DNA Örneği Sayesinde Göz Saç Rengi Tahmin Edilebilecek

DNA Örneği Sayesinde Göz Saç Rengi Tahmin Edilebilecek Erasmus programı sayesinde artık dna örneği ile saç, göz, cilt rengi tahmin edilebilecek.

DNA Örneği Sayesinde Göz Saç Rengi Tahmin Edilebilecek Erasmus

DNA Örneği
Sayfa İçeriği: DNA Örneği Sayesinde Göz Saç Rengi Tahmin Etme, DNA Örneği, Erasmus Programı, Erasmus Programı Nedir, Arkeoloji Hakkında, Erasmus Hakkında

ADLİ TIP ALANINA ÖNEMLİ KATKI

Bilim adamları geliştirmiş olduğu cihaz sayesinde artık kimliği belirlenemeyen kişinin dna örneği sayesinde saç, göz vede cilt rengini tahmin edebilecekleri cihaz geliştirdi. Açıklamalara göre artık dna örneğinden bile, göz, saç vede cilt rengini doğru tahmin eden cihaz üretildi. Indianapolis’te School of Science at IUPUI ile Rotterdam’da Erasmus MC University Medical Center görevli bilim adamlarının söylemlerine göre suç mahallinde bulunan yada arkeolojij kalıntılar sayesinde kimliği belirlenemeyen kişilerin göz,saç,cilt rengi tahmin edilebilecek cihaz geliştirdiler.

Artık fiziksel görünümü tahmin etmek baya kolaylaştı. İnsanların artık fiziksel olarak görünümü sağlayacak olan üçlü pigmentasyon profiline dayalı cihaza, internet üzerinden ücretsiz erişim sağlanabileceği açıklandı. Kimliği belirtilmemiş kişilerinde artık cilt renklerini belirtmek de mümkün vede araştırmacıların açıklamalarına göre; “Daha önce emniyet görevlileri ve antropologlara göz rengi ya da göz ile saç rengi için DNA araçları sağlıyorduk. Ancak cilt rengi çok daha zordu.

ERASMUS PROGRAMI NEDİR?

Birbirleri ile sağlamış olduğu işbirliği yapmalarını teşvik ederek yönelik bir avrupa birliği programıdır. Yükseköğretim kurumlarının, aralarında ortak projeler üreterek, hayata geçirmeleri kısa süreli öğrenci vee personel değişimi yapabilmleri için karşılıksız olarak mali destek sağlayabilmesidir. Bilim adamları sayesinde geliştirmiş olduğu cihaz, kimliği belirlenemeyen bir kişinin DNA örneğinden saç,göz,cilt rengini tahmin etmenin kolay olabileceğini belirttiler.

DNA Örneği sayesinde göz, saç, cilt rengi tahmin edilebilecek cihaz geliştirildi sayfamız da bununla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğerki sizinde yazımız hakkında sorularınız vede görüşleriniz varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. DNA Örneği sayfamızdan sosyal ağlarınızda paylaşarak yakınlarınızın da bilgisi olmasını istiyorsanız onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz vede en güncel sağlık bilgilerinden haberdar olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Samsung Yeni Telefonu Parmağınızla Konuşabileceksiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed