Bebekler İçin Tehlikeli Eşyalar Nelerdir?

Bebekler için Tehlikeli Eşyalar Nelerdir? Bebeklerde Risk Oluşturan Eşyalar, Bebekler için risk oluşturan bazı eşyalar ile ilgili bilmeniz gerekenler.

Bebekler İçin Tehlikeli Eşyalar Nelerdir? Bebeklerde Risk Oluşturan Eşyalar

Bebekler için Tehlikeli Eşyalar Nelerdir
Sayfa İçeriği: Bebekler için Tehlikeli Eşyalar Nelerdir

Bebekler için bazı eşyalar risk oluşturabilmektedir. Evde bulunan bazı eşyalar, bebekler için tehlikeli olabilmektedir. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için bebeklerde risk oluşturan eşyalar ve bebekler için risk oluşturan bazı eşyalar ile ilgili soruların cevaplarını ayrıntılı olarak bulabilir ve öğrenebilirsiniz. Peki Bebekler için tehlikeli eşyalar nelerdir?

Evde bulunan bazı eşyalar bebeklerin yaralanmasına ve sakatlanmasına yol açabilmektedir. Bu eşyalar bebekler için hayati riskler taşımaktadır. Eviniz de bulunan bazı eşyaları, bebeğiniz büyüyene kadar uzak tutulmalı ve gözlemlenmelidir. Ufak bebeklerin evdeki bazı eşyaları oyuncak gibi sanmaları ve dikkatleri onlara vererek oynamaları, onlar için tehlikeli olabilmektedir. Yazımızın devamına giderek bebekler için tehlikeli eşyaları ayrıntılı olarak bulabilir vede öğrenebilirsiniz.

Bebeklerde Risk Oluşturan Eşyalar Nelerdir?

Bebekler İçin Risk Oluşturan Bazı Eşyalar

Çamaşır makinesi,
Küvetler,
Televizyonlar,
Merdivenler,
İlaçlar,
Temizlik malzemeleri,
Madeni paralar,
Sabitlenmemiş dolaplar,
Elektrik prizleri.

Evde bulunan her eşya, bebekler için bir oyun aracı olarak geçmektedir. Tehlike arz eden eşyalar arasında çamaşır makinesi de, bebeğiniz için risk oluşturacak eşyalar arasında yer almaktadır. Bebeği su dolu bölmelerden kesinlikle uzak tutun. Küvetler ise bebeğinizin gözün de eğlenceli oyun alanı gibi görünebilmektedir. Ama için de su var ise risk oluşturmaktadır. Hareketli vede renkli şeyler bebekler için dayanılmazdır. Televizyonları duvara sabitlemezseniz, bebeğiniz için riskli olabilir. Merdiven zeminlerinin vede yapılarının bebeklerin kaymaması vede düşmemesini sağlayacak biçimde olmasına dikkat edin. Bebekler genellikle şekerleri çok severler. İlaçları ise şeker zannedebilir, bu durum da onları yiyen bebekler zehirlenme riski ile karşı karşıya kalabilir. O yüzden ilaçları bebeklerin ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz.

Bebekler İçin Tehlikeli Eşyalar Nelerdir

Bozuk paralar sizin için önemsiz ayrıntı olsa da, bebekler için risk oluşturmaktadır. Bu bozuk paralar bebeğinizin boğazına kaçabilir. Evinizin bir köşesin de, masum şekilde duran temizlik ürünleri bebeğiniz için risk oluşturabilir. O yüzden temizlik malzemelerini mutlaka bebeğinizin ulaşamayacağı yerlere koyunuz. Çekmeceler vede raflar bebeklerin sevdiği ve ilgi odağı olarak bilinmektedir. Bu nedenle onların ilgisinin kazalara neden olmasını önlemek için, dolapları duvara sabitlemeniz daha doğru olacaktır. Bebekler için evde ki, en tehlikeli şey de elektrik prizlerdir. Elektrik prizleri bebeğiniz için ölümcül risk taşımaktadır. Bu nedenle elektrikli prizleri yüksekte ya da kapaklı şekilde olmasını sağlamanız, bebeğinizi riskten korumaktadır.

Bebekler İçin Tehlikeli Eşyalar Nelerdir, bebekler emekleme aşamasına geçtiğin de, onları evde bir sürü tehlike beklemektedir. Siz de bu tehlikeler için önlem almak adına yazımızın içeriğinden bazı bilgilere ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Eğer ki sizin bebekler için tehlikeli eşyalar nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Bebekler için tehlikeli eşyalar nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak, arkadaşlarınızı da bebeklerde risk oluşturan eşyalar yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kışın Doğalgaz Faturası Nasıl Düşürülür?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed