Güney Korede Normal Görülen Garip Şeyler

Güney Korede Normal Görülen Garip Şeyler Güney Kore Geleneği, sadece güney kore ülkesinde normal görülen garip şeyleri derledik.

Güney Korede Normal Görülen Garip Şeyler Güney Kore Geleneği

Güney Korede Normal Görülen Garip Şeyler
Sayfa İçeriği: Güney Korede Normal Görülen Garip Şeyler Güney Kore Geleneği, Güney Korede Normal Görülen Garip Şeyler, Güney Kore Geleneği, Sadece Güney Korede Normal Görülen Garip Özellikler, Güney Kore İzlenimleri, Güney Kore Yaşam, Güney Kore Eğitim Sistemi, Güney Kore Hakkında Genel Bilgi, Güney Kore Kültürü

Uzak doğu ülkelerinde sıra dışı duran bir ülke olan güney kore‘de normal görülen garip bir sürü şeyler bulunmakta. Kendilerine as kültürü vede gelenekleriyle yada ilginç alışkanlıklarıyla bir çok enterasan garip huyları bulunmakta. Sizlerde eğerki güney kore ülkesinin normal görülen garip huylarını merak ediyorsanız yazımızın devamına gidebilirsiniz.

Bir çok gezginler, her gittiği ülkelerde tuhaf şeyler bulabilirler. Bizlerde size bu yazımızda, güney kore ülkesinde normal görülen garip şeyleri derledik. Güney kore ülkesinde en çok dikkat çekebilecek birbirinden garip huyları yazımızda sıraladık. Sizlerde eğerki güney kore hakkında merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz.

SADECE GÜNEY KOREDE NORMAL GÖRÜLEN GARİP ÖZELLİKLER

Güney Kore ülkesinde, hamile kadınlara devlet tarafından 500 dolarlık kredi kartı verilmektedir. Yeni doğum yapacak anne, bu kartı tıbbi yada bebeğinin eşyaları için harcayabilir. Kadına verilen cihaz sayesinde, tüm toplu taşımaları rahatlıkla kullanabilir. Metrolarda, hamile kadınlar için ayrılmış pembe koltuklar ve üzerlerinde bir işaret lambası bulunmaktadır. Hamile kadının elinde ki cihaz, bu ışığın yanmasına sebep olmakta ve diğer yolcular onlara yol verebilmekte. Ayrıca hamile park yerleri pembe vede geniştir.

Tüm otobüs duraklarında, otobüs saatlerini gösteren leb ışıklar bulunmaktadır. Tüm otobüslerde, klima bulunmakta. Soförlerin, beyaz eldiven ile güneş gözlüğü kullanmaları zorunludur. Tüm otobüsler 7/24 çalışmakta yalnız toplu taşımalar oldukça pahalı. Eğerki bi kaç kişi seyahat edecekseniz güney kore’de taksiye binmek daha avantajlı gelecektir.

Güney kore marketlerinde, hemen hemen her yiyeceğin tadına bakabilirsiniz. Sıcak aylarında, sokaklarda dondurulmuş meyveler satılmaktadır.

Güney kore halkı, ev eşyası alırken kullanışlı vede pratik olmasına dikkat ederler. Örneğin, birinin evine ziyarete giderken, bir paket tuvalet kağıdı almak uygun görülmektedir. Tuvalet kağıdının uzunluğu, yaşamın uzunluğunu simgelemektedir. Bir çok kore firması, bizim ramazan paketlerimiz gibi çalışanlarına erzak paketleri hediye eder. Güney kore takvimine göre, yılbaşında televizyon sunucuları geleneksel kıyafetlerini giyerler. Kore, geleneksel kıyafetlerin 3 krallık devrine uzanan tarihi vardır. Bu dönemde ise duvar resimlerinde geleneksel elbise resimlerine rastlanmıştır.

Her 3 ayda bir, büyük kiliseler kendi dairesinde ki vatandaşlara ücretsiz diş doktoru vede kouför randevuları alır. Kiliseler, bir çok gelen vatandaş için ücretsiz ürün organize eder. Güney kore dünyanın en çok ziyaret edilen kiliselerine sahittir.

Lise öğrencileri nerde ise gece yarısına kadar okula gitmektedirler. Güney koreli çocukların hayatları nerde ise okulda geçmektedir. İlkokul çocukları sabah 9 akşam ise 6 kadar okuldadır. Ortaokullar ise bazen, eve gece birde gelirler. Fakat bukadar çok okula giden çocukların herhangi bir sosyal hayatları zor olduğu için bütün günlerini sosyal medyada geçirmektedirler.

GÜNEY KORE GELENEĞİ

Güney kore ülkesinde artık köpek yenmiyor, özellikle yeni nesiller hiç köpek eti tatmamıştır. Köpek etini kimi restaurantlarda bulabilirsiniz fakat, oldukça lüks vede pahalı bir yiyecek olarak satılmakta.

Güney kore ülkesinde, pek fazla çöp kutusu bulunmamaktadır. Çünkü tüm kore vatandaşı, çöpünü yanında taşımakta vede uygun çöp bulana kadar atmaz. Her bir metroda, alanda, parkta bakımlı tuvaletler bulunmakta.

Güney kore hükümeti, işkolikliğe karşı bir mücadele başlatmıştır. Ofis çalışanlarının bilgisayarını cuma akşamlarında çalıştırmalarına izin yoktur. Hükümet tüm vatandaşların normal bir hayat sürmesi için, daha az çalışmaları için bir çok girişimde bulunuyorlar.

Güney Korede Normal Görülen Garip Şeyler hakkında merak edilen bir çok geleneği siz değerli dostlarımzı için sayfamızda hazırladık. Eğerki sizinde güney korede normal görülen garip şeyler yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Güney Korede Normal Görülen Garip Şeyler sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilir vede en güncel ilginç bilgilerden haberdar olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; İlişkilerdeki Gerçekleri Ortaya Çıkaran Vücut Dili

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed