İdrarın Tuhaf Kokmasının Sebepleri

idrarın Tuhaf Kokmasının Sebepleri İdrarın Tuhaf Kokma Sebebi, bir çok insanın karşılaştığı durum idrarım kokuyor sorunu hakkında merak edilenler.

İdrarın Tuhaf Kokmasının Sebepleri İdrarın Tuhaf Kokma Sebebi

idrarın Tuhaf Kokmasının Sebepleri
Sayfa İçeriği: İdrarın Tuhaf Kokmasının Sebepleri, İdrarın Tuhaf Kokmasının Nedenleri, İdrarım Neden Kokuyor, İdrarın Tuhaf Kokma Sebebi, İdrar Kokmasının Başlıca Sebepleri, İdrarın Kokması Neden Olur, İdrar Kokması Neden Olur Ne Anlama Gelir, İdrarda Koku Neden Olur, Antibiyotik Sonrasi İdrar Kokusu, İdrarda Koku Ve Yanma, İdrar Kokusu Nasıl Giderilir

Her insanın karşılaştığı sorunlardan bitaneside idarın tuhaf kokma sorunudur. İdrarım kokuyor, sorusunun cevabını araştıran vatandaşlar bir çok kez nedenlerini bulamamıştır. Bizlerde bu yazımızda size idrarın tuhaf kokmasının nedenlerini hazırladık. Aslında bilmenzi gerekir ki, idarırınız sağlığınız ile ilgili bir çok şeyleri söylemektedir. İdrarınızın rengi bile vücudunuzda ki su seviyesi, beslenme alışkanlıklarınız vede potansiyel teşhis konulmamış sağlık sorunlarınız açısından bir çok önemli bir göstergedir.

İdrar kokması’da vücudunuzda bir çok olanlar hakkında ipuçları edinmenizi belirtmektedir. Eğerki yeterince su içiyorsanız, normal idrar genellikle az kokar. İdrarın normalden fazla kokması ise sağlık sorunlarının sinyali olarak görülmektedir.

İDRAR KOKMASININ BAŞLICA SEBEPLERİ

Susuz kalmak
İdrar yolları yada mesane enfeksiyonları
Çok fazla kahve tüketimi
Bol bol sarımsak yada soğan tüketmek
Kuşkonmaz tüketmek
Diyebet rahatsızlığınızın olması
Bağırsaklarda mesanenize sızıntının olması

Bu saydığımız sebeplerden dolayı, idrar kokma sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Onun için eğerki teşhisi konmamış bir rahatsızlığınız bulunmuyorsa mutlaka, su tüketiminize dikkat etmelisiniz vede bol bol su tüketmelisiniz. Yeterince su tüketilmediğinde idrarlarda güçlü amonyak kokusu oluşmaktadır. İdrarınızı yeterince seyreltecek su olmadığı için ise, idrar atık maddelerle yoğunlaşır vede rengi koyulaşmaktadır. Buda idrarınızın kokmasına sebep olmaktadır.

İdrar enfeksiyonları’da idrarınızı oldukça kötü kokmasına sebep olabilmekte. Eğerki idrarınızın çok kötü koktuğunun farkında iseniz kontrol amacıyla derhal doktorunuza başvurmanızda yarar vardır. Soğan ile sarımsak tüketimini çok miktarda yapmakta, idarınızın kokmasına sebep olmaktadır. Yani sarımsak ile soğan sadece nefesinizi değil idrarınızı da oldukça kötü kokuya salmaktadır.

Takibi yapılmamış yada teşhisi konmamış diyabete olan vatandaşlar idrarlarının tatlı bir şekilde koktuğunu fark edebilir. Eğerki diyebeti hastalığını yoksa çok miktarda tatlı tüketimi dahi diyabetli kişinin idrarındaki gibi bir koku almasını sağlamaktadır.

İdrarın Tuhaf Kokmasının Sebepleri hakkında bir çok idrarın tuhaf kokma sebepleri bulunmakta. Bizlerde bu yazımızda siz değerli dostlarımız için idrarın tuhaf kokmasının nedenlerini sıraladık vede açıkladık. İdrarın tuhaf kokmasının nedenleri yazımız hakkında eğerki sorularınız vede merak ettiğiniz birşey varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. İdrarın Tuhaf Kokmasının Nedenleri sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilir vede en güncel sağlık bilgilerinden haberdar olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Güney Korede Normal Görülen Garip Şeyler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed