede sendeleme oluşuyorsa, bunun ile birlikte sol kolda ağrı yaşanıyorsa, büyük ihtimal kalp krizi belirtisidir. Bu sebeple kol ağrıları hafife alınmamalı ve vakit kaybetmeden uzman hekime danışılmalıdır. Kadınlarda sol kol ağrısının bir diğer nedeni de, kemikler ile alakalı durumdur. Özellik ile kadınlar da ilerleyen yaşlar da kemik kireçlenmeleri görülmektedir. Kemik ucunda ki kıkırdak zaman ile deforme olmakta vede kişi de ağrılara neden olmaktadır.

Kadınlarda Sol Kol Ağrısı Nasıl Tedavi Edilir?

Sol kol ağrısının altın da yatan bir diğer neden ise reflüdür. Midede ki besinlerin yemek borusuna yeniden, geri dönmesi ile mide vede sırtta ağrı meydana geldiği gibi, sol kolu kapsayan ağrı da oluşabilmektedir. Kadınlar belli aralıklar ile regl döneminden geçmektedir. Regl sürecin de her kadın farklı belirtiler yaşamaktadır. Kimi kadın karın vede bacak ağrısı yaşarken, kimisi de kol ağrısı özellikle de sol kol ağrısı yaşayabilmektedir. Kadınlarda sol kol ağrısının başka bir nedeni ise panik atak sendromudur. Kişi heyean, korku ya da stres yaşar iken, kendini aşırı kaygılı hissetiğin de vede tehlikeli durum olmamasına rağmen kendini tehlike de hissettiğin de panik atak geçirmektedir. Bu durum da belli başlı belirtiler ile kendini belli etmektedir. Panik atak yaşayan kişi de, baş ağrısı, bayılma hissi, baş dönmesi, kusma, mide bulantısı, terleme, titreme, ağız kuruluğu, kalp çarpıntısı, nefes darlığı, göğüste baskı vede sol kol da ağrı oluşabilmektedir.

Kadınlarda sol kol ağrısı tedavisi, ağrının durumuna göre uygulanmaktadır. Mesela, kadınlarda sol kol ağrısının nedeni reflü ise, bir takım ilaçlar ile vede inhibitörler ile tedavi gerçekleştirilir. Sol kol ağrısının nedeni eğer ki, kalp krizi ise, acil müdahale gerekmektedir. Tıkanmış damarlara yönelik stent takılmakta ve bypass ameliyatı uygulanır. Yada balon uygulaması ile tedavi edilir. Tendinit vede bursit gibi durum sol kol ağrısına neden oluyorsa, ağrı kesici ilaçlar reçete edilir. Buz tedavisi ile ağrının geçmesi sağlanır. Burkulma vede gerilme gibi durumlar da uzman hekim ağrı kesici kremler vede ilaçlar reçete edebilir.

Kadınlarda Sol Kol Ağrısı Nasıl Geçer, kadınlarda sol kol ağrısının bir çok nedeni olduğu gibi, uzun süre geçmeyen sol kol ağrısında uzman hekime danışılmalıdır. Eğer ki sizin de kadınlarda sol kol ağrısı nasıl geçer, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Kadınlarda sol kol ağrısı nasıl geçer, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da kadınlarda sol kol ağrısı nedenleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Akciğer Mantar Enfeksiyonu Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed