Göz Yorgunluğu Neyin Belirtisi?

Göz Yorgunluğu Neyin Belirtisi? Göz Kapağı Düşüklüğü Neden Olur? Göz kapaklarına ağırlık çökmesi nedenleri ile ilgili bilinmesi gereken bazı bilgiler…

Göz Yorgunluğu Neyin Belirtisi? Göz Kapağı Düşüklüğü Neden Olur?

Göz Yorgunluğu Neyin Belirtisi
Sayfa İçeriği: Göz Yorgunluğu Neyin Belirtisi

Göz yorgunluğu bazı hastalıkların habercisi olabilir. Göz yorgunluğun da dikkat edilmesi gereken bazı noktaları yazımızın içeriğinde siz değerli dostlarımız için derledik. Göz kapağı düşüklüğü neden olur? ve Göz kapaklarına ağırlık çökmesi nedenleri ile ilgili sorularının cevaplarına yazımızın devamına giderek ayrıntılı olarak ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz. Peki göz yorgunluğu neyin belirtisi?

Göz kapağı düşüklüğü günümüz de hem çocuklarda, hem de yetişkin bireylerde rastlanmaktadır. En çok görülen göz kapağı düşüklüğü tipleri doğumsal ya da kas zayıflığına bağlı olarak yaşlanma ile ortaya çıkmaktadır. Bu durum basit bir estetik sorunu değildir. Göz yorgunluğu ise genellikle uzun okumalardan vede dijital ekranlar önünde aşırı vakit geçirdikten sonra meydana gelir. Bazı aydınlatmalar da göz yorgunluğuna neden olur. Doğuştan ya da ileri yaşlarda görülen göz kapağı düşüklüğü, en sık nedeni yaşa bağlı göz kapağını kaldıran kaslarda güçsüzlük, göz bölgesine gelen travmalar, geçirilmiş göz ameliyatları, miyokondrial miyopati gibi kas hastalıkları vede doğuştan göz kapağı kaslarının yeterli gelişmemesi olarak sınıflandırılır. Sizde yazımızın devamına giderek göz yorgunluğu belirtilerine ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz.

Göz Kapaklarına Ağırlık Çökmesi Nedenleri

Göz Kapağı Düşüklüğü Neden Olur?

Göz kapağı düşüklüğü nedenleri arasında en sık rastlanan yaşa bağlı olan senil pitozis gelmektedir. Bu tip genellikle 50 ya da sıklıkla 60 yaşından sonra belirginleşmeye başlamakta. Yaş ilerledikçe de göz kapağı düşüklüğü artar. Yaşa bağlı meydana gelen bu pitozisin latince adı Aponevrotik Pitozis olarak bilinir. Göz kapağı düşüklüğüne neden olan bazı hastalıklar da bulunmaktadır. Bunları aşağıda sırası ile bulabilirsiniz.

Göz Yorgunluğuna Neden Olan Hastalıklar
Göz Yorgunluğuna Neden Olan Hastalıklar

Myastena graves.
Nörolojik hastalıklar.
Okülofarengeal distrofi.
Müsküler distrofiler.
Kronik progresfi eksternan oftalmopleji.
Marcus gunn sendromu.
Kas hastalıkları nedeni ile düşük göz kapağı.
Üçüncü sinir felci.
Beyin de yer kaplayan bir tümör ya da damar genişlemesi.
Horner sendromu.
Multiple sklerozis.
Oftalmoplejik migren.

Göz Yorgunluğu Belirtileri

Başağrısı.
Kızarmış ve tahriş olmuş gözler.
Boyun ya da sırt ağrısı.

Göz Yorgunluğu Neyin Belirtisi, göz yorgunluğu ve göz kapağı düşüklüğü bazı hastalıkların habercisi olabilir. Bazı hastalıklar da göz yorgunluğu ve göz kapağı düşüklüğüne neden olabilir. Yazımızın içeriğin de bunlarla ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sizin de göz yorgunluğu neyin belirtisi, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Göz yorgunluğu neyin belirtisi, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da göz yorgunluğu belirtileri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; MS Atağı Nasıl Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed