Fonksiyonel Tıp Uygulayıcısı Ne Demek?

Fonksiyonel Tıp Uygulayıcısı Ne Demek? Fonksiyonel Tıp Diyeti Nedir? Fonksiyonel tıp neden gerekli? İle ilgili bilinmesi gereken bazı bilgiler yazımızda.

Fonksiyonel Tıp Uygulayıcısı Ne Demek? Fonksiyonel Tıp Diyeti Nedir?

Fonksiyonel Tıp Uygulayıcısı Ne Demek
Sayfa İçeriği: Fonksiyonel Tıp Uygulayıcısı Ne Demek

Karmaşık kronik hastalıkların engellemesi, yöntemi vede temel nedenlerinin anlaşılmasını barındıran sağlık hizmetlerine kişiselleştirilmiş vede bütünleştirici yaklaşıma fonksiyonel tıp denir. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için fonksiyonel tıp diyeti nedir? vede fonksiyonel tıp neden gerekli? Sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki Fonksiyonel tıp uygulayıcısı ne demek?

Fonksiyonel tıp da, esas hedef hastalıkları iyileştirmek vede sağlıklı yaşamı teşvik etmektir. Sağlıklı yaşam, sadece hastalık olmaması olarak değil, neşe, enerji, şükran vede denge ile dolu pozitif canlılık olarak da belirtilmektedir. Fonksiyonel tıp, geleneksel tıbbı reddetmez. Bunun yerine geleneksel tıbbı, kronik hastalıkların değerlendirilmesi, yöntemi vede engellenmesinde yeni boyutlar ilave etmek için temel olarak tercih edilir. Fonksiyonel tıbbın, fonksiyonel tıp diyetisyenliği gibi alanı da bulunmaktadır. Fonksiyonel tıp eğitimi alan, bireyler ile görüşmeniz ya da fonksiyonel tıp diyetisyeni ile görüşmeniz tüm soruların cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşmanızı da sağlamaktadır. Yazımızın devamına giderek fonksiyonel tıp uygulaması nedir? İle ilgili daha fazla bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fonksiyonel Tıp Neden Gerekli?

Fonksiyonel Tıp Ne Demek?

Bütünleştirici, bilime dayalı metodoloji,
Hasta merkezli bakım,
Birden fazla disiplinden, en iyi tıbbi uygulamaları entegredir,

Klinik uzmanlık vede hasta tercihleri ile birlik de tıbbi araştırmalarda ki, en son kanıtları kullanan uzman doktor, hastanın genlerinden, geçmişinden, fizyolojisinden vede yaşam tarzından hastalığa yol açabilecek karmaşık etkileşimler ağına bakmaktadır. Kendilerini semptomlar, şikayetler vede nihayetinde hastalık olarak belli eden herhangi fizyolojik dengesizliği tanımlamak için, hastanın benzersiz genetik yapısı ile derinlerde başlayan vede sonrası dışa doğru gerçek yaklaşım olmaktadır. Tüm bunların merkezin de, hastanın optimal işlev için değerlendirilmesin de hayati önem taşıyan iç faktörlerin vede dış faktörlerin sıklık ile gözden kaçan yönleri bulunmaktadır. Hastanın geçmişini gerçekten dinleyerek, hikayesini de öğrenerek vede sonra bunları sorunları bağlamın da onlar ile ilişkilendirerek, doktor hastayı keşif sürecine dahil etmektedir. Hastanın kişiselleştirilmiş ihtiyaçlarını karşılayan yönetim planı oluşturulmaktadır.

Fonksiyonel tıp uzmanı doktoru, geleneksel batı tıp uygulamalarını dünyanın dört bir yanından, gelen diğer tıbbi yaklaşım türleriyle bütünleştirmektedir. Tıbbi geleneklerin entegrasyonu bazı vurguyu oluşturmak için kullanılır. Bunların başlıcaları; En son laboratuvar testleri vede teşhis tekniklerinin kullanımı, beslenme, egzersiz vede yaşam tarzı yolu ile hastalıkların önlenmesi, reçeteli ilaç kombinasyonları, takviyeler, botanikler, terapötik diyetler, egzersiz planları, rehabilitasyon planları, detoksifikasyon programları vede stres yönetimi teknikleridir.

Fonksiyonel Tıp Nedir?

Toplum kanser, kalp hastalığı, diyabet, otoimmün bozukluklar, DEHB, otizm vede akıl hastalığı gibi karmaşık, kronik hastalıklardan muzdarip kişilerin sayısında çarpıcı artış yaşanmaktadır. Hastayı iyileştirmek, hastayı tedavi etmek ile yer değiştirmektedir. Terminolojide ki bu değişiklik, hastanın problemlerinin kalıcı olduğunu, yalnız semptomların yaşam boyu sürekli artan, ilaçlar ile kontrol altına alınabileceğini ima etmektedir. Hastalar, semptomlarının yapraklarını sürekli olarak, kesmek yerine problemlerinin temel nedenini ele alarak, iyileşmeyi kucaklayan yaklaşıma ihtiyaç duymaktadır. Fonksiyonel tıp da buna denmektedir.

Fonksiyonel Tıp Uygulayıcısı Ne Demek, Fonksiyonel tıp diyetinin, ismi diyet olarak geçse de, aslında temel olarak kilo verdirme amacına gelmemektedir. Tamamen bağırsaklarda ki, bağışıklık sistemi cevabını düzenlemek amacı ile potansiyel antijen olarak rastlanan, tüm besinleri kesmek esasına dayanmaktadır. Eğer ki sizin de fonksiyonel tıp uygulayıcısı ne demek, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Fonksiyonel tıp uygulayıcısı ne demek, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da fonksiyonel tıp nedir yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Boğaz Yanması Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed