Doğal Hareketlerle Genç Hissetmenin İpuçları

Doğal Hareketlerle Genç Hissetmenin ipuçları, pratik hareketlerle yapabileceğiniz bir çok hareketle vücudunuzu daha dinç hissedeceksiniz.

Doğal Hareketlerle Genç Hissetmenin ipuçları – Pratik Hareketler

Doğal Hareketlerle Genç Hissetmenin ipuçları
Doğal Hareketlerle Genç Hissetmenin ipuçları

Bir çok yaşın yorgunluğu ister isemez insanlarda olmaktadır. Bazı insanlar yorgunluktan yakınırken bizlerde değerli dostlarımız için artık doğal hareketlerle onları daha dinç hissetmelerini sağlayacak 7 hareketle daha dinç hissetmelerini belirteceğiz.

Yoğun geçen iş hayatlarında bir çok insan, yorgunluktan şikayetcidir. Aslında çok insanda bahanelere sığınarak böylelikle kendilerinden kaçmaktadır. Buda tembellik belirtileri olarak görünmektedir.

Hergün uygulayacağınız bu hareketler sayesinde kendinizi dinç hissetmenin ayrıcalığını yaşayacaksınız. Bir çok ağrılarınıza iyi gelecek hareketler, nerden baksanız sizin için bire bir pratiktir. Kas ağrılarınıza, stresinizi biraz olsun azaltacak, kemik ağrılarınızı vede zayıflamızda yardımcı olabilecek doğal hareketler. Her yerde yağabileceğiniz 7 doğal hareketi gelin birlikte göz atalım.

Doğal Hareketlerle Genç Hissetme
Doğal Hareketlerle Genç Hissetme

Dinç Hissettiren 7 Doğal Hareket

1- Cat-Cow

Cat-Cow Hareketi
Cat-Cow Hareketi

Strese iyi gelen hareketler arasındadır. Sırt vede kas ağrılarınız için birebirdir. Karnınızı genişleten vede aynı zamanda güçlendirmektedir. Masa pozisyonundayken, derin bir nefes alın, bir kedinin gerilmesi gibi gerilin vede bu esnada başınız aşağıda olsun. Bu pozisyonda bir kaç dakika kalın daha sonra ise, nefes verirken vücudunuzu normal haline alın. Hareketleri bir kaç defa tekrarlayınız.

2- Plank

Plank Hareketi
Plank Hareketi

Şınav pozisyonu alarak yapılan hareket, dirsekleriniz yerde olur şeklinde omuz genişliğinde açık kalsın. Sizin kendinizi nasıl iyi hissetmenize bağlı şekilde ellerinizi birleştirebilirsinizde. Ayaklarınız şınav pozisyonunda ki gibi parmak üstünde olmalıdır.

3- Squat

Squat Hareketi
Squat Hareketi

Bu hareketi aslında bir çok spor yapan arkadaşlarımız, yapmaktadır. Ayaklarınızı kalça genişliğinde açın, kalçanız neredeyse yere paralel olacak şekilde, sanki sandelyey oturur gibi. Ardından ise yavaş hareketlerle başlangıç pozisyonuna geri dönün. Tekrar ede ede 10 – 15 kere yapın. Bu hareketi yaparken isterseniz ağırlık yada su şişesi kullanabilirsiniz.

7 Doğal Hareket

4- Crescent Lunge

Crescent Lunge Hareketi
Crescent Lunge Hareketi

Bu hareket aslında bacak kaslarınızın, hareketsiz kalmasından yada uzun süre oturanlar için çok mantıklı hareket olarak görünmektedir. Esneme hareketi olarakta geçmektedir. Esneme sırasında, bacak kaslarınız önce gerilecek ama daha sonra kendinizi çok rahat hissedeceksiniz. Normal duruş pozisyonunda iken bacağınızı 90 derecelik açıyla bükün, diğer ayağınızın topuğunu ise yerden kaldırın. Avuç içlerinin birbirine bakacak şekilde, ellerinizide başınızın üzerine koyun. Omuzunu esnetirkende kuyruk sokumunuzu, serbet şekilde bırakın ve daha sonra ise derin derin nefes alıp verin.

5- Köprü

Köprü Hareketi
Köprü Hareketi

Aslında spor ile ilgilenen bayanlar bilirler bu hareketi vede onlar için kolay hareket şeklidir. Sırt üstü uzanıp, dizlerinizi bükün. Ayaklarınızı ise zemine sağlam şekilde basın, kollarınızı ise iki yana uzatın. Yavaş şekilde kalçanızı yerden kaldırın. Bedeniniz, dizlerinizden omuzlarınıza doğru düz bir hat şeklinde, kalçanızı yükseltmeniz gerekmektedir. Kalça vede karın kaslarınızı sıkın, 10 saniye kadar bu pozisyonda kalın daha sonrada yavaş şekilde kalçanızı zemine doğru bırakın.

6- Crunch

Crunch Hareketi
Crunch Hareketi

Bu hareket aslında çok kolaydır yapmanız gereken öncelikle yere sırt üstü yatmanız, dizlerinizi ise kırarak karnınıza doğru çekmeniz daha sonra ise, topuklarınızı yere basmanızdır. Ellerinizi ise yana doğru açın, dizlerinize yaklaşmaya çalışır şekilde, karın kaslarınıza ulaşacak şekilde yavaşça kalkın. Bir kaç saniye durup, derin nefes alıp, verin daha sonra tekrar uzanın.

7- T-pushup

T-pushup Hareketi
T-pushup Hareketi

Son hareketimiz olan T-pushup, aslında gayette kolay hareketler arasında yer almaktadır. Zorlanmadan yapabileceğiniz pozisyon diyebiliriz. Öncelikle yan şekilde uzanın vede sağ elinizle dengenizi sağlayın, gögsünüzden dönerek yana doğru açılın daha sonra ise yan plak pozisyonuna geçin. Dengenizi sağladıktan sonra ise sol elinizi düz bir şekilde havaya kaldırın vede bir kaç saniye bu şekilde kalın. Eğerki dengenizin bozulmadığını vede dengenizi iyi sağladığınızı düşünüyorsanız sol bacağınızıda kıvırarak, sağ bacağınızın üzerine koyabilirsiniz. Daha sonra ise yavaş şekilde başlangıç pozisyonuna geri dönerek aynı hareketi diğer taraf içinde uygulaya bilirsiniz.

7 Hareketle Kendinizi Dinç Hissetme

Doğal Hareketlerle Genç Hissetmenin ipuçları size yukarda sunmuş olduğumuz öneriler sayesinde kendinizi daha dinç hissetme yaşayacaksınız sakın pes etmeyin! Siz yinede bu hareketleri yaparken ilk aşamalarda kendinizi fazla zorlamayın. Size zor gelen hareketlerde aşama aşama yapmaya çalışın ki daha iyi kendiniz için birşeyler kazanın. Hassas vücudunuz varsa, hareketleri ilk denemenizde ağrılı vücudunuz olması normaldir, ilerledikçe vücudunuzda alışacaktır. 3 haftada vücudunuzun alıştığını vede esnediğini fark edeceksiniz. Eğerki bir rahatsızlığınız filan varsa hareketlere başlamadan uzman hekime danışmanızda fayda vardır. Siz değerli dostlarımız için 7 hareketle kendinizi dinç hissetmenin yollarını yazdık eğerki bu bilgilerin arkadaşlarınızında görmesini istiyorsanız destek amaçlı onlarlada paylaşmayı unutmayın.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Vücudumuzla ilgili Yanlışlar ve Doğru Gerçekler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed