Yeşil Erik Faydaları Nelerdir?

Yeşil Erik Faydaları Nelerdir? Yeşil Eriğin Faydaları Hakkında…Yeşil erik bir çok vitamin barındırdığı için bir çok faydası bulunmakta yazımızın devamında

Yeşil Erik Faydaları Nelerdir? Yeşil Eriğin Faydaları Hakkında…

Yeşil Erik Faydaları Nelerdir
Sayfa İçeriği: Yeşil Erik Faydaları Nelerdir, Yeşil Eriğin Faydaları Hakkında, Yeşil Erik Faydaları, Yeşil Erik Yararları Nelerdir, Yeşil Erik Hakkında Bilmeniz Gerekenler, Yeşil Erik Nelere İyi Gelmekte

Yazın bir çok kişinin tükettiği yeşil erik, fayda bakımından oldukça vazgeçilmezler arasında. Yaz aylarının gelmesiyle yeşil erik sezonu’da açıldı vede buna göre dengeli beslenenler için hızlı kilo vermelerini kolaylaştıracak çözüm olarak yeşil erik tavsiye edilmektedir. Bizlerde bu yazımız da siz değerli dostlarımıza yeşil erik faydaları nelerdir? yeşil erik nelere iyi gelmektedir? yeşil eriğin yararları nelerdir? sorularını hazırladık.

Sindirim sistemi içinde önemi oldukça büyük olan yeşil eriğin, bir çok yararı olduğunu uzmanlar tarafından açıklanmıştır. C vitamini, çözünebilir lif, potasyum, A vitamini vede fosfor yönünden oldukça zengin besinler arasındadır. Yeşil eriğin sofralarda bulundurmanızda ki en büyük neden ise faydaları, peki bu faydaların neler olduğunu gelin birlikte bakalım.

YEŞİL ERİĞİN FAYDALARI

Organik asit oranı yüksek olan besindir. Organik asitlerde vücudun alkalı tutulmasına yardımcı olmaktadır. Yorgunluk için birebirdir, sitrik asit vücuttaki laktik asidi etkisiz hale getirerek insanı daha dinç görünüme sokar. Diş vede kemik sağlığı için önemlidir. Yumurta,et,balık,hindi gibi protein zengin bakımından zengin besinlerle birlikte tüketildiğinde bu besinlerin asit etkisini azaltarak nötralizasyona yardımcı olur vede metabolizma destekleneceği içinse kilo verme daha hızlı olacaktır.

Kalsiyum ve fosfor oranına sahip besindir. Kalsiyum emilimini artıran maddeler içerdiği için, yaşlı vede çocuk beslenmesinde yer alması gereken besinler arasındadır. Sindirimi kolaylaştıran vede kabızlık problemini önlemeye yardımcı olmaktadır. Düzenli şekilde, yeşil erik yemek diş etlerinide güçlendirmede yardımcı olmaktadır. Yüksek c vitamini içeriği sayesinde, bağısıklık sistemini’de güçlendirmektedir. Kan şekeri düzenlemesinde yardımcı besindir. Muz, kivi, incir gibi kan şekerini hızla yükseltmemektedir. Bunun içinse yeşil erik kilo vermenizi destekler vede ara öğünler için kullanılabilir meyvedir.

Sağlıklı vede dengeli bir beslenme için insanların günde ortalama, 2/3 porsiyon meyve yemeleri gerekmektedir. Tabi ki seçtiği meyvelerin, mevsim meyveleri olmasınada dikkat edilmelidir. Bağırsak çalışmasını düzenlemek, kilo vermeyi desteklemek, demir emilimini arttırmak gibi, günde 200 gr yeşil erik tüketilmelidir.

Yeşil Erik Faydaları Nelerdir hakkında sayfamız da yeşil erik hakkında bilmeniz gerekenleri sıraladık. Sizde eğerki yeşil erik faydaları nelerdir yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Yeşil Erik Faydaları Nelerdir sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylşarak bizlere destek olabilir vede en güncel sağlık bilgilerinden haberdar olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Anneler Günü Yaklaşıyor Anneler Günü Hediyeleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed