Ense Kökü Neden Ağrı Yapar

Ense Kökü Neden Ağrı Yapar Ense Kökü Ağrısının Nedenleri, Ense Kökü, bir çok sebepten dolayı ağrı yapmaktadır, bu yazımız da ense kökü hakkında bigiler…

Ense Kökü Neden Ağrı Yapar Ense Kökü Ağrısının Nedenleri

Ense Kökü Neden Ağrı Yapar
Sayfa İçeriği: Ense Kökü Ağrısı Belirtileri, Ense Kökünde Ağrı Nasıl Geçer, Ense Kökü Ağrısının Nedeni Nedir, Ense Kökü Neden Ağrı Yapar, Ense Kökü Ağrısının Nedenleri, Ense Kökü Ağrısı, Ense Kökü Hakkında Bilgiler, Ense Kökü Ağrıları İçin Bilmeniz Gereken Bilgiler, Ense Kökü Ağrısı Tedavi Yöntemi, Ense Kökü Ağrısına Yol Açan Sebepler

Ense kökü, aslında bir çok kişininde rastladığı boyun ağrısından dolayı kaynaklanmaktadır. Ense kökü ağrısının sebepleri ise genellikle, yüksek tansiyon, boyun fıtığı, migren, eklem iltihabı, duruş bozuklıkları vede ani hareketler gibi bir çok nedenden dolayı olmaktadır. Ense kökünün ağrıması, insanları yaşam kalitesini düşürerek olumsuz yönde etkilemektedir. Bu sebeple bazı insanlar ense kökünü önemsemesede, sağlık sorunları arasında yer almaktadır.

Günümüz de nerdeyse %45 oranın’da insanın ense kökü ağrısının çektiğini uzmanlar açıklamıştır. Ense kökünün ise bir çok nedenleri olduğuna deyinen uzman hekimler bunlarıda sıralamıştır. Peki ense kökü neden ağrı yapar? Ense ağrısına yol açan sebepler nelerdir sorularını merak eden kullanıcılarımız için aşağıda sırasıyla belirttik. Sizde yazımızın devamını takip ederek, ense kökü ağrılarının nedenlerini öğrenebilirsiniz…

ENSE KÖKÜ AĞRISINA YOL AÇAN SEBEPLER

Aslında bir çok sebep bulunurken, bu sebeplerin üstesinden doğal yollarla da gelinebileceği görünmektedir. Kendinizde uygulayacağınız bir kaç uygulama ile, ense kökü ağrılarınızdan kısa sürede kurtulmanız yada hafifletmeniz mümkündür. Peki, ense kökü ağrısına yol açan sebepler nelerdir, aşağıda sıraladık.

Osteoporoz kemik kaybı.
Kaza sonucu boyun bölgesine alınan darbe.
Stres ve gerilim sonucu kasların aşırı kasılması.
Yanlış oturma yada yatma pozisyonu.
Cereyanda kalma, klima çarpması.
Eğri boyun.
Uzun süre hareketsiz bilgisayar kullanımı.
Boyun sinirlerinde sıkışma yada yıpranma.
Kemik erimesi,menerjit,omlinkarın eğilmesi yada kas romatizması.
Boyun disklerindeki iltihaplanma.
Baş,ense ve boyun bölgesindeki kasların gerilmesi.
Eklem iltihabı.
Ani harekete bağlı sinir sıkışması.
Kas spazmı.
Soğuk algınlığı,grip ve nezle gibi üst solunum yolu hastalıkları.

Bir çok insan yukarda saymış olduğumuz sebeplerden dolayı, ense kökü ağrısı yaşamakta. Sizinde ense kökü ağrınız var ise bu sebeplerden biri olduğunu düşünmeniz gerekmekte vede uzman hekimden yardım almanız gerekmektedir. Ense ağrısı için doğal yöntemler nedir nasıl geçer sorusu için ise öncelikle bu yazacaklarımız dışında mutlaka hekim yardımı almanızı öneriyoruz.

Ense ağrınız olduğu zaman yapmanız gereken uzman bir hekim, beyin ve sinir cerrahisi bölümüne başvurmanız vede bu ağrının neden kaynaklandığını teşhis ettirmeniz gerekmektedir. Doktor yardımında, size gerekli teşhis sonrası doktorunuz gerekli tedaviyi uygulayacaktır. Ense kökünün sık görülen ağrı nedenleri yüksek tansiyon olarak bilinmekte. Eğerki sizinde yüksek tansiyon sebebinden dolay ense kökünüz ağrıyorsa ilaçlarınızı ihmal etmeden düzenli şekilde kullanmanız gerekmektedir. Ağrınız eğerki kas spazmı ve kas ağrısıysa hekiminiz kas gevşetici krem, ilaç vede iğne verebilir.

ENSE KÖKÜ AĞRISI TEDAVİ YÖNTEMİ

Eğerki ense kökü ağrınız stres ve psikolojik gerginlikten dolayı meydana geliyorsa, stres yaratan şeylerden uzak durmalı, aktivite ile spor yapmalı vede hergün 15 dakkika yürümeli. Üzüntü yaratan herşeyden uzak kalmalısınız. Ense bölgesine masaj kremi ile masaj uygulaması yapmanız ağrınızı geçirebilir. Yatağınızda ki, yastık tercihinde dikkatli davranmalısınız, omuzlar ile ense arasında boşluk olmayacak şekilde bir yastık seçmelisiniz. Eğerki ense ağrınız yaralanma sonuçu meydana geldi ise, fizik tedavi yaparak ağrılarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Ense Kökü Neden Ağrı Yapar yazımız da ense kökü ağrıları için bilmeniz gereken bilgiler yer almakta. Ense kökü neden ağrı yapar, hakkında tüm merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz. Eğerki sizinde ense kökü neden ağrı yapar hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Ense Kökü Neden Ağrı Yapar sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilir vede en güncel sağlık bilgilerinden haberdar olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Yeşil Erik Faydaları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed