Göz Çevresinde Kaz Ayağı Neden Oluşur?

Göz Çevresinde Kaz Ayağı Neden Oluşur? Göz Bölgesinde Kaz Ayağı, Göz Çevresinde Kaz Ayağı Nasıl Geçer? İle ilgili bilinmesi gereken bazı bilgiler yazımızda.

Göz Çevresinde Kaz Ayağı Neden Oluşur? Göz Bölgesinde Kaz Ayağı

Göz Çevresinde Kaz Ayağı Neden Oluşur
Sayfa İçeriği: Göz Çevresinde Kaz Ayağı Neden Oluşur

Bir çok insanın bu sorundan yakındığı vede cilt sorunları arasında yer alan kaz ayakları, göz çevresin de meydana gelen vede kişi gülümsediğinde ise, daha belirginleşen ince çizgilere neden olmaktadır. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için göz bölgesinde kaz ayağı nedenleri ve göz çevresinde kaz ayağı nasıl geçer? Sorularının cevaplarını ayrıntılı olarak bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki Göz çevresinde kaz ayağı neden oluşur?

Yüz bölgesinin en hassas yeri de, göz çevresidir. İnsanlar 30 yaşına geldiğin de hafiften kırışmaya başlamaktadır. Yalnız bazen bu kırışıklar 30 yaşını da beklemez ve daha erken yaşta belirginleşmeye başlar. Bu durum genetik faktörlerden ya da göz çevresinin kuru olmasından dolayı göz çevresinde kaz ayakları meydana gelmektedir. Bu nedenle de, göz çevresinin düzenli olarak nemlendirilmesi lazım. Göz çevresine ihtiyacı olduğu nemi sağlayarak, kaz ayaklarından kurtulabilirsiniz. Yazımızın devamına giderek göz çevresinde kaz ayağı nasıl geçer ile ilgili bazı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Göz Çevresindeki Kaz Ayakları Nasıl Giderilir?

Göz Çevresinde Kaz Ayağı Nasıl Geçer?

Yoğurt ve salatalık,
Yumurta akı,
Süt,
Aloe vera,
E vitamini kapsülü.

Aloe vera bitkisi antioksidan etkisi ile, cildi beslemektedir. Cildin tazelenmesini sağlayan bu bitki, aynı zaman da ciltte ki kırışıklık görünümünü de gidermekte ve kırışıklığa karşı da savaş açmaktadır. Bunun için aloe vera bitkisinin uç bölümünü iki parmak kalınlığın da kesin. Daha sonra kestiğiniz aloe vera bitkisinin içerisinden jelini çıkarın ve göz çevresine sürün. Uygularken parmağınızla, göz çevresine masaj yapın. Bu yöntemi gece yatmadan evvel yapın ve sabah uyandığınız da yüzünüzü yıkayın. Her gece bu işlemi yaparak, bir kaç hafta içinde, kaz ayakları görünümünün azaldığını görebilirsiniz.

Yoğur ile salatalık cilt bakımın da en çok kullanılan besinlerdir. Her ikisi de kalsiyum vede vitamin bakımından oldukça zengin besinlerdir. Yoğurt ile salatalık cildin sıkılaşmasını sağlar iken, cildi de derinlemesine nemlendirmekte. Göz çevresin de meydana gelen ince çizgilerden, bu iki besinle kurtulabilirsiniz. Bunun için de, bir adet salatanın yarısını ezerek püre şekline getirin ve bir kase içine koyun. İki yemek kaşığı yoğurdu da kasenin içine ilave edin. İki malzemeyi kaşık yardımı ile güzelce karıştırın. Yaklaşık yarım saat buzdolabın da soğumasını bekleyin. Daha sonra göz çevresine sürün. 15 dakika cildiniz de kalmasını sağlayıp, yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Yumurta akının içeriğin de bol miktar da protein, magnezyum vede potasyum vardır. Zengin içeriği ile cildi sıkılaştırarak, göz çevresinde ki ince çizgilerin gitmesine yardımcı olmaktadır. Bir adet yumurtanın sadece, beyazını bir kasenin içine koyun. Yumurtanın beyazını kremsi kıvam alıncaya kadar, çatal yardımı ile iyice çırpın. Çırpma işleminden sonra parmak uçlarınız ile göz çevresine tamamen sürün. Yumurta akı, cildiniz de yaklaşık olarak 15 dakika durmalı, daha sonra cilt soğuk suyla yıkanmalıdır.

Yüzdeki Kaz Ayakları Nasıl Geçer?

Sütün içeriğin de glikolik asit vardır. Glikolik asit, ciltte ki ölü derinin soyulmasını sağladığından, ciltte ki kolajen üretiminin de artmasını sağlamaktadır. Göz çevresinde ki, derinin yenilenmesine yardımcı olarak, kaz ayakları görünümünden kısa zamanda kurtarır. Küçük kase içine 5 yemek kaşığı süt koyun. Temiz bir tülbent parçası ya da pamuğu süte batırıp, göz çevresine sürün. Yaklaşık 15 dakika ciltte kalmasını sağlayın. Daha sonra soğuk suyla yüzünüzü yıkayın. Bu yöntemi de her gün 2 defa uygulayın. Kısa zaman da kaz ayaklarınız da azalma görülecektir.

Göz Çevresinde Kaz Ayağı Neden Oluşur, e vitamini kapsülleri, cildi nemlendirdiği için kaz ayaklarının da azalmaya yardımcı olmaktadır. Yüzü daima temiz vede nemli tutmaya özen gösterin. Eğer ki sizin de, göz çevresinde kaz ayağı neden oluşur, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Göz çevresinde kaz ayağı neden oluşur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için, arkadaşlarınızı da göz çevresinde kaz ayağı geçirme yöntemleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Ece Ronay Kaç Yaşında?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed