Geniz Akıntısına Ne İyi Gelir?

Geniz Akıntısına Ne iyi Gelir? Geniz Akıntısı Nasıl Geçer? Geniz akıntısına uygulanacak bazı yöntemleri yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Geniz Akıntısına Ne İyi Gelir? Geniz Akıntısı Nasıl Geçer?

Geniz Akıntısına Ne iyi Gelir
Sayfa İçeriği: Geniz Akıntısına Ne iyi Gelir

Geniz akıntısı günümüz de nerede ise tüm herkesin başına gelebilecek sorunlardan biridir. Geniz akıntısı bazen yaşam kalitesini de olumsuz etkilemektedir. Yazımızın içeriğin de ise siz değerli dostlarımız için geniz akıntısına iyi gelecek yöntemleri hazırladık. Yazımızın devamına giderek geniz akıntısı nasıl geçer? ve geniz akıntısına uygulanacak bazı yöntemleri bulabilirsiniz. Sizde geniz akıntısını geçirme yollarını yazımızın içeriğinden ulaşabilirsiniz. Peki geniz akıntısına ne iyi gelir?

Burun vede baş arasında yer alan vede çevresin de kemiklerin yer aldığı vücuda oksijen gitmesini sağlayan kanallara sinüs kanalları denmektedir. Sinüs kanalları da çevredeki bakteri vede virüsleri süzerek akciğere gitmesini önlemektedir. Burada birikmiş enfeksiyonlar akıntı olarak çıkmaktadır. Yalnız bu durumun sık sık yaşanması ciddi bir hastalık olmasa da, ciddi bir hastalığın habercisi olabilmektedir. Sinüs kanalından boğaza doğru akan akıntıya da geniz akıntısı denmektedir. Sinüs kanallarının tıkanmasıyla artan geniz akıntısı kulak vede yüz ağrılarına neden olmaktadır. Geniz akıntısının ileri boyutu da farenjite vede öksürüğe yol açmaktadır. Geniz akıntısı başlı başına üst solunum yolları hastalıklarının da habercisi olmaktadır. Boğaz veya burunda akan akıntı virüslerin birikmesi ile meydana gelmektedir. Bu akıntı akciğerlere inmeden durdurulmalı aksi halde akciğerlerdeki hücrelerin deforme olmasına yol açmaktadır. Sizde yazımızın içeriğinden geniz akıntısına iyi gelen doğal yöntemleri bulabilir ve deneyebilirsiniz.

Geniz Akıntısı Nasıl Geçer?

Geniz Akıntısını Geçirme Yöntemleri

Tuzlu su gargarasıyla boğazdaki enfeksiyonu sinüs kanallarına geri göndermek yerine, balgam yoluyla atmayı sağlamaktır.

Alerjiye neden olan gıdalardan uzak durmak.

Sinüs kanallarını sürekli olarak temizlemek için nane yağı gibi çözücü yağları sıcak suya damlatıp buharını çekmek.

Akıntı geldiğin de boğaza çekmek yerine sümkürerek dışarı çıkartmak.

Geniz Akıntısını Geçirme Yolları
Geniz Akıntısını Geçirme Yolları

Bulunduğunuz ortamı sürekli olarak havalandırmak.

Sürekli bulunduğunuz ortamlarda çiçek vede bitki yetiştirmekten kaçınmak.

Geniz Akıntısına Ne İyi Gelir

Bol bol ve düzenli su tüketmek. Düzenli tüketilen suyun içine hakiki bir bardak elma sirkesi ilave edebilirsiniz. Elma sirkesi sadece geniz akıntısını değil, aynı zamanda mide vede bağırsakları da temizlemektedir.

Polen, toz, hayvansal döküntüler gibi alerjiye neden olacak tüm her şeyi azaltmak.

Geniz Akıntısına Ne İyi Gelir, Zencefil çayı, geniz akıntısını durdurmada doğal yollar arasında en çok bilinen yöntemlerdendir. Kaynattığını zencefil çayına, bir kaşık kekik atarak ocaktan alın. 5 dakika demlenmeye bırakın ve bir bardağa süzerek tüketin. Dilerseniz içine iki damla limonda sıkabilirsiniz. Uzman hekimler akıntıya tam olarak neyin neden olduğunu bulabilmek için bazı tetkikler yapmaktadır. Eğer sizin de geniz akıntısına ne iyi gelir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Geniz akıntısına ne iyi gelir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için, arkadaşlarınızla da paylaşarak onları da geniz akıntısını geçirme yolları yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Yeşil Mandalina Neye İyi Gelir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed