Hipersomni Vücuda Etkileri Nelerdir?

Hipersomni Vücuda Etkileri Nelerdir? Aşırı Uykuculuk Nedir? Hipersomni belirtileri hakkında merak edilenleri sayfamız da hazırladık…

Hipersomni Vücuda Etkileri Nelerdir? Aşırı Uykuculuk Nedir?

Hipersomni Vücuda Etkileri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Hipersomni Vücuda Etkileri Nelerdir, Aşırı Uykuculuk Nedir, Hipersomni Belirtileri Nelerdir, Hipersomni Vücuda Etkileri, Aşırı Uykunun Vücuda Etkileri Nelerdir, Hipersomni Nedir, Aşırı Uykuculuk Nedir, Hipersomni Etkileri Nelerdir, Hipersomni Zararlı Mıdır, Hipersomni Kimlerde Görülür

Hipersomni vücuda etkileri nelerdir ile ilgili bilmeniz gereken tüm herşeyi sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Sizde aşırı uykuculuk nedir? hakkında merak ettiklerinizi yazımızın devamına giderek bulabilirsiniz. Hipersomni belirtileri hakkında bilgi sahibi olmanız için, yazımız da mercek altına aldık. Peki hipersomni vücuda etkileri nelerdir?

Uykusunu alamayan vede az uyuyan insan gün içinde, sinirli, yorgun vede asabi olmaktadır. İnsanlar tam dinlenemediği için, bağışıklık sistemleri de zayıflamaktadır. Uzman hekimlere göre en ideal uykunun en fazla 7, en azı ise 9 saat olduğunu belirtmektedir. Bir insan 9 saatten fazla uyumasına rağmen yeterli şekil de uyumadığını vede halen uykulu hissettiğini söylüyorsa hipersomni olabilme ihimali bulunmaktadır. Halk arasında bu rahatsızlık aşırı uykucu olarak tanımlanmaktadır. Aşırı uykuculuk çok ciddi bir rahatsızlık olmamasına rağmen, ciddi bir hastalığın da habercisi olabilmektedir. Bu sebepten dolayı 9 saatten fazla uyuyan bir insanın mutlaka uzman hekime görünmesi gerekmektedir. Genellikle bu rahatsızlık ciddi bir ruhsal durumun belirtisi olablmektedir. Araştırmalara göre çok uyuyan insanların %70’inin intihara meyilli olduğu belirlenmiştir.

HİPERSOMNİ BELİRTİLERİ NELERDİR?

Sabahları yataktan kalkmada zorlanma.
Gece uykusundan çok gündüzleri uyumak.
Bir yere veya işe uzun süreli odaklanamamak.
Sürekli mide bulantısı vede baş ağrısı.
Uyku saati 9 saatten fazla olmasına rağmen sürekli uykulu hissetmek gibi durumlar görülebilir.

HİPERSOMNİ VÜCUDA ETKİLERİ NELERDİR?

AŞIRI UYKUNUN VÜCUDA ETKİLERİ NELERDİR?

Uyku kan oranını olumsuz yönde etkilediği için kandaki hücrelerin dengesiz şekilde olmasına neden olmaktadır. Bu durum da şeker hastalığına zemin hazırlamaktadır.

Aşırı uyumak, depresyon oranını arttırdığından, kişinin psikolojik travmasını olumsuz etkilemektedir. Bu da kişinin fazla depresyona girmesine neden olmaktadır.

Aşırı fazla uyku uyumak, beyin hücrelerini öldürdüğü için vücudun yaşadığı bu kararsız durum karşısında beyin bulanıklaşmaktadır. Genellikle kişinin öğrenme kabiliyetini azaltarak sersemleştirmektedir.

Halk arasında her zaman, uyuduğun da baş ağrısının geçtiği söylenmektedir. Yalnız bu durum tam olarak öyle değildir. Kişi uyudukça sağlıklı hücreler olduğu için şiddetli baş ağrısı meydana gelir.

Sürekli uzanıldığı için vede depresyon kişide ya aşırı kilo alma ya da kilo verme gibi durumları yaşatır. Aşırı uyumak hastalıklara karşı bağışıklığı da zayıflattığı için en hafifinden en ciddisine kadar hastalıklara yakalanma oranını arttırmaktadır.

Hipersomni Vücuda Etkileri Nelerdir, yazımız da hazırladığımız hipersomni belirtileri nelerdir? öğrenebilirsiniz. Eğerki sizin de hipersomni vücuda etkileri nelerdir, yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Hipersomni vücuda etkileri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Regl Sancısına Ne İyi Gelir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × 4 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed