Regl Sancısına Ne İyi Gelir?

Regl Sancısına Ne iyi Gelir? Adet Sancısına İyi Gelen Yiyecekler, Regl öncesi sendromu hakkında bilinmesi gerekenler önerileri sayfamızdan bulabilirsiniz.

Regl Sancısına Ne İyi Gelir? Adet Sancısına İyi Gelen Yiyecekler?

Regl Sancısına Ne iyi Gelir
Sayfa İçeriği: Regl Sancısına Ne İyi Gelir, Adet Sancısına İyi Gelen Yiyecekler, Regl Sancısına İyi Gelen Besinler Nelerdir, Regl Öncesi Sedrom Nedir, Adet Sancısına Ne İyi Gelir, Regl Sancısı Nasıl Geçer, Adet Sancısı Nasıl Geçer, Regl Dönemi Sancı, Çikolata Adet Sancısına İyi Gelir Mi

Regl sancısına ne iyi gelir ile ilgili kadınlar için merak edilenleri derledik. Sizde adet sancısına iyi gelen yiyecekleri yazımızın devamından öğrenebilirsiniz. Regl sancısı yaşayan kadınlar için, hazırladığımız sayfamız da regl sancısına iyi gelen yiyecekleri derledik. Peki regl sancısına ne iyi gelir?

Adet sürecine yaklaşan kadınların bazılarında, iştah değişimi, susuzluk, vücutta ödem, cilt problemleri vede yorgunluk yaşanmakta. Mide bulantısı, bağırsak sorunları vede baş dönmeleri gibi semptomlar da regl sürecine yaklaşırken görülebilmektedir. Bazı kadınlar ise güçlü bağışıklığı ile bu durumları hafif olarak atlatmaktadır. Geneli ise, öfke nöbetleri, ağlama krizleri vede sosyal topluluklardan uzakta kalmak istemektedir. Bu gibi belirtiler yüksek fonksiyonlar da görüldiğün de regl öncesi sendrom adı verilmektedir.

Bir kadının regl öncesi sendromu olması için, en az üç regl öncesi bu gibi semptomları yaşaması gerekmektedir. Uzun süreli tekrarlayan semptomlar, farklı bir hastalığın da ortaya çıkmasına zemin hazırlayabilmektedir. Bu durum da regl zamanları, yaşadıklarını not etmek en iyi tanı olabilir. Uzman hekimler regl öncesi sendrom döneminin ağır psikolojik rahatsızlıklara dönmemesi için düzenli olarak yürüyüş vede spor egzersizlerini önermektedir. Buna ek olarak normal yaşam fonksiyonlarını bozmadan, her gün aynı saatte uyanmak vede aynı saatte uyumak gerekmektedir. Bunlar dışın da ise, regl öncesi vede sırasındaki ağır sancıları azaltabilmek için belirli besinleri de tüketmek gerekmektedir. Tuz, yağ, şeker vede karbonhidratlı besinlerin tüketimini regl dönemin de azaltmanız gerekmektedir. Genellikle kış ayların da kadınların bol bol yeşil sebze tüketmesi daha sağlıklı bir süreç yaşamasına neden olmaktadır.

REGL SANCISINA İYİ GELEN BESİNLER NELERDİR?

A, C, B6 vede E vitaminleri hemen hemen tüm yeşil sebzelerde bulunmaktadır. Bu özellikleri ile vücudun acı eşiğini yükselterek yaşanan sancılar, ağrılar vede ruhsal rahatsızlıkların riskini azaltmaktadır. Araştırmalara göre zencefilin, kadınların ilk üç gün şiddetli geçen adet sancılarını azalttığı tespit edilmiştir. İçeriğin de bulunan kurkumin maddesi ile antioksidan etkisi göstererek vücudun temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Beyin de regl öncesi artan sinir sinyallerini de düzenlemektedir. Asabiyet vede sinirlilik hallerinin yaşanmasını da önlemektedir. Soğan vede sarımsak içeriğin de bulunan yüksek oranda antioksidan ile vücudun serbest radikaller ile çoğalmasını engellemektedir. Kadınların regl sancılarını azaltmak için bol bol iki besini tüketmesi gerekmektedir. İdrar yolu yardımı ile vücudu temizlediklerinden herhangi bir rahatsızlığın yaşanma oranını da azaltmaktadır.

BİTTER ÇİKOLATA.
YOĞURT.
SARIMSAK ve SOĞAN.
ZENCEFİL.
YEŞİL SEBZE.

Yoğurt, regl öncesi vede sonrası sürekli şişkinlik hisseden kadınların bu süreci atlatmasında ki en doğal besinler arasındadır. Genellikle de bu süreçte vücut ciddi oranda kalsiyum kaybetmektedir. Yoğurt içeriğin de bulundurduğu kalsiyum maddesi ile bu olumsuzluğun yaşanmasını engellemektedir. Sindirimi kolaylaştırarak vücudun ödem toplamasını vede şişkinlil yaşanmasını da önlemektedir. Regl öncesi değişen hormonlar da en fazla mutluluk hormonunun azalması kadınları olumsuz yönde etkilemektedir. Bu süreçte magnezyum bakımından oldukça zengin olan bitter çikolata bol bol tüketilmelidir. Bitter çikolata hem kan oranını düzenlemekte, hem de içerdiği serotonin maddesi beyin fonksiyonlarını hareketlendirerek depresyon vede stresi azaltmaktadır.

Regl Sancısına Ne İyi Gelir, yazımız da hazırladığımız regl sancısına ne iyi gelir? hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Regl sancısına iyi gelen besinler ile ilgili tüm merak ettikleriniz öğrenebilirsiniz. Eğerki sizin de regl sancısına ne iyi gelir, yazımız hakkında sormak istediğiniz sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Regl sancısına ne iyi gelir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kansızlığa İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed