Metabolizmayı Hızlandıran Altın Kuralar!

Metabolizmayı hızlandıran altın kuralar; Metabolizmayı hızlandırmanın bir çok yolu olduğunu tüm insanlar bilmektedir, en iyi hızlandırma yolu ise…

Metabolizmayı Hızlandıran Altın Kuralar! Metabolizma Hızlandırma Önerisi

Metabolizmayı Hızlandıran Altın Kuralar
Sayfa İçeriği: Metabolizmayı Hızlandıran Altın Kuralar

Günümüzde çok insanın şikayeti olan bir rahatsızlık olan, metabolizmanın yavaş çalışması, yaşamlarını stresse sokmaktadır. Metabolizması bozuk olan bireyler ise daha çabuk hastalığa yakalanmaktadırlar. Metabolizmayı hızlandıran altın kurallar nedir? Metabolizmayı hızlandırma yolları nelerdir? Sağlığı etkilemeden metabolizmanın daha verimli çalışmasını sağlamak için bir çok altın kurallar bulunmaktadır.

Metabolizmayı hızlandırmak için mutlaka hareket edin bol bol, hareket etmek emin olun ki, daha fazla kalori demek vede daha hızlı bir metabolizmaya sahip olmanız demektir. Eğer ki diyet işinde iseniz, vede daha çabuk zayıflamak istiyorsanız mutlaka bu saydığımız altın kuralları uygulayarak daha çabuk zayıflamanıza yardımcı olacak bir kaç öneridir. Eğer ki metabolizma hızınızı arttırırsanız, giden kilolarınız ise geri gelmemektedir.

Metabolizmayı hızlandıran altın kurallar nedir?

Metabolizma Nasıl Hızlandırılır?

1- Sık sık beslenmeyi unutmayın… (2 – 3 saatte bir yemek yiyin)

Sık sık beslen

Aslında bu biraz insanlara çok karışık vede kafalarını altüst eden birşey ama bunu yapmanız kan şekerinizi dengelemek vede açlık krizinizi önlemek için ara öğün yemeniz şart.

2- Hareketsiz kalma, metabolizmanı canlı tut.

Hareketsiz kalma

Oturduğunuz yerde sakın metabolizmanızın hızlanmasını beklemeyin. Mutlaka hareket edin, eğerki spor yapamıyorsanız birşeyler ile uğraşın, kendinizi yorun. Yürüyüz şart bu konuda, mutlaka hareket edin. İşten eve, evden işe. Yahut işten eve vede daha sonra televizyon karşısında sadece yeşil çayla metabolizmayı hızlandırmaya çalışmayın. Asla hızlanmayacaktır.

3- Suyu bol bol tüketin.

Suyu bol bol tüketin

En önemlisi budur arkadaşlar, metabolizmanın hızlanması için mutlaka su şart. Aslında su hayatımızın önemini, vücudumuzun daha sağlıklı olması içinde şarttır. Suyu her bir seferde 5 – 6 bardak değilde, 1 saatte, 1 bardak içmeniz yada öğün aralarında içmeniz sizin için yararlı olacaktır. Su kesinlikle, dolaşımı ve metabolizmayı hızlandırmaktadır.

4- 3-4 Bardak yeşil çay iç’in…

yeşil çay iç

Genelde yeşil çay aslında zayıflamada vede kiloları yerinde tutmak için kullanılmakta, bayanlar günde olarak yeşil çay tüketimini oldukça çok yapmaktadır. Aslında yeşil çay bağışıklık içinde birebirdir. Bağışıklık sisteminiz güçlenmesi için yeşil çay tüketin. Araştırmacılar, yeşil çayın antioksidan maddelerin metabolizmaya etki yaparak daha çabuk zayıflattığını gözlemlemişler.

5- Günde 3-4 bardak süt iç’in ve yoğurt yemelisiniz…

yoğurt yemelisiniz

Zayıflamak için her gün süt iç’in. Hatta yoğurt bile yemenizde yarar var. Protein grubu zayıflayı daha çabuk hızlandırmaktadır. Spor ile desteklendiğinde, kas kitlesini korumasını arttırmaktadır. Sonuçlarını sizde göreceksiniz.

6- Haftada 3-4 kez kırmızı et ve balık, 2-3 kezde tavuk yemelisiniz.

kırmızı et ve balık

Protein almadan, kas kitlelerini vede metabolizmayı hızlandırmak kolay değil. Her gün dengeli protein almak metabolizmayı hızlandırma konusunda daha çok arttırmaktadır. Spor yapan kişiler, spordan önce mutlaka protein almalılar. Daha çok enerji harcadığınız saatlerde protein alırsanız sizin için daha elverişli olacaktır.

7- Hergün 1 tane yumurta yemelisiniz.

yumurta yemelisiniz

Yumurta aslında en iyi sağlık ilaçından biridir. Her derde deva olan yumurta günde 1 defa yenmesi bile protein açısından çok iyidir. Yumurta aynı anda protein, mineral, vitamin sağladığı için zayıflama diyetlerinde bir numaradır. Yumurta her zaman tok tutar, metabolizmanızı’da hızlandırır.

Metabolizmayı hızlandırma yolları nelerdir?

8- Baharat yada acı biber atın yediğiniz yemeklere.

Baharat yada acı biber

Eğer ki metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını istiyorsanız yediklerinize mutlaka baharat atınız. Acı biber, yemeniz metabolizmanızı daha hızlı çalışmasına sebep olacaktır. Her ögün yapmanız metabolizmanızın hızlanmasına sebep olur. Yoğurt yediğinizde bile atabilirsiniz.

Metabolizmayı hızlandıran altın kuralar:

1- Sık sık beslenmeyi unutmayın… (2 – 3 saatte bir yemek yiyin)
2- Hareketsiz kalma, metabolizmanı canlı tut.
3- Suyu bol bol tüketin.
4- 3-4 Bardak yeşil çay iç’in…
5- Günde 3-4 bardak süt iç’in ve yoğurt yemelisiniz…
6- Haftada 3-4 kez kırmızı et ve balık, 2-3 kezde tavuk yemelisiniz.
7- Hergün 1 tane yumurta yemelisiniz.
8- Baharat yada acı biber atın yediğiniz yemeklere.

Metabolizmayı Hızlandıran Altın Kuralar, yazımızın içeriğin de derlediğimiz metabolizmayı hızlandırma altın kuralları günlük olarak uygularsanız, sizin için hem zayıflamanız da hemde sağlığınızda iyi bir yapıda olursunuz. Bu yazımızda da sizlere Metabolizmayı hızlandıran altın kuralar hakkında öneriler sunduk, umarım yararlı bulmuşsunuzdur, eğer ki takıldığınız vede sormak istedikleriniz olursa yorum bölümünden bize yazabilirsiniz. Yazımızı faydalı olduğunu düşünüyorsanız, destek olup paylaşınız.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Tuzu Azaltmanın Yolları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed