Göz Kasılmasına Ne İyi Gelir?

Göz Kasılmasına Ne iyi Gelir? Göz Kasılması Neden Olur? Günümüz de her insan da görülebilen göz kasılması rahatsızlığı, yorgunluktan ortaya çıkmakta.

Göz Kasılmasına Ne İyi Gelir? Göz Kasılması Neden Olur?

Göz Kasılmasına Ne iyi Gelir
Sayfa İçeriği: Göz Kasılmasına Ne İyi Gelir, Göz Kasılması Neden Olur, Göz Kasılması Nedenleri, Göz Kasılması Nasıl Geçer, Göz Yorgunluğuna Ne İyi Gelir, Göz Yorgunluğu Neden Olur, Göz Yorgunluğu Nasıl Geçer, Göz Kasılması Tedavisi, Göz Yorgunluğu Belirtileri, Göz Kasılması Belirtileri

Göz kasılmasına ne iyi gelir ile ilgili bilinmesi gerekenler vede merak edilenleri sayfamızdan bulabilirsiniz. Göz kasılması neden olur? hakkında göz kasılması nedenlerini öğrenebilirsiniz. Günümüz de her insan da görülebilen göz kasılması rahatsızlığı, yorgunluk vede bazı nedenlerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Peki göz kasılması için ne yapılmalı?

Göz yorgunluğu yaşayan insanlar, gün içinde uzun süre bilgisayar vede tv gibi aletlere bakmalarından dolayı kaynaklanmaktadır. Göz kuruluğu da, göz kasılmalarının nedenleri arasındadır. Teknolojik çağa geliştikçe, her türlü dijital ekranlar, bilgisayarlar gibi elektronik aletlere uzun süre bakmak göz yorgunluğunun en önemli nedenlerinden biridir. Bunların dışında ise, ara vermeden uzun süre kitap okumak, klima veya ısıtma sistemlerinden dolayı kurumuş hava da göz yorgunları nedenlerindendir. Parlak ışığa uzun süre bakmak yada maruz kalmakta göz yorgunluğu nedenleri arasında yer almaktadır.

GÖZ KASILMASI NASIL GEÇER?

Gözlerinizi dinlendirin.
Uzun süre aynı noktaya bakmayın.
Gözlerinizi yarım saat ara ile başka noktalara odaklayın.
Ekran parlaklığını azaltın.
Göz masajı uygulayın.

Göz kasılmalarından kurtulmak için uzun süre ekran başında kalmamaya dikkat etmelisiniz. Sizde de eğerki aşırı derece rahatsız eden göz kasılmaları varsa, vakit kaybetmeden göz doktoruna başvurun. Düzenli şekilde göz kontrolü yaptırın. Gözleriniz ile ilgili sorununuz olmasa bile düzenli aralıklı göz kontrolü yaptırın. Göz kasılmalarının nedeni başka bir hastalığın habercisi de olabilir. Gözlerinizi mutlaka dinlendirin, bilgisayar ekranlarına uzun süre bakmamaya çalışın. İşiniz gereği bilgisayar ekranında uzun süre kalıyorsanız, aralıklı olarak gözlerinizi dinlendirin. Bunun için masanızdan kalkın vede pencere yada başka birşeye odaklanarak gözlerinizi rahatlatın. Her yarım saat aralıkla gözlerinizi başka farklı yerlere odaklayın.

Ekran parlaklığını azaltmayı deneyin. Ekranların parlaklığı ne kadar fazla ise gözleriniz de okadar yorgun düşecektir. Bilgisayarınız mümkün olduğunca düşük parlaklıkta olmasına dikkat edin. Göz masajı, göz yorgunluğunuz için en iyi yöntemlerdendir. Göz kasılmasını vede yorgunluğunu önlemek için düzenli şekilde göz masajı vede göz egzersizi yapabilirsiniz. Parmaklarınızı hafif şekilde kullanarak 20 saniye kadar kaşlarınızı vede göz kapaklarınızı yukarı doğru kaldırarak yapabilir vede aynı işlemi göz çukurlarınız için de uygulayabilirsiniz.

Göz Kasılmasına Ne İyi Gelir, yazımız da göz kasılmasına karşı neler yapılabilir hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizin de eğerki göz kasılmasına ne iyi gelir yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Göz kasılmasına ne iyi gelir sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Hıçkırığı Geçirmenin Pratik Yolları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + eighteen =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed