Havana Sendromu Belirtileri Nelerdir?

Havana Sendromu Belirtileri Nelerdir? Havana Sendromu nedir? Havana Sendromu Kimlerde Görülür? Hakkında merak ettiklerinizi, yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Havana Sendromu Belirtileri Nelerdir? Havana Sendromu Nedir?

Havana Sendromu Belirtileri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Havana Sendromu Belirtileri Nelerdir

Amerika’da yayılan ve ortayan çıkan havana sendromu hastalığı, kısa sürede Avrupa’da da görüldü. Berlin’de 200 yakın havana sendromu vakasının olduğu bildirildi. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için havana sendromu nedir? ve havana sendromu kimlerde görülür? Sorularının cevaplarını ayrıntılı olarak bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki Havana sendromu belirtileri nelerdir?

Havana sendromu hastalığı ilk olarak 2016 yılın da, Küba’da iki düzine CIA görevlisinin kafatasların da yoğun baskı vede yoğultu, baş dönmesi, mide bulantısı gibi şikayetleri yaşaması ile ortaya çıktı. Bu nedenle de adı havana sendromu olarak kaldı. Bu hastalığın temel semptomları arasında ise mide bulantısı, migren ağrısı ve baş dönmesi bulunmaktadır. Bazı hastalar da ise, yoğun hafıza kaybı yaşanmaktadır. Yazımızın devamına giderek hava sendromu belirtileri ile ilgili daha fazla bilgilere ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz.

Havana Sendromu Kimlerde Görülür?

Havana Sendromu Belirtileri

Baş dönmesi,
Mide bulantısı,
Yoğun hafıza kaybı,
Migren ağrısı,
Kafatasın da yoğun baskı.

Havana sendromu tedavisi, hastalığın gidişine göre yapılmaktadır. Bu hastalığın henüz kalıcılık ve ayrı semptomları için bir açıklama yapılmadı. Hastalıkla ilgili kısa sürede tedbir alınabilir iken, hastaneye yatış oranında artış bulunmamaktadır. Havana sendromu genellikle kronik hastalığı olan kişiler de, daha sık rastlanmakla birlikte her yaş kitlesinde görülebilen hastalıktır.

Havana Sendromu Belirtileri Nelerdir, genellikle kafatasında yoğun baskı ve mide bulantısı ile kendini belli eden bu hastalık, kişinin yaşam kalitesini etkilemektedir. Siz de eğer ki belirtilerin bazılarını ve bir kaçını yaşıyorsanız, en kısa zaman da uzman hekime danışmanız da yarar var. Eğer ki sizin de havana sendromu belirtileri nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Havana sendromu belirtileri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak, arkadaşlarınızı da havana sendromu belirtileri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Bebekler İçin Tehlikeli Eşyalar Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed