Diş Apsesi Nasıl Geçer?

Diş Apsesi Nasıl Geçer? Diş Apsesinin Nedenleri Nelerdir? Diş apsesi neden olur? İle ilgili bilinmesi gereken bazı bilgileri sizler için derledik.

Diş Apsesi Nasıl Geçer? Diş Apsesinin Nedenleri Nelerdir?

Diş Apsesi Nasıl Geçer
Sayfa İçeriği: Diş Apsesi Nasıl Geçer, Diş Apsesinin Nedenleri Nelerdir, Diş Apsesinin Belirtileri Nelerdir, Kaç Çeşit Diş Apsesi Var, Diş Apsesine Ne İyi Gelir, Diş Apsesi Neden Olur, Diş Apsesi Nasıl Tedavi Edilir, Diş Apsesi İçin Doğal Yöntemler, Diş Apsesi Nedir, Apse Ne Anlama Gelir, Diş Apsesi Nasıl Patlatılır, Diş Apsesi Kaç Günde Geçer, Diş Apsesi Yüz Şişmesi Nasıl Geçer, Diş Apsesi Boşaltılması

Diş apsesi nasıl geçer ile ilgili bilinmesi gereken bazı noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da mercek altına aldık. Diş apsesinin nedenleri nelerdir? Hakkın da merak ettiğiniz her şeyi yazımızın devamına giderek bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Diş apsesi neden olur? ve diş apsesi nasıl tedavi edilir? Soruları ile ilgili cevaplara sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Peki diş apsesi nasıl geçer? Detayları ile yazımızda paylaştık.

Diş apsesinin oluşu, düzenli ve yeteri miktarda temizlenmeyen diş köklerin de biriken enfeksiyonlu hücrelerin birikmesiyle ortaya çıkar. Apse dişin kökünden farklı yönlere doğru da yayılabilmek de ve şiddetli ağrılara neden olmaktadır. Diş apsesi zamanında müdahale ile tedavi edilmediğin de ciddi hastalıklara zemin hazırlayabilir. Diş apsesi ağrısı bazen kulağa vede boğaza da sıçrayabilir. Orta şiddetten yükselen ağrı hastanın yaşam kalitesini olumsuz yönde etkiler. Diş apsesinin türleri bulunmaktadır. Farklı nedenlerle de meydana gelir. Uzman hekimler bu gibi rahatsızlıkların önemsenmediğinde kansere bile zemin hazırlayabileceğini belirtmektedir. Hastanın lenf bezlerine kadar sıçrayabilen enfeksiyonlar hücrelerin mutasyonunu hasara uğratarak bu bölgelerde tümör oluşturabilir. Bu durum ise diş eti kanserine yol açmaktadır. Bu nedenle şiddeti artan diş apsesinde mutlaka uzman hekime görünmeniz gerekmektedir.

DİŞ APSESİNİN BELİRTİLERİ NELERDİR?

KAÇ ÇEŞİT DİŞ APSESİ VAR?

– Dış et de meydana gelen iç yanağa da hasara uğratan diş eti apsesi.

– Diş kökünün en ucunda ortaya çıkan diş apsesine periapikal denir. Şiddeti ise apse ilerledikçe yaşanmaktadır.

– Dokunulabilir ve diş etinde görülür. Çene ağrısına vede ağız kokusuna neden olur. Buna da periodontal apse denmektedir.

DİŞ APSESİNİN BELİRTİLERİ

Ağız kokusunun kötüleşmesiyle birlikte besinlerin tadını bozuk alma.

Zonklayıcı ağrıyla diş etinden çeneye, çeneden kulağa vurmaktadır. Apsenin olduğu bölgeye doğru uzanmak sıkıntılı olmaktadır.

Yüzde, kulak altında veya çene altında belirsiz şişkinlikler meydana gelir.

Yemek yemekte güçlük çekme.

Bağışıklık sistemi enfeksiyondan etkilendiği için vücut ısısında değişiklik görülür. Bu durum ise ani ateşlenmelere neden olur.

Soğuk vede sıcak yiyecekler veya içeceklere karşı hassas olma gibi belirtiler ile apse kendini belli eder.

DİŞ APSESİ NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Diş apsesi düzenli ağız vede diş bakımı yapıldığında yaklaşık 1 haftada geçmektedir. Uzman hekim genellik ile apseye neden olan enfeksiyonun şiddetine azaltmak için ilaç tedavisi uygulamaktadır. Sakın doktora danışmadan ilaç kullanmayın. Apse için evde doğal yollarla enfeksiyonların şiddetini azaltabilirsiniz. Siz değerli dostlarımız için aşağıda maddeler halinde evde uygulayabileceğiniz yöntemleri hazırladık.

DİŞ APSESİ İÇİN DOĞAL YÖNTEMLER

Apsenin oluştuğu yanağa buz koyarak şok etkisiyle ağrısı azaltılabilir.

Karanfil güçlü antiseptik olduğu için çiğnenerek ağız içerisindeki enfeksiyonlu hücreleri azaltmaktadır.

Sarımsak bilindiği gibi antibiyotik olarak bilinmektedir. Şifalı olan sarımsak da diş apsesinin şiddetini azaltmada etkili doğal yöntemdir.

Sumaklı su gargarası veya karbonatlı su gargarası da hem diş apsesine, hemde diş apsesinin neden olduğu etkileri azaltmada oldukça etkili yöntemdir.

Diş Apsesi Nasıl Geçer, yazımız da hazırladığımız diş apsesi ile ilgili bilinmesi gereken bazı noktaları bulabilirsiniz. Sizin de eğer ki diş apsesi nasıl geçer, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Diş apsesi nasıl geçer, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Yoğurtlu Börek Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − 8 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed