Gliserin Cilde Faydaları Nelerdir?

Gliserin Cilde Faydaları Nelerdir? Gliserin Neye İyi Gelir? Gliserin nedir? İle ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri yazımız da sizler için hazırladık.

Gliserin Cilde Faydaları Nelerdir? Gliserin Neye İyi Gelir?

Gliserin Cilde Faydaları Nelerdir
Sayfa İçeriği: Gliserin Cilde Faydaları Nelerdir, Gliserin Neye İyi Gelir, Gliserin Nerelerde Kullanılır, Gliserin Nereye Uygulanır, Gliserin Nasıl Kullanılır, Glisern Kullanım Alanları, Gliserinin Cilde Faydaları Nedir, Gliserin Ne İşe Yarar, Gliserin Nedir, Gliserinin Saça Faydaları, Gliserin Ele Nasıl Sürülür

Gliserin cilde faydaları nelerdir ile ilgili bilinmesi gereken bazı noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da mercek altına aldık. Gliserin neye iyi gelir? Hakkın da merak ettiğiniz tüm her şeye ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Gliserin nedir? ve Gliserin ne işe yarar? Soruları ile ilgili bilgi sahibi olmak ve cevaplarına ulaşmak için sayfamızdan yardım alabilirsiniz. Peki gliserin cilde faydaları nelerdir? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Herkesin merak ettiği gliserin ilk olarak mum yapımında kullanılmıştır. Daha sonraları ise uzun süre sadece sabun yapımında sıklıkla kullanılmış maddedir. Karbon, oksijen vede hidrojenin birleşmesi ile meydana gelen bu sıvı ilk defa 1779 yılında Carl Wilhelm Scheele tarafından bulunmuştur. Bulan kişi alkol bir madde olduğunu söylese de bu maddeye şekerli vede tatlı olduğu için gliserin adını verdiğini söylemiştir. Sıvı, renksiz vede tatlı bir tadı bulunan bu madde su ile karışabilme özelliğine de sahiptir. %20 Metanol, %35 Gliserin, %10 Su, %30 Yağ ve %5 Sodyum’dan meydana gelmektedir. Gliserin kaynama noktası oldukça yüksektir. 18 derecede donmakta, 290 derecede ise kaynamaktadır. Gliserin yüksek ısıya dayanıklıdır. Bir diğer adı ise gliserol’dur. Bu madde hayvan vede bitki yağlarından elde edilmektedir. Sizde gliserin hakkında merak ettiklerinizi yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz.

GLİSERİN NERELERDE KULLANILIR?

GLİSERİN NASIL KULLANILIR?

Gliserin kulak damlası olarak kullanılmaktadır. Bu maddeden 2 damla kulak içine damlattığınız da kulakta yer alan tozları dışarı akıtacaktır. Tırnak bakımı için de kullanılan gliserin bir kabın içine bir miktar konulduktan sonra gül suyu vede oksijenli su ile karıştırın. Tırnaklarınızı ise 10 dakika bu suyun içinde bekletin. Bu suyun etkisi ise tırnaklarınıza parlaklık vede canlılık verecektir. Bu madde ile çiçek kurutma yöntemi sıkça yapılmaktadır. Eviniz de ya da ofisiniz de canlı çiçekleri uzun süre boyunca saklamak için gliserinli su hazırlayın vede kalın saplı çiçekleri bu suyun içinde vazoda saklayın. Bu sayede bir süre sonra solacak çiçekleriniz çöpe gitmeyecek vede ofisiniz de ya da evinizde bir dekor oluşturacak.

Ayak bakımı için gliserin tercih edebilirsiniz. Bunun için ayaklarınızı ılık suda bir süre bekletin ve nasırların yumuşadığı anda ayak törpüsü ile nasırları törpüleyebilirsiniz. Sonra gliserinle ayaklarınızı güzelce yıkayın vede kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra yeni çorap giyin. Gliserini düzenli kullandığınız da nasır gibi ayak sorunlarını yok etmektedir. Bir bardağın yarısını gliserin, yarısına da içme suyu doldurun. Bu karışım ile ağzınızda gargara yapın vede tükürün. Bu uygulamayla hem ağız kokusu yok olur, hem de ağız içindeki yaralar geçmiş olacaktır. Gliserini haftada bir kaç kez tekrarlanmak üzere nemli saça doğrudan uygulamalısınız. Nemli olan saçlarınıza gliserin ile masaj yapın vede 5 dakika bekleyin. Sonra saçlarınızı yıkayın. Kuruttuktan sonra değişimi göreceksiniz gliserin saç sağlığınız için oldukça etkilidir.

Dudak koruyucu için gliserin tercih edebilirsiniz bunun için bir miktar bol, gliserin vede limon suyunu karıştırın. Uykudan önce bu karışımı dudaklarınıza çok az miktarda uygulayın. Cilt tonunu eşitlemek için de gliserin kullanabilirsiniz. Gliserin vede gül suyundan bir karışım yapın ve ton farkı olan bölgelere pamuk ile sürün. Dudak üstü vede göz çevresi en çok uygulanan bölgelerdir. Cildinizi nemlendirmek için gliserin tercih edebilirsiniz. Pamuk yardımıyla gliserini dilediğiniz bölgeye sürebilirsiniz. Diz kapağı, dirsekler vede topukları gliserin ile nemlendire bilirsiniz.

GLİSERİN KULLANIM ALANLARI

Çiçek saklamada.
Tırnak bakımı.
Ağız sağlığı için.
Kulak temizliği.
Ayak bakımı.
Dudak koruyucu.
Cilt için.
Cilt tonunu eşitlemek için.
Saç için.

GLİSERİNİN CİLDE FAYDALARI NEDİR?

Günümüz de bir çok kremin içeriğinde gliserin vardır. Almış olduğunuz ürünlerin içeriğini kontrol ettiğiniz de gliserin var ise kullanarak faydalarını sizde görebilirsiniz.

Dudakları nemlendirir.
Cilt rengini açar.
Cilt renk tonu vede cilt beyazlatma tonu farklılıklarının ortadan kaldırılmasında.
El vede ayak nasırlarına iyi gelir.
Çatlakları zamanla geçirir.
Ayak vede el nasırlarına iyi gelmekte.
Egzama vede sedefe iyi gelir.
Ağız içi yaralarına karşı etkili.
Cilt ton sabitleyici.
Topuk çatlaklarına iyi gelir.
Tırnaklara canlılık ve parlaklık verir.

Gliserin Cilde Faydaları Nelerdir, yazımız da hazırladığımız gliserin neye iyi gelir hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizin de eğer ki gliserin cilde faydaları nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Gliserin cilde faydaları nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Ev Temizliği İçin Püf Noktalar Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen + 17 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed