Gece Terörü Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Gece Terörü Hastalığı Belirtileri Nelerdir? Gece Terörü Hastalığı Nedenleri, Gece terörü hastalığı nedir? İle ilgili merak edilenleri yazımızda derledik.

Gece Terörü Hastalığı Belirtileri Nelerdir? Gece Terörü Hastalığı Nedenleri

Gece Terörü Hastalığı Belirtileri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Gece Terörü Hastalığı Belirtileri Nelerdir, Gece Terörü Hastalığı Nedenleri, Gece Terörü Hastalığı Neden Olur, Gece Terörü Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir, Gece Terörü Hastalığı Kimlerde Görülür

Gece terörü hastalığı belirtileri nelerdir, ile ilgili bilinmesi gereken bazı bilgileri ayrıntılı olarak siz değerli dostlarımız için yazımız da hazırladık. Gece terörü hastalığı nedenleri hakkında merak ettiğiniz tüm her şeye yazımızdan ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Gece terörü hastalığı nasıl tedavi edilir? ve Gece terörü hastalığı nedir? Soruları ile ilgili cevaplara sayfamızdan yardım alarak bulabilirsiniz. Peki gece terörü hastalığı belirtileri nelerdir? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Gece terörü hastalığı tıp literatüründe uyku terörü olarak da geçmektedir. Bu hastalık, uyurgezerlik gibi psikolojik bir rahatsızlıktır. Çocukluk dönemin de görülen gece terörü derin uyku sırasında REM uykusuna geçerken iki türde meydana gelir. Fiziki olarak beden hareketliyken ruhsal anlamda şuurun kapalı olduğu bu hastalık çocukluk döneminin kabusu olarak nitelendirilmektedir. Çocukların gece uykusuna yattığında gece 3 veya 5 denemeden çırpınarak uyanması, gözünün önünde hayalen bir şey canlandırması, etrafını tanıyamaması vede ağlama durumları gece terörü hastalığının belirtileri arasındadır. Kendine gelen çocuk yaptıklarını ve yaşadıklarını hatırlamaz. Bu hastalık nadirde olsa sabah uykularında da görüldüğü bilinmektedir. Sizde gece terörü hastalığı ile ilgili daha fazla bilgi için yazımızın devamına gidebilirsiniz.

GECE TERÖRÜ HASTALIĞI NEDEN OLUR?

GECE TERÖRÜ HASTALIĞI BELİRTİLERİ NELERDİR?

Gece terörü hastalığı henüz kesin olarak bir neden bağlı olduğu düşünülmeyen yalnız çoğunlukla genetik faktörün etkili olduğu söylenmektedir. Bazı uzmanlara göre stresli veya yorgun dönemlerde olduğunu belirtmektedir. Gece terörünün genetikle bağlantısı olduğu da düşünülmektedir. Bu hastalık kız çocuklarından çok erkek çocuklarını etkilemektedir.

GECE TERÖRÜ HASTALIĞI BELİRTİLERİ

Çocuğun yatakta otururken çığlık atması.
Terleme.
Hızlı nefes alma.
İstem dışı el koy hareketleri.
Giysilerini çıkarabilir.
Korku ile odasını terk edebilir.

Gece terörü hastalığına bir çok şey neden olabilir. Bunlar ise travmatik olaylar, uyku apnesi vede derin uyku olmaktadır. Gece terörü çoğu zaman uykuya geçikten 2 veya 3 saat sonra ortaya çıkmaktadır. Yaklaşık 20 saniye ile 5 dakika arası sürmektedir. Çocuk tam uyanık olmadan 15 dakika sonra yatışır ve geçince de kendiliğinden uykuya dalmaya başlar.

Gece Terörü Hastalığı Belirtileri Nelerdir, yazımız da hazırladığımız gece terörü hastalığı nedenleri ve belirtilerini öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki gece terörü hastalığı belirtileri nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Gece terörü hastalığı belirtileri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Hipotermi Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 2 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed