Diş Macunu Başka Hangi Alanlarda Kullanılıyor!

Diş Macunu, her insanın bildiği üzere sadece ağız vede diş hijyeninde kullanılmasıdır. Yalnız bir çok alanda diş macunu kullanıldığını bildiğinizde çok şaşıracaksınız.

Her insan öncelikle diş sağlığına önem vermeli, yemekten sonra, yatmadan önce vede sabah kalvaltısından sonra dişlerimizi güzelce fırçalamalıyız. Günümüzde kimyasal madde içermeyen macunlar seçilmelidir, unutmadan tüm diş macunları kanserojen içermektedir.

Diş Macunu Başka Hangi Alanlarda Kullanılıyor!

Aslında yazımızın devamını okuduğunuzda sizde bu alanları duyduğunuz zaman çok şaşıracaksınız… Sizler için, kullanım alanlarını bir arada topladık vede maddeler halinde yazdık.

1- Tırnakların parlak ve canlı görünmesini sağlar.

Tirnaklara-Diş-Macunu

Bayanların her akşam yada gün arası yaptıkları tırnak bakımına bi yenilik daha girdi diyebiliriz. Tırnaklarınızı parlatmak vede canlı göstermek için birebirdir. Diş macununu biraz tırnaklarınızın üzerine sürdükten sonra, 5 – 10 dakkika diş fırçasıyla fırçalayınız… Daha sonra ellerinizi durulayın ve canlılığı sizde görün.

2- Sivilceleri kurutur ve yok eder.

Sivilcelere-Diş-Macunu

Aslında tüm herkesinde cilesi olan sivilciler, bazen makyajla kapatılmaya çalışılsada yinede belli olmaktadır. Sivilcesiz bir yüze vede tene sahip olmak artık diş macunu ile son bulacaktır. Burda sivilcilerinizin üzerine sürüldüğünde onları kurutur vede ertesi gün yok olduğunu göreceksiniz. Yalnız şunuda belirtmemiz gerekir, kimyasal içeren macunlardan kullanmayın.

3- Böcek ısırıklarının meydana getirdiği kaşıntıları durdurur.

Kaşıntılara-diş-macunu

İlk duyduğumuzda bizde şaşırdık. Sizde şaşırdığınızın farkındayız ama eminizki kullanmış kişilerin yaptıkları bir yöntem ki iyi geldiğini uzmanlar söylemiştir. Sinek ısırığı olsun, böcek ısırıkları olsun vücudunuzunda kaşıntıya yol açan tüm herşeyde devreye girer vede kaşınmanızı durdurur. Bedeninizde oluşan yaralarıda serinletmeye yardımcı olmaktadır.

4- Saç boyarken, boyanın cildinize bulaşmamasını önler.

Boyalara-diş-macunu

Baya kişi bunu yıllardır bilmektedir, vede çoğu kouförler bu yöntemi kullandıklarına şahit olduk. Saçlarınızı boyatırken, yada boyarken boyanın cildinize bulaşmamasını önler. Cildinizin bir yerine boya bulaşırsa, o boyayı diş macunu sürerek çıkarabilirsiniz.

5- Biberondaki kokuyu giderir.

biberonlara-diş-macunu

Bebeklerinizin biberonlarında bile işe yaramaktadır. Biberonlardaki kokuları giderir. Yalnız diş fırçası ile fırçaladıktan sonra iyice durulamayı unutmayın.

6- Ellerde oluşan kötü kokuları temizler.

ellerde-oluşan-kötü-kokulara-diş-macunu

Bu maddemizde oldukça iyi görünmekle birlikte, çok işe yarayacağı görüşündeyiz. Ellerinize buluşan vede yıkadın mı çıkmayan kötü kokuları yok eder. Diyelim ki eliniz sarımsak vede sogan kokularından arınmak için çok etkilidir. Kötü kokuları yok ederek dezenfekte olmasını sağlamaktadır.

7- Deniz gözlüğünün camlarındaki sisli görüntüyü engeller.

deniz-gözlüklerine-diş-macunu

Yaz aylarında, sıcaktan deniz gözlüklerinizin camları buharlaşıp belli süre sonrada o buharlaşma kuruduğunda sisli görüntü elde etmektedir, işte tam bu sırada devreye girmekte olan diş macunları camlardaki sisli görüntüyü engeller. Buğu oluşumunu önlemek vede önüne geçmek için gözlüklerinizin camına macun sürün ve daha sonra silin. Bildiğiniz üzere buğu oluşumu en sinir bozucu bir olaydır. Onun için artık sinirleriniz bozulmayacak vede deniz gözlüklerinizi buğulanmadan kullanabileceksiniz.

Diş Macunu;

Kullanım alanlarını size maddeler şeklinde sıraladık umarım işinize yarayacaktır. Sizlerde belirlediğiniz kullanım alanlarını bize bildirirseniz bizlerde öğrenmiş vede bilgilenmiş oluruz. Unutmayalım ki bilgiler, paylaşdıkça çoğalır. Yorum bölümünden bize sorunlarınızı vede isteklerinizi bildiriniz her türlü yardım konusunda yazabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed