Hamilelikte Bilek Ağrısı Nedenleri? Tedavisi Nelerdir?

Hamilelikte Bilek Ağrısı Nedenleri Tedavisi Nelerdir? Hamilelikte bilek ağrısı gibi sorunları olan bayanlar bir çok kez şikayetcidir. Genellikle bilek ağrısı hamilelik döneminde, kansızlık yüzünden ortaya çıkmaktadır.

Hamilelikte Bilek Ağrısı Nedenleri? Tedavisi Nelerdir? Hamilelikte Bilek Ağrısı!

Hamilelikte Bilek Ağrısı Nedenleri
Hamilelikte Bilek Ağrısı Nedenleri

Hamilelikte Bilek Ağrısı Günümüzde hamile kadınların korkulu rüyası gibi görünmektedir. Bir çok kadının şikayetleri arasında, hamile iken bilek ağrılarını çektiğini dile getirmiştirdir. Genellikle bu tür ağrılar, ellere, kollara kadar sardığında bir hekime başvurmanız gerekmektedir. Karpal tünel sendrom sinir sıkışması adı verilen hastalık rahatsızlığı ile bilinmektedir.

Bu tür sorunların nedeni bir türlü bilinmesede, ağrılar kimi zaman parmaklarda uyuşmaya kadar çıkabilmektedir. Bu gibi rahatsızlık duyan bayanlar, aslında yapmış oldukları ağır işler, bilgisayar başında kullandıkları klavye vede, uzun uzun yazışmalar yüzünden bilekleri vede parmakları ağrıma gibi sorunları getirmektedir. Bu gibi sorunların başında, gece uyurken kol ağrısı ile uyanan kadınlarda şikayetleri ile yakınmaktadır.

Hamilelik Bilek Ağrısı Tedavisi Nelerdir
Hamilelik Bilek Ağrısı Tedavisi Nelerdir

Hamilelik döneminde, bilek ağrılarının aslında nedeni, vücudun hamilelik döneminde fazla su tutmasının vede bilek kanalına uyguladığı baskı yüzünden olduğu düşünülmektedir. Bazen bu tür sorunlar başka hastalığında habercisi olmaktadır. Boyun fıtığı gibi bir çok hastalığın belirtisi olabilir.

Eğerki sizinde şikayetleriniz, hamile döneminde fazla ağrı yüzünden uyuyamıyorsanız makalemizin devamını okumaya devam edip bilgi sahibi olabilirsiniz. Karpal tünel sendromu bildiğiniz gibi, parmak vede ellerde uyuşmanız var ise, gecede uykudan çok şiddetli ağrılar ile uyanıyorsanız hemen aklınıza getireceğiniz hastalık adıdır. Aslında bu tür ağrılarda hamile bireye bir tür tedavi uygulanmamaktadır, doğum sonrası bu tür sorunlar ortadan kalkmaktadır.

Hamilelikte Bilek Ağrısının Tedavi Nelerdir?

Hamilelikte Bilek Ağrısı Nedenleri Tedavisi Nelerdir
Hamilelikte Bilek Ağrısı Nedenleri Tedavisi Nelerdir

– Hamilelik döneminde öncelikle, kilonuza dikkat etmelisiniz. Kilo almamaya vede çok fazla yememeye kilolunuzu korumanıza özen göstermelisiniz.

– Düzenli olarak el egzersizliği yapmak, bileğinizi dinlendirmek vede uygun masajlar yaparak rahatlamasını sağlamak.

– Stres topları yada bir tane yumuşak süngeri avucunuzun içine alıp, gün içinde sıkmanız sizin bilek ağrınızın rahatlamasına yardımcı olacaktır.

Bilmeniz gereken en önemli hastalığı tetikleyen sorun ise hızlı kilo alışınız olabilir. Bu sebepten dolayı hamilelikte beslenmenize dikkat etmeniz gerekmektedir. Abur cubur yemeyin. Aslında hamilelik döneminde ki ağrılar, sürekli ağrılar değildir onun için kafanıza çok takıp depresyona girmenize gerek yok. Eğerki çok ciddi ağrılarınızın olduğunu düşünüyor vede dinmek bilmeyen ağrılarda hekiminize danışmakta sağlığınız için yararı vardır.

Hamilelikte Bilek Ağrısı Nedenleri hakkında makalemizde siz değerli dostlarımıza bir kaç öneri sunduk, umarım yararlı olmuşuzdur eğerki merak ettiğiniz birşeyler olursa bize çekinmeden sorabilirsiniz vede arkadaşlarınızında bu yazımızdan faydalanması vede bilgi sahibi olması için bize destek olmanız açısından paylaşmayı unutmayın…

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kiloyu Sadece Göbekten Alıyorsanız Dikkat Bu Yiyecekleri Yemeyin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed