Deri Kuruluğu Nedenleri Nelerdir?

Deri Kuruluğu Nedenleri Nelerdir? Deri Kuruluğu Kimlerde Görülür? Deri kuruluğu neden ortaya çıkar? Hakkında merak ettiğiniz, her şeyi yazımız da derledik.

Deri Kuruluğu Nedenleri Nelerdir? Deri Kuruluğu Kimlerde Görülür?

Deri Kuruluğu Nedenleri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Deri Kuruluğu Nedenleri Nelerdir

Deri kuruluğu aslında oldukça ciddi bir durum olmamak ile birlikte kırışma, kaşıntı vede pul pul dökülme gibi sorunlara neden olmaktadır. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için deri kuruluğu neden ortaya çıkar? ve deri kuruluğu kimlerde görülür? Sorularının cevaplarını ayrıntılı olarak hazırladık. Peki Deri kuruluğu nedenleri nelerdir?

Deri kuruluğu, yaş ilerledikçe daha kuru vede daha az yağlı cilt oluşmaya başlamaktadır. Bu nedenle cilt kuruluğu yaşlı bireyler de daha sık rastlanmaktadır. Kişiler de duş alma sıklığı arttıkça, deri kuruluğu sıkılığının da arttığı görülmüştür. Kuru cilt nedenlerinin çoğu da çevresel faktörlerdir. Büyük kısmı kontrol altına alınabilmektedir. Kuru cildin ise en sık nedenleri arasın da aşırı sıcak veya soğuk su teması, düşük nemli ortam vede aşırı duş almaktır. Yazımızın devamına giderek deri kuruluğu nedenlerine ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz.

Deri Kuruluğu Neden Olur?

Deri Kuruluğu Kimlerde Görülür?

İklim,
Yaş,
Sık yüzme,
İş hayatı,
Deri hastalıkları.

Bazı havuzlar da aşırı klor seviyesi yüksek olduğundan deri kuruluğu yaşanabilir. Aşçılar, hemşireler ve temizlik işçileri gibi meslekler de cildin su ile sık temas etmesi, kuru iklimler de cilt kuruluğu daha yaygın görülmektedir. Egzema, Atopik dermatit vede sedef hastalığın da deri kuruluğuna rastlanır. Yaşlandıkça deri daha kuru vede ince hal almaktadır. 40’lı yaşlar da bir çok kişi günlük nemlendirici kullanma ihtiyacı hissetmektedir.

Deri kuruluğunu önlemek için bazı önlemler bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ise; Bol meyve vede sebze tüketmeli. Sebat eden şikayetler de detaylı muayene için dermatologa başvurulmalı. Kesinlikle banyo yaparken aşırı sıcak su tercih etmeyin. Ilık su ile banyo yapın. Sık banyo yapmaktan kaçının ve gün içinde bir defadan fazla duş almayın. Yumuşak temizleyici tercih edin. Alkol içeren temizleyiciler vede el dezenfektanları tercih etmeyin. Parfüm içermeyen vede nemlendirici içeren sabunları kullanın. Eğer bulunduğunuz ortam çok kuru ise, hava nemlendiricisi kullanın. Cilt kuruluğunun önüne geçmek için, bol su tüketin. Banyodan hemen sonra, mutlaka nemlendirici sürün.

Deri Kuruluğu Nedenleri Nelerdir, Deri kuruluğu çevresel faktörlerden kaynaklandığı gibi, A vitamini eksikliğinden de olabilmektedir. Deri kuruması, cildin mat görünüm alması ve pul pul dökülmesi yeteri kadar A vitamini alınmadığını işaret eder. Eğer ki sizin de deri kuruluğu nedenleri nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Deri kuruluğu nedenleri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da deri kuruluğu nedenleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Hızlı Turşu Ne Kadar Süre Dayanır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed