MSÜ Sınav Sonuçları Açıklandı Mı?

MSÜ Sınav Sonuçları Açıklandı Mı? MSÜ Sınav Sonuçları Açıklandı Mı? 2018 MSÜ SINAV SONUÇLARI, 2018 ÖSYM MSÜ sınavı puan hesaplama detayları sayfamızda..

MSÜ Sınav Sonuçları Açıklandı Mı? 2018 MSÜ SINAV SONUÇLARI

MSÜ Sınav Sonuçları
Sayfa İçeriği: MSÜ Sınav Sonuçları, Milli Savunma Üniversitesi Sınav Sonuçları 2018, 2018 MSÜ Aday Sınav Sonuçları, MSÜ Sınav Sonuçları Ne Zaman Belli Olacak, MSÜ Sınav Konuları Nelerdir, MSÜ 2018 Puan Hesaplama Nasıl Yapılmakta

Milli Savunma Üniversitesi sınavları sona erdi vede sonuç heyecanla beklenmekte. 18 Mart 2018 saat 10.15’de gerçekleştirilen MSÜ sınavına girenler sonuçların açıklanacağı tarihi merakla bekleyerek, araştırmalara başladılar. 2018 MSÜ sınavı sonuçlarının açıklacağı tarih vede detayları sayfamızın devamında bulabilirsiniz. Sınava giren adayların sınavdan sonraki merakları, sonuçların hangi tarihte açıklanacağı. Bu merakla tüm MSÜ sınavına giren adayların sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi araştırmaya başlamaları ile başladı. 2018 MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun detayları yazımızın devamında.

MSÜ SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

18 Mart 2018 tarihinde gerçekleşmiş olan Milli Savunma Üniversitesi sınavlarının sonuçları, 12 Nisan 2018 tarihlerinde belli olacak.

MSÜ 2018 PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILMAKTA?

MSÜ SINAV KONULARI NELERDİR?

Cevapların her alt testler için ayrı ayrı değerlendirmelere sokulacak. Adayların ise alt testlerinden her biri için birer standartlık puanı hesaplanacaktır. Standarlık puanlarının hesaplanması için ise aşağıda yazılı yollar izlenecektir;

Her adayın, testlere verdiği doğru ve yanlış cevapların sayısı belirlenecektir. Doğru cevap sayısından yan lış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak adayın ilgili alt testten almış olduğu ham puan bulunacaktır.

– Tüm adayların ilgili testten aldıkları ham puanlar kullanılarak o testin ortalama ve standart sapması bulunacaktır. Bu ortalama ve standart sapma k ullanılarak tüm adaylar için ortalaması 50, standart sapması 10 olan standart puanlar hesaplanacaktır.

Hesaplanan standart puanlar ve aşağıdaki Tablo’daki ağırlıklar kullanılarak adayların ağırlıklı puanları hesaplanacaktır. Ağırlıklı puanlarının hesa planabilmesi için adayların Temel Matematik ve Türkçe test lerinin her birin den en az 0,5 veya daha fazla ham puan almış olmaları gerekir. Yalnızca bu koşulları sağlayan adaylar için ağırlıklı puanlar hesaplanacaktır.

– Ağırlıklı puanlar kendi içinde en küçüğü 100, en büyüğü 500 olan puanlara dönüştürülerek adayların MSÜ-SAYISAL (SA), MSÜ-EŞİT AĞIRLIK (EA), MSÜ-SÖZEL (SÖ) , MSÜ-GENEL (GN) puanları oluşturulacaktır.

PUAN HESAPLANMASINDA TESTLERİN AĞIRLIKLARI TABLOSU

Testlerin Ağırlıkları
Testlerin Ağırlıkları

MSÜ Sınav Sonuçları sayfamızda Milli Savunma Üniversitesi sınavına girmiş olan adaylar için hazırladığımız MSÜ Sınav Sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusu hakkında bilgileri hazırladık. Sayfamız aracılığı ile MSÜ sınav sonuçları detaylarını öğrenebilir, soru ve düşüncelerinizi bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. MSÜ Sınav Sonuçları sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; 18 Mart Çanakkale Zaferi Sözleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed