Göz Tansiyonu Glokom Riskini Azaltan Bitki Nedir?

Göz Tansiyonu Glokom Riskini Azaltan Bitki Nedir? Sıcak çay faydası, duyunca sizde şaşıracaksınız, haftada 7 bardak tüketilmeli…

Göz Tansiyonu Glokom Riskini Azaltan Bitki Nedir?

Göz Tansiyonu Glokom
Göz Tansiyonu Glokom

Göz tansiyonu‘ndan şikayet eden hastalar, artık araştırmacıların son zamanlarda yapmış olduğu araştırmada sıcak çay‘ın göz tansiyonu yani glokom riskini azalttığını ortaya koydu.

Glokom Nedir?

Glokom yani halk diliyle göz tansiyonu olarak bilinmektedir. Göz tansiyonu ortalama olarak 60 yaşındaki kişilerde görülebilecek hastalık arasındadır. Yapısal olarak belirtilerini gösteren hastalık, bazı zamanlarda ise diyabet yada travma nedeniylede çıkabilmektedir. Göz tansiyonu genellikle başlaması göz içindeki basıncın gözlere gelen kanı azaltması sonuçu başlamaktadır.

GENETİK SEBEPLERDEN DOLAYI BAŞLAMAKTA.

Hastalık aslında çoğunlukla genetik sebeplerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Dünya genelinde göz tansiyonu hastalığının tahminen 57.5 milyon insan olduğu belirlenmektedir. Glokom hastalığı‘nın hızlıca ilerlemediğini, yavaş yavaş ilerlediğini halk arasında her insan bilmektedir. Vede bu durum için göz tansiyonu hastalığı halk arasında yavaş ilerleyen hastalık olarak bilinmektedir.

Sıcak Çay Göz Tansiyonuna İyi Gelir Mi?

Araştırmacıların belirlediği sıcak çay ise, göz tansiyonu için riskin az olduğunu vurguladı. Araştırmacıların sıcak çay için göz tansiyonunun azalttığını vurgulayan bulguların olduğunu dile getirmiştir. İngiliz Oftalmoloji Dergisi haberine göre ise ABD’deki araştırmacılar 40 yaşının üstündeki 1.700 katılımcının göz muayene sonuçlarına bakarak analizler sundular. Bu katılımcıların, bir çok içecekleri ile ilgili araştırmalarda yapıldı. Kafeinli olsun yahut olmasın kahve, sıcak çay, alkolsüz içecekleride tükettiği göz önüne alınarak araştırıldı. İncelemeye katılan katılımcıların sonuçları 84’ünde göz tansiyonu hastalığı tespit edildi. Bu kişilerin çoğunluğunda ise, diyabet vede azında ise sigara alışkanlığının olduğu belirlendi.

Sıcak Çay Göz Tansiyonu Riskini Azaltıyor Mu?

HAFTADA 7 BARDAK SICAK ÇAY GLOKOM HASTALIĞI RİSKİNİ AZALTIYOR!

Araştırmacıların ise sıcak çay ile göz tansiyonun bir bağlantısı olduğu sonucunu vurguladı. Haftada 7 bardak sıcak çay iççen bir insanın, yaş,vücut kitle endeksi,diyabet vede sigara içme alışkanlığı gibi durumlarda ele alınarak daha az göz tansiyonu olma ihtimali olduğu belirlendi. Sıcak çay içen insanlar, göz tansiyonu olma ihtimalinin, içmeyenlere göre %74 daha az olduğu belirtilmiş. Araştırmalarını sürdüren çalışanlar henüz için kesim bir sonuca varmanın şuanda zor olduğunuda belirttiler.

Göz Tansiyonu Glokom, araştırmacıların, belirtmiş olduğu gibi göz tansiyonu riskini sıcak çay sayesinde azalta bilirsiniz. Henüz soğuk çay ile göz tansiyonu hastalığı ile bir bağlantı bulunmamaktadır. Araştırmacılarında soğuk çay ile glokom hastalığı arasında bir bağlantı olmadığını kaydetmiştir. Eğer sizinde göz tansiyonu ile ilgili sorularınız varsa bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz. Göz tansiyonu glokom ile ilgili yazımızı arkadaşlarınızında görmesi için onları haberdar etmeyi vede onlarla paylaşmayı unutmayın. Arkadaşlarınızda bu bilgiden haberdar olması açısından paylaşın.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; 2017 Trendleri – 2017 Yılının Google Motorunda Arama Trendleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed