İdrar Kaçırma Nedenleri Nelerdir?

idrar Kaçırma Nedenleri Nelerdir? İdrar Tutamama Neden Olur? Kadınlar da ve erkekler de idrar kaçırma tutamama çok görülen rahatsızlıklar arasındadır.

İdrar Kaçırma Nedenleri Nelerdir? İdrar Tutamama Neden Olur?

idrar Kaçırma Nedenleri Nelerdir
Sayfa İçeriği: İdrar Kaçırma Nedenleri Nelerdir, İdrar Tutamama Neden Olur, İdrar Kaçırma Nedenleri, İdrar Kaçırma, İdrar Kaçırma Erkek, İdrar Kaçırma Ameliyatı, İdrar Kaçırma Hangi Doktora Gidilmeli, İdrar Kaçırma Kadın, İdrar Kaçırma Kiraz Sapı, İdrar Kaçırma Nasıl Önlenir, Üroloji İdrar Kaçırma, Kadınlarda Erkeklerde İdrar Kaçırma, Kadınlarda Erkeklerde Altına Kaçırma

İdrar kaçırma nedenleri nelerdir, ile ilgili bilmeniz gerekenler vede idrar tutamama neden olur hakkında cevapları yazımızdan bulabilirsiniz. Kadınlar da vede erkeklerde sıklıkla rastlanan idrar kaçırma hastalığı hangi durumlarda olur? Bu gibi sorunlar hangi hastalığı işaret etmektedir. Tüm insanların merak ettiği konu ile ilgili tüm detayları yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. İdrar kaçırma diğer adı ile idrar tutamama olarak da bilinen ani vede ismsiz şekilde idrarın idrar yolundan çıkmasına denmektedir. İdrar kaçırmanın bir çok nedeni bulunmakta bunlara bağlı olarak idrar enfeksiyonu, yaşlılığa kadar pek çok nedenlerden kaynaklanmaktadır.

İdrar kaçıran vede tutamam bir çok insan bulunmakta vede şikayet etmektedir. İdrar kaçırma bebekler de, çocuklarda hatta her yaşta insan da görülebilecek sağlık sorunlarındandır. İdrar kaçırma sorunu yaşayan kişiler hapşırırken, gülerken, öksürürken bile idrar kaçırabilmektedir. Kadınlar da vede erkekler de idrar kaçırmanın bir çok nedeni bulunmaktadır. Yaşlanma, doğum yapma, fazla kilolu olmak, kalıtımsal sebepler, kabızlık, sigara içme alışkanlığı, kronik hastalıklar gibi bir çok neden bulunmaktadır.

İDRAR KAÇIRMA NEDENLERİ

Alkol vede kahve içme alışkanlığı.
Rahim ameliyatı geçirme.
Psiklojik nedenler, stres.
Tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonları.
Şeker hastalığı.
Astım, bronşit gibi akciğer hastalıkları.
Menopoz dönemi.
Aşırı aktif mesane sendromu.
Mesane taşları vede tümörleri.
Kalp ilacı, yüksek tansiyon gibi bazı ilaçların yan etkileri.
Gebelik dönemi.
Vajinal enfeksiyon.
Mesane iltihabı.
Sinirsel hastalıklar.
Erkeklerde prostat büyümesi.
Alzheimer.
Doğum sonrası idrar kaçırma.

İdrar kaçırma için gidilebilecek doktor üroloji’dir. Uzman hekim hastaya yaşamış olduğu belirtileri sorarak bilgi alacaktır. Kan tahlili, idrar tahlili, pelvik ultrasonu, sistoskopi hastalığı teşhis etmek için doktorunuz sizden bu gibi testler isteyecektir. İdrar tutamama gibi hastalığın tedavisi, hastalığın şiddetine göre değişiklik göstermektedir. Kişinin şikayetleri hafif şekilde ise sıkışma tarzında idrar kaçırma görülüyorsa ameliyat dışı yöntemler ile doktorunuzun reçete edeceği ilaçlar ile hasta tedavi edilebilmektedir vede hastalığın ilerlemesi durdurulabilmektedir. İdrar kaçırma sorunundan şikayetiniz varsa vakit kaybetmeden üroloji uzmanına görünmelisiniz.

İdrar Kaçırma Nedenleri Nelerdir, hakkında bilmeniz gerekenleri yazımız da hazırladık vede derledik, idrar kaçırma nedenlerini öğrenebilir vede sizde idrar tutamama ile ilgili tüm aklınız da kalan sorulara yanıt alabilirsiniz. Eğerki sizin de idrar kaçırma nedenleri nelerdir yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. İdrar kaçırma nedenleri nelerdir sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Yüzde Oluşan Çiller Nasıl Temizlenir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed