Kafa Derisi Uyuşması Neden Olur?

Kafa Derisi Uyuşması Neden Olur? Kafa Derisinde Karıncalanma, Kafa derisinde uyuşma nasıl geçer? Hakkında her şeyi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Kafa Derisi Uyuşması Neden Olur? Kafa Derisinde Karıncalanma

Kafa Derisi Uyuşması Neden Olur
Sayfa İçeriği: Kafa Derisi Uyuşması Neden Olur, Kafa Derisinde Karıncalanma, Kafa Derisinde Karıncalanma Hangi Hastalıklara İşaret Eder, Baş Uyuşması Neden Oluyor, Başta Sersemlik Hissi Neden Olur, Kafa Uyuşmasına Ne İyi Gelir, Kafa Uyuşması Nasıl Geçer, Kafa Karıncalanması Nasıl Geçer, Kafa Karıncalanmasına Ne İyi Gelir

Kafa derisi uyuşması neden olur, ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımız da ayrıntılı olarak derledik. Kafa derisinde karıncalanma hakkında merak ettiğiniz tüm her şeyi yazımızın devamına giderek bulabilirsiniz. Sizde kafa derisi uyuşması ve kafa derisi karıncalanması ile ilgili tüm soruları sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Peki kafa derisi uyuşması neden olur? Detayları ile yazımızda paylaştık.

Her insanda değişik olarak belli sürede, belli aralıklarda arada olabilecek sorunlar arasında. Kafa derisinde karıncalanma, genellikle nedeni belli olmayan rahatsızlıklar arasında yer almaktadır. Kafa derisi uyuşma sorunu insanlar tarafından önemsenmez. Kafa derisinde karıncalanma problemlerinin sebepleri aslında çoğumuzda belli faktörlerden meydana gelmektedir. Üzüntü, stres, mutsuzluk gibi sorunlardan meydana gelmektedir. Bu gibi faktörler, genellikle kafa derisi uyuşma sorunları>nı beraberinde getirmektedir. İnsan psikolojisini etkileyen bu sorun, aslında insanda psikolajik olarak da dengesizlik hali almaktadır. Aslında görülen kişilerde genellikle (kaygı,korku,gerilim,sıkıntı hali,endişe,heyecanlanma) bozukluğu kişilerde daha çok belirgindir. Bu tür faktörler ortadan kalktığında, kafa derisinde karıncalanma vede uyuşma’da ortadan kalmış olur. Sinirsel (nörolojik) olarak da ortaya çıkan kafa derisinde karıncalanma ve uyuşma belli bölgelerde sürekli olarak kendini belli eder. Sinirlerde meydana gelen basınç artması, zedelenme, enfeksiyon sonrası kendini gösterir.

KAFA DERİSİNDE KARINCALANMA HANGİ HASTALIKLARA İŞARET EDER?

Kafa Derisinde Karıncalanma Sebepleri Sinirsel İse;

Spinal disklere verilen baskı sonucu artan sinir sıkışması.
Baş ve boyun bölgesine alınan çarpma, darpe sonucu sinirlerde yarılma, zedelenme.
Karpal tünel sendromu.
Şeker hastalığı sonucu oluşabilecek sinir hasarları.
Zona hastalığı.
Multiple sclerosis (MS) hastalığı.
Alkol ve uyuşturucu bağımlılığıyla ortaya çıkan veya meydana gelen belirgin sinir hasarları.

Eğer Ki Kafa Derisi Uyuşma Sebebi Kan Akışından Dolayı Meydana Geliyor İse;

Beyin Kanaması.
İnne (Beyne gidecek olan kanın azalması yahut, giden kan akışının durması)
Baş bölgesinde yeterince kan akışının olmaması, damar sertliği gibi, damarlarda plak birikmesi.

Eğer ki, ilaç yada radyasyon tedavisine giren kişiler yan etki olarak kafa derisinde karıncalanma vede kaşıntı gibi bir çok defa görülebilir. Bu tür olaylarda, cilt hastalığı gibi hastalıkta gözardı edilmesinde fayda vardır. Kafa derisinde uyuşma ve karıncalanma gibi problemlerin tedavisi için öncelikle iyi bir tanı konulması ve iyi bir tespit edilmesi lazım. Bu tür vakaların kolay tespiti yapılamadığından sizinde bu tür bir sağlık sorununuz olduğunda sağlık kuruluşu ile ihtibata geçmeniz gerekmekte vede en doğru yolu, tedavi yöntemi hakkında sizi yönlendirmeyi yapacaktır. Rahatsızlık farklı nedenlere bağlı olabileceğinden, tedavi yöntemi de ona göre uygulanacaktır. Sorunun asıl nedeni tespit edilene kadar, uzman hekim tarafından yardım almanız sağlığınız acısından yararlıdır.

Kafa Derisi Uyuşması Neden Olur, yazımız da hazırladığımız kafa derisi uyuşması nedenleri ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizin de eğer ki kafa derisi uyuşması neden olur, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Kafa derisi uyuşması neden olur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da kafa derisi uyuşması nedenleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Aç Karnına Su İçmenin Faydaları

One thought on “Kafa Derisi Uyuşması Neden Olur?

  1. 2 gündür kafa derimde karıncalanma oluyor neden olur? Bu karıncalanmaya ne iyi gelir duşta belli süre geçiriyor yine başlıyor alerjiden olur mu uyuşma bilgi verirseniz iyi olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed