Dişler Fırçalanmazsa Neler Olur?

Dişler Fırçalanmazsa Neler Olur? Düzensiz Diş Fırçalamanın Zararları, her insan güzel görünümlü dişler ister, peki düzenli fırçalanmazsa neler olur?

Dişler Fırçalanmazsa Neler Olur? Düzensiz Diş Fırçalamanın Zararları

Dişler Fırçalanmazsa Neler Olur
Sayfa İçeriği: Dişler Fırçalanmazsa Neler Olur, Düzensiz Diş Fırçalamanın Zararları, Diş Fırçalamamanın Zararları, Diş Sağlığı Ve Diğer Ciddi Hastalıklar Arasındaki İlişki, Diş Sağlığı Ve Diyabet, Diş Sağlığı Ve Kalp Hastalığı, Diş Sağlı Ve Erken Doğum, Dişlerinizi Düzenli Fırçalamazsanız Neler Olur

Günümüz de bir çok insan diş fırçalama konusun da oldukça geride. Dişler fırçalanmadığında neler olduğunu hiç merak ettiniz mi? Dişler aslında her birey için, önemli rol oynamaktadır. Dişlerimizi kaybetmek demek hem duygusal çöküntü, hemde bir çok farklı hastalıklar da görünebilmektedir. O halde dişler fırçalanmazsa neler olur hakkında bilmeniz gerekenleri yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz. Diş fırçalamamanın zararları hakkında size bilgiler hazırladık.

Dişlerini fırçalamayan insanda bir çok olumsuzluklar ortaya çıkmaktadır. Bir çok olumsuzlukların yanında hastalıklar da kendini göstermektedir. Günde en az 1 yada 2 kere dişlerinizi fırçalamanız gerektiğini unutmayın. Dişleri fırçalamak sadece hijyen ile alakalı değildir, dişlerinizi düzenli şekilde fırçalamak sağlığınız için de önemlidir.

DİŞ FIRÇALAMAMANIN ZARARLARI

Periodontal hastalık vede kemik kaybı.
Diyabet.
Kalp hastalığı.
Ağız kokusu.
Diş eti iltihabı.
Lekeli dişler.
İnme.
Erken doğum.

Yukarda saydığımız olumsuzluklar, dişlerinizi düzenli şekilde fırçalamadığınız da ortaya çıkmaktadır. Bu sorunlar vede hastalıklar, dişlerinizin olumsuzluklarından kaynaklanmaktadır. Eğerki dişlerinizi düzenli bir şekilde fırçalamıyorsanız, hamile kaldığınzı da bebeğinizi olumsuz yönde etkilemektedir. Diş etiniz de hastalık var ise, erken doğum yapma riskiniz de olabilir. Bilmeniz gerekir ki, bebeğiniz gerektiği gibi büyümeyecek vede gelişmeyecektir. Doğru şekilde diş fırçalanmaması, inme vede kalp krizlerine yol açabilmektedir. Ağız içinde bulunan plakta, bakterilerin kan dolaşımına karışarak, kalbe vede beyne hareket ederek artelyal plak yaratmaktadır. O plak bölgedeki, kan akışını engellebilecek kadar büyür ise, o bölgede bulunan hücreler de oksijen eksikliğinden ölürler vede bu durum kalp vede beyin artelyel plakın zararlı etkilerine duyarlı alandır.

Sigara tüketimi dişlerinizi zaman içinde koyulaştırıp, lekelenmesine sebep olmaktadır. Sizde kahve,pancar,şarap,çay gibi koyu renki pigmentlere yerseniz yada içerseniz dişleriniz sararabilmektedir. Diş eti iltihaplanması büyük vede ciddi hastalıkların habercisidir. Diş fırçalanmadığında, diş çürüklerine yol açıyorsunuz. Plak için oluşturulan ortam çürümenin ağzınızda gelişmesini de sağlamış oluyorsunuz. Her gün yediğiniz şeyleri aklınıza getirin, her yemek tükettiğinizde yemek kalıntıları dişlerinize yapışmaktadır. İşte bu da hem ağız kokusuna, hemde diş çürümesine yol açmaktadır.

Dişler Fırçalanmazsa Neler Olur, hakkında bilmeniz gerekenleri hazırladık. Diş fırçalama ile ilgili merak ettiklerinizi bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Sayfamız da diş fırçalamamanın zararlarını bulabilir vede arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Mercimek Köftesi Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed